گالری تصاویر سگ پیت بول

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ پیتبول :

نژاد پیتبول سگ هایی باهوش دوست داشتنی و خنده رو میباشند که البته میتوان گفت یکی از بهترین سگ های نگهبان نیز هستند ، پیتبول ها سگ هایی بسیار متفاوت از هم میباشند و میتوان گفت تنها سگ پیتبول که به رسمیت شناخته شده است پیتبول تریر آمریکایی میباشد ، واژه پیتبول اغلب به معنای توصیف طیف وسیعی از سگ ها با ویژگی مشترک میباشند.
پیتبول ها معروف به سرسختی میباشند و اغلب به چیزی که میخواهند میرسند ، پیتبول ها به شدت عاشق انسان ها هستند و به این علاقه دارند که مورد ناز و نوازش قرار بگیرند و یا پشتشان را به زمین بمالند تا به شکمشان دست بزنید و یا در آغوش شما بنشینند ، آنها به صاحبشان بسیار وابسته هستند و تقریبا در تمام روز سعی میکنند نزدیک به او بنشینند.

مانند اکثر سگ های نژاد تریر دوست دارند تنها حیوان خانگی شما باشند ، با سگ های دیگر ممکن است دچار دعوا و نزاع شوند که این مورد را میتوان از کودکی و با آموزش دادن مناسب برطرف کرد.

سگ پیت بول سیاه

پیتبول ها از انرژی زیادی برخوردار هستند که این انرژی همراه با نشاط و علاقه آنها به صاحبشان یکی از سرگرم کننده ترین سگ ها در سطح جهان میباشند آنها با غلط زدن در چمن ها و یا انداختن خود در آغوش مهمانان و عشق دادن و نوازش گرفتن از آنها ظرفیت بی نظیری در شاد بودن دارند.
سگ نژاد پیتبول مناسب صاحبان تازه کار نیست پس اگر میخواهید برای اولین با سرپرستی سگی را قبول کنید بهتر است از یک نژاد دیگر شروع کنید.
اگر آنها در دوران تولگی به درستی آموزش ببینند میتوانند همراه و دوستان بسیار خوبی برای کودکان شما باشند. آنها نمیتوانند برای مدت های طولانی تنها باشند و ممکن است دچار اضطراب جدایی شوند و گاها ممکن است خرابکاری به بار بیاورند.

تاریخچه سگ پیت بول:

پیت بول از آمیزش دو نژاد انگلیش بولداگ و انگلیش تریر به وجود آمده است ، اولین محلی که نژاد بولداگ ثبت شده است در انگلیس بوده است که پیتبول ها برای جنگ با گاو ها آموزش میداده اند.
در اصل سگ های نژاد پیت بول در گذشته و در انگلستان برای مسابقات بول بیتینگ پرورش پیدا کرده بودند که ورزشی غیر انسانی و خشن محسوب میشد آنها یک گاو را میبستند و سگ را به طرف گاو پرتاب میکردند.

مسابقات بول بیتینگ با پیت بول

زمانی که این ورزش غیر انسانی و خشن شناخته شد سگ های پیت بول با سگ هایی از نژاد تریر آمیزش کردند و پیت بول های امروزی با جسه کوچکتر و خوی جنگجو تری را به وجود آوردند.
درسال 2007 یک پیت بول در تست پرستاری شرکت کرد و در آن سال 48 پیت بول از این تست سر بلند بیرون آمدند و پس از آن به عنوان همراه و دوست انسان ها شناخته شد.

مشخصات ظاهری نژاد پیت بول :

فک آنها به شکل مستطیل یا مربع و بسیار محکم و قوی مییباشد ، پیشانی آنها دارای چروک کمی است همچنین چشم های آنها در همه رنگی جز آبی میباشد.
دم آنها بسیار کوتاه میباشد و گردن کلفت و عضلانی دارند که با سر آنها در تناسب میباشد ، گوشهای افتاده ای دارند و موهای کوتاه ، ضخیم وبراقی دارند و همچنین تنوع رنگی دارند.

پیت بول خاکستری

قد آنها در نر ها بین 40 تا 70 سانتی متر و در ماده ها بین 26 تا 48 سانتی متر میباشد، وزن آنها در نر ها بین 13 تا 38 کیلو گرم و در ماده ها بین 14 تا 36 کیلوگرم میباشد.
طول عمر بین سگ های پیتبول به طور معمول بین 12 تا 16 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ پیت بول:

پیت بول ها سگ هایی هستند که بسیار مستعد چاق شدن میبباشند و در هنگام غذا دادن به آنها باید بسیار مراقب باشید ، بسته به سن شرایط جسمی سلامت و یا بیماری و میزان فعالیت روزانه سگ شما باید کالری دریافت کند برای توله ها تا دوازده ماهگی باید در روز 5 الی 6 بار غذا بخورند و همچنین توله 3 تا 6 ماهه در روز سه بار و بعد از 6 ماهگی در روز دوبار غذا مصرف کنند.

غذا خوردن پیت بول

بهترین نوع غذا برای سگ ها معمولا غذای خشک میباشد که در روز دو فنجان و در دو وعده باید مصرف نمایند.

