گیاهان آپارتمانی

فهرست مطالب

مقدمه

خیلی از افراد از داشتن گل ها و گیاهان تزئینی در خانه خود لذت میبرند و برخی نیز در حیات کوچک خانه شان گیاهانی زیبا را پرورش میدهند ، بسیاری از کسانی که عاشق طبیعت هستند حتما با نگهداشتن گلدانی تکه ای از طبیعت را در خانه نگهداری و مراقبت میکنند . اما خیلی از افراد دارای حیوان خانگی که دارای گلدان های خانگی هستند میدانند مراقبت همزمان از پت و گل ها چه مقدار سخت میباشد .
سگ ها در دوران تولگی خود بسیار بازیگوش هستند و همواره دنبال چیزی برای خوردن میباشند ، حتما شما هم به عنوان صاحب یک سگ بارها با صحنه به هم ریختن گلدان خود و خاکی شدن و کثیف شدن همه جا و حتی از بین رفتن گلدان خود مواجه شده اید و به این فکر کرده اید که سگ کوچک شما قاتل گلدان های زیبای شما میباشد . اما این قضیه میتواند کاملا برعکس باشد و گیاهان آپارتمانی شما قاتل سگ کوچک و بازیگوش شما باشد .
اگر همزمان در خانه هم حیوان خانگی نگهداری میکنید و هم به گل و گلدان رسیدگی میکنید بهتر است بدانید کدام گیاهان سمی برای سگ ها و یا انواع حیوانات خانگی ضرر دارد و از نگهداری همزمان جلوگیری کنید .

پوتوس :

پوتوس یکی از گیاهان مناسب آپارتمان میباشد که بسیار مقاوم است و به همین دلیل اکثرا علاقه به این گیاه را دارند ، این گیاه در گلخانه های گرم تکثیر میشود و نگهداری میشوند ، پوتوس میتواند برای سگ بسیار خطرناک باشد و در صورتی که سگ شما آن را بخورد دچار مشکلاتی همچون سوزش در دهان و روی زبان خواهد شد و غیر از آن میتواند باعث مشکلات هاضمه و تشنج در سگ ها شود .

گیاه پوتوس
گیاه پوتوس

آلوئه ورا :

آلوئه ورا یکی از گیاهانی است که برای آدم ها بسیار مفید و پرخاصیت میباشد و ازبرگ آن هم در صنایع خوراکی و هم در صنایع زیبای به کار میرود ، اکثرا در هر خانه ای این گیاه یافت میشود که باآن ماسک های زیبایی خانگی یا شربت آلوئه ورا درست میکنند ، اما باید بدانید که این گیاه بسیار مفید نیز برای سگ ها بسیار آسیب رسان میباشد . مصرف گیاه آلوئه ورا در سگ ها میتواند با عث مشکلات شدید معده و گوارش شود .

گیاه آلوئه ورا
گیاه آلوئه ورا

نخل زینتی :

یک درخت با تنه ای کوتاه میباشد که رشد بسیار کمی دارد و از دسته ی کاکتوس ها محسوب میشود ، این گیاه زینتی که به پاکسازی هوا نیز کمک میکند در صورتی که توسط سگ شما بلعیده شود بسیار مشکل ساز خواهد شد .
یک ساعت بعد از خورده شدن توسط سگ شما و تا دو روز بعد از آن دچار علائم مسمومیت از جمله اسهال و استفراغ و اسهال خونی و تجمع مایعات شکمی خواهد شد و ناراحتی های کبد و همچنین تاثیر شدید بر روی سیستم عصبی سگ نیز از علائم و تاثیرات این گیاه میباشد .

گیاه نخل زینتی
گیاه نخل زینتی

گیاه خرزهره :

این گل زینتی علاوه بر اینکه در اکثر خانه ها وجود دارد در بیشتر پارک ها و معابر نیز وجود دارد ، این گل به شدت سمی است وحتی انسان ها را نیز میتواند دچار مشکل کند . از آنجایی که این گیاه در مکان های زیادی وجود دارد به هنگامی که سگ خود را برای پیاده روی بیرون میبرید باید بسیار مراقب باشید تا سگ شما حتی به این گیاه نزدیک هم نشود .
خوردن حتی مقدار کمی از این گیاه توسط سگ شما باعث میشود تا سگ شما دچار حالاتی همچون حالت تهوع ، استفراغ ، تپش قلب ، ضربان بالا ، عدم تعادل ، تشنج و در مواردی مرگ را همراه دارد .

گیاه خرزهره
گیاه خرزهره

گل نرگس :

نرگس گلی بسیار زیبا و خوش بو میباشد اما این گل بسیار زیبا و خوش بو میتواند برای سگ شما بسیار بسیار سمی باشد ، خوردن حتی یک قسمت بسیار کوچک از گل نرگس باعث اسهال ، استفراغ ، حالت تهوع ، تپش قلب ، درد شکمی و تنفس غیر طبیعی شود .

گل نرگس
گل نرگس

گل سنبل :

سنبل یک گل مخصوص فصل بهار است که معمولا زینت بخش سفره هفت سین عید میباشد و مخصوص فصل بهار میباشد اما این گل زیبا نیز برای سگ ها بسیار آسیب رسان میباشد و در صورت خوردن آن علائمی همچون اسهال ، استفراغ و لرز مشاهده میشود که باید سریعا سگ خود را به دامپزشکی ببرید .

گل سنبل
گل سنبل

کالادیوم :

گیاه کالادیوم یا فیل گوش از دسته گل های آپارتمانی با رنگ هایی بسیار زیبا و منحصر به فرد میباشند که ماندگاری برگ های آن از اوایل بهار تا اواخر پاییز میباشد . این گیاه زیبا در صورت بلعیده شدن توسط سگ شما مشکلاتی مانند ، تورم دهان ، بیرون ریختن آب دهان ، سوزش دهان و زبان و در انتها استفراغ ایجاد میکند .

گل-کالادیوم
گل-کالادیوم

بنفشه ایرانی :

گل بنفشه ایرانی یک گل زیبا با خواص درمانی برای انسان ها میباشد اما این گل برای سگ ها خطرناک و مضر است و در صورت مصرف آن باعث حمله قلبی و مرگ در سگ ها میشود .

  بررسی تخصصی بارداری سگ و نحوه برخورد با سگ باردار
گل بنفشه ایرانی
گل بنفشه ایرانی

زعفران زینتی :

زعفران زینتی نیز یک گل زینتی و زیبا میباشد که بسیار مناسب آپارتمان میباشد ، اما کسانی که علاقه به داشتن این گل زیبا دارند و همچنین در خانه سگ دارند باید بدانند که در صورتی که سگ دلبندشان از این گیاه بخورد دچار چه مشکلاتی خواهد شد .

علائم و نشانه های مصرف این گیاه در سگ ها معمولا چند روز بعد از مصرف خود نمایی میکنند که میتوان به استفراغ ، اسهال ، مدفوع سیاه ، نارسایی تنفسی تشنج و حتی مرگ باشد .

گل زعفران زینتی
گل زعفران زینتی

فیلو دندرون :

این گیاه گرمسیری برگ های بسیار زیبا و قلبی شکلی دارد که به واسطه همین زیبا بودن برگ های خود و همچنین ماندگاری بالا و قوی بودن ریشه های خود محبوب آپارتمان ها شده است .

این گیاه برای حیوانات خانگی از جمله سگ ها و گربه ها بسیار سمی میباشد . در صورتی که سگ شما این گیاه را بخورد علائمی مانند التهاب دهانی ، تورم ، آبریزش بیش از حد از دهان و تنگی نفس را از خود نشان خواهد داد و در صورت مشاهده هر یک از این علائم باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید .

گیاه فیلو دندرون
گیاه فیلو دندرون

اسپاراگوس :

این گیاه برگ هایی متراکم با ظاهری سوزنی شکل میباشد که معمولا به حالت آویز در سبد های گل مشاهده میشود و به همین دلیل یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب میباشد ، اما این گیاه برای سگ شما میتواند بسیار خطرناک و سمی باشد که در صورتی که سگ شما این گیاه را بخورد علائمی از جمله اسهال و استفراغ را به همراه دارد .

در صورتی که سگ شما مداوم با این گیاه در تماس باشد میتواند مشکلات پوستی از جمله قرمزی و خارش را برای سگ شما به همراه داشته باشد .

گیاه آپارتمانی اسپاراگوس
گیاه آپارتمانی اسپاراگوس

دراسینا درمنسیس :

این گیاه گرمسیری دارای ساقه هایی ضخیم است که دارای برگ هایی باریک و بلند میباشد ارتفاع این گیاه تا دو متر نیز میرسد ، این گیاه آپارتمانی میتواند هوای اطراف خود را تصفیه کند اما در صورتی که شما سگ دارید میتواند برای او خطرناک باشد . استغراع خونی ، از دست دادن اشتها و افسردگی در سگ ها میشود .

گیاه آپارتمانی دراسینا درمنسیس
گیاه آپارتمانی دراسینا درمنسیس

گل یشم :

این گیاه در سر تا سر دنیا به عنوان یک گیاه آپارتمانی در آپارتمان ها قرار دارد و به دلیل برگ های یشمی رنگ به آن گل یشم گفته میشود گل های این گیاه در فصل بهار به رنگ های سفید و صورتی و به شکل ستاره روی شاخه های آن رشد میکند .
اما گل یشم برای سگ ها در دسته گیاهان سمی و خطرناک محسوب میشود و در صورت خورده شدن آن توسط سگ ها علائمی از جمله استفراغ ، کند شدن ضربان قلب و افسردگی حاد مشاهده میشود .

گیاه گل یشم
گیاه گل یشم

آزالیا :

گل آزالیا یک گل بسیار زیبا با رنگ هایی زیبا و دلنشین میباشد که سردسیر هستند و گرما آن ها را از بین میبرد ، این گل هم برای انسان ها و هم سگ ها سمی و خطرناک میباشد و در صورتی که خورده شوند میتوانند باعث ایجاد مشکلاتی همچون ضعف ، فلج ، فروپاشی قلبی و حتی مرگ نیز شوند . پس اگر در خانه سگ دارید و قصد دارید از گل تزیینی آزالیا نیز در خانه استفاده کنید باید بسیار مراقب باشید .

گیاه آپارتمانی آزالیا
گیاه آپارتمانی آزالیا

بابا آدم یا آلوکازیا :

بابا آدم یا آلوکازیا با نام گوش فیلی هم شناخته میشود ، برگ هایی درشت و سبز دارد که در مصارف دارویی برای انسان ها نیز استفاده میشود اما این گیاه برای سگ ها سمی میباشد و در صورت مصرف میتواند باعث سوزش دهان و زبان شود همچنین استفراغ و ترشح بیش از حد آب دهان نیز از علائم مسمومیت با بابا آدم میباشد .

گیاه آپارتمانی بابا آدم یا آلوکازیا
گیاه آپارتمانی بابا آدم یا آلوکازیا

اماریلیس یا نسرین :

این گل زیبا در سرتاسر جهان دارای گونه ها و رنگ های مختلفی میباشد ، گل های بزرگ و زیبای آن و همچنین سهولت در گل دهی آن را معروف به یک گل زیبای آپارتمانی کرده است .
بهتر است در زمانی که این گل زیبارا در منزل پرورش میدهید نسبت به خطراتی که ممکن است برای سگ شما داشته باشد آگاهی داشته باشید . اگر سگ شما این گیاه را بخورد مشکلاتی همچون درد های معده ، ترشح بیش از حد آب دهان و اسهال و استفراغ برای او به همراه داشته باشد .

گیاه آپارتمانی اماریلیس یا نسرین
گیاه آپارتمانی اماریلیس یا نسرین

بگونیا :

بگونیا گلی زینتی و پر طرفدار میباشد ، گل های رنگارنگ و انواع مختلفی دارد ارتفاع این گیاه بستگی به نوع آن از چند سانتی متر تا 3 متر متغیر میباشد . اما این گیاه زیبا در صورتی که توسط سگ شما خورده شود باعث تحریک شدید دهان و زبان میشود .

گیاه آپارتمانی بگونیا
گیاه آپارتمانی بگونیا

کلیویا :

کلیویا معروف به گیاه خورشیدی برگ هایی نسبتا پهن و کشیده دارند ، همیشه سبز هستند و گل هایی به رنگ صورتی قرمز و زرد دارند . فصل آنها در اسفند و فروردین به بار مینشینند . این گل زیبا نیز در صورت بلعیده شدن توسط سگ ها باعث علائمی همچون اسهال و استفراغ و پایین آمدن فشار خون میشود .

گیاه آپارتمانی کلیویا
گیاه آپارتمانی کلیویا

گل داوودی :

این گیاه در سرتاسر دنیا بسیار محبوب است و در رنگ ها و گونه های مختلفی یافت میشود ، البته این گیاه برای انسان نیز خطر دارد و لمس کردن آن باعث خارش و التهاب میشود .
این گیاه در سگ ها نیز بسیار سمی میباشد و باید زمانی که آن را در خانه پرورش میدهید بسیار مراقب باشید تا سگ دلبندتان قصد بازی با او و یا بلعیدن او را نداشته باشد . علائم مسمومیت با این گیاه استفراغ ، اسهال ، ترشح بیش از اندازه بزاق و عدم تعادل در سگ ها میباشد .

  دلایل مدفوع خواری در سگ ها و راه های تجربی پیشگیری و درمان
گیاه آپارتمانی گل داوودی
گیاه آپارتمانی گل داوودی

دیفن باخیا :

دیفن باخیا گیاهی بسیار زیبا و دوست داشتنی میباشد که به عصای بی عقلی نیز معروف میباشد ، شیره داخل این گیاه بسیار سمی است و در صورتی که خورده شود برای انسان ها نیز باعث از بین رفتن تکلم میشود .
دیفن باخیا یک تصفیه کننده خوب برای هوا میباشد و آلودگی های هوا را جذب و هوای پاکیزه را تولید میکند . این گیاه که برای انسان ها نیز مضر میباشد در صورت بلعیده شدن توسط سگ ها باعث سوختگی دهان و زبان در سگ ها شده و باعث ترشح بیش از حد بزاق در آنها میشود .

گیاه آپارتمانی دیفن باخیا
گیاه آپارتمانی دیفن باخیا

پاپیتال یا پیچک انگلیسی :

پاپیتال یا پیچک انگلیسی یک گیاه رونده زیبا که به عنوان کف پوش زمین و یا حتی دیوار ها استفاده میشود و نام پیچک از این گیاه برای بقیه گیاهان رونده نیز گرفته شده است .
این گیاه به دلیل اینکه در فضاهای سرپوشیده بسیار سازگار میباشد و مناسب است محبوب شده اما این گیاه زیبا و شاداب در صورتی که توسط سگ شما خورده شود باعث درد شدید در معده ، بزاق بیش از حد ، اسهال و استفراغ میشود .

گیاه آپارتمانی پاپیتال یا پیچک انگلیسی
گیاه آپارتمانی پاپیتال یا پیچک انگلیسی

شمعدانی :

شمعدانی نوعی گیاه زینتی میباشد که در رنگ ها و انواع گوناگون یافت میشوند برگ هایی پهن و بزررگ دارند و به این دلیل به آن شمعدانی گفته میشود که میوه این گیاه به صورت شمعدان چند شاخه قرار میگیرد .
این گل زیبا را هم میتوان داخل خانه نگهداری کرد و هم در فضای باز به دلیل سازگار بودن و زیبایی مورد توجه قرار گرفته اند . این گیاه زیبا در صورت بلعیده شدن توسط سگ شما خطرناک میباشد و مشکلاتی از قبیل استفراغ و بی اشتهایی میشود .

گیاه آپارتمانی شمعدانی
گیاه آپارتمانی شمعدانی

کالانکوئه :

این گیاه آپارتمانی متعلق به ماداگاسکار میباشد ، گیاهی کوچک و بوته ای میباشد که برگ هایی ضخیم و بوته ای دارد . گل های آن به رنگ هایی از جمله نارنجی ، قرمز ، زرد ، سفید و صورتی میباشند و لازم به ذگر است که همه گونه های این گیاه سمی میباشند . این گیاه در صورت بلعیده شدن توسط سگ ها علائم گوارشی از جمله اسهال و استفراغ و اختلال در ضربان میشوند .

گیاه آپارتمانی گل کالانکوئه
گیاه آپارتمانی گل کالانکوئه

شاه پسند :

شاه