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ پیت بول:

سگ نژاد پیت بول نیازی به رسیدگی های مداوم و پشت سر هم ندارد ماهی یکبار حمام برای آنها کافی میباشد و موهای ضخیم و کوتاه آنها نیازی به برس کشیدن های روزانه ندارد بهتر است برای سالم تر ماندن موها و پوستشان به صورت هفته ای با پارچه ای مرطوب شود.
گوشهایشان را به صورت مرتب چک کنید و تا مطمئن شوید در گوش آنها عفونتی وجود ندارد و یا از جمع شدن موم در گوش جلوگیری کنید.

دندانهای آنها را به صورت هفته ای چک کنید و مسواک بزنید تا از ایجاد جرم روی دندان ها یا عفونت لثه و بوی بد دهان در امان باشند.
هر زمان که صدای برخورد ناخن های آنها با زمین را شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد.
در هنگام مراقبت های روتین آنها پوست آنها را چک کنید دچار ذخم، کبودی، عفونت و جوش های عجیب نباشند ، در هنگام مشاهده هر کدام از این موارد سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

تمرین دادن و آموزش نژاد پیت بول:

سگ نژاد پیت بول نیازمند فعالیت های بسیاری میباشد آنها از انجام فعالیت ها و ورزش ها خوشحال میشوند و اگر به اندازه کافی فعالیت نداشته باشند میتوانند بسیار مخرب باشند.
آموزش به پیتبول ها نیازمند صبر و حوصله بسیاری میباشد زیرا آموزش آنها زمان بر است ، پیت بول ها سگ های بسیار باهوشی هستند که ممکن است خوی جنگجوی آنها کمی در آموزش آنها ایجاد مشکل کند که علاقه آنها به صاحبشان میتواند این خوی را مهار کند.

  معرفی کامل سگ پامرانین به همراه بررسی کامل این نژاد
آموزش سگ پیت بول

آموزش آنها باید از دوران تولگی شروع شود و با آرامش همراه باشد روی آنها برخورد های تند جواب نمیدهد. تحمل پیتبول ها بسیار کم میباشد به همین دلیل باید از تایم های کوتاه در هنگام آموزش استفاده کرد.
سن طلایی 2 تا 4 ماهگی در پیتبول ها را از دست ندهید. بهتر است رفتار اجتماعی را از دوره تولگی به آنها آموزش بدهید تا بعد ها در هنگام مواجه با دیگر حیوانات و یا فرد دیگری دچار مشکلات رفتاری نباشند.

سطح تطبیق پذیری سگ پیت بول

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد پیت بول با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

  داشهوند - معرفی تخصصی سگ داشهوند ملقب به سگ سوسیسی

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ پیت بول

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

  معرفی کامل نژاد شیتزو به همراه بررسی کامل این نژاد

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد پیت بول :

weighing-machine-icon

وزن

ماده ها بین :14 تا 36 کیلوگرم نرها بین : 13 تا 38 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

12 الی 16 سال

height icon

قد

در ماده ها از 26 الی 48سانتی متر ،در نرها 40 الی 70 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ شکاری و نگهبان

بیماری های شایع سگ پیت بول

کم کاری تیروئید :

زمانی اتفاق می افتد که هورمون تیرویید به اندازه کافی در بدن ترشح نمیشود و باعث کاهش سوخت و ساز بدن آنها میشود. معمولا این اتفاق در صورت التهاب غده تیرویید به وجود می آید و کمتر پیش می آید که دلیل آن از مشکلات مادرزادی باشد.

به طور معمول بین 4 تا 10 سالگی پیش می آید که درمان های دارویی به خوبی بر روی این بیماری جواب میدهند.

کم کاری تیروئید در سگ پیتبول

دیابت در سگ پیت بول :

در اکثر نژاد های سگ بیماری دیابت دیده میشود اما در صورتی که به موقع تشخیص و درمان نشود میتواند مشکلاتی از قبیل بیماری های لوزولمعده ، فشار خون و هورمونی را به وجود آورد. از علائم نشان دهنده دیابت در سگ ها میتوان به رقیق شدن ادرار، تکرر ادرار، تشنگی بیش از حد، کمبود آب بدن، به کما رفتن و مرگ اشاره کرد.

دیابت در سگ پیتبول

آلرژی در سگ پیت بول :

یک بیماری شایع در سگ ها است و سه نوع اصلی دارد :
آلرژی غذایی : که با حذف برخی مواد غذایی از غذای سگ درمان می شود. 
آلرژی های تماسی :  در اثر واکنش به یک ماده موضعی مانند ملافه، پودرهای از بین برنده کک، شامپوهای سگ و یا سایر مواد شیمیایی ایجاد می شود. 
 آلرژی های استنشاقی : که ناشی از مواد حساسیت زای هوا مانند گرده گل، گرد و غبار یا کپک است ، درمان ممکن است شامل محدودیت های غذایی، داروها و تغییرات محیطی باشد.

دیسپلازی مفصل ران در سگ نژاد پیت بول :

یک شکل گیری غیر عادی سوکت شکل در مفصل ران است که می تواند باعث درد ولنگ زدن حیوان بشود ، در این نژاد بسیار شایع است.
عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد. سگ هایی که صدمه دیده اند برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

دیسپلازی در سگ پیتبول

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

3.5/5 - (4 امتیاز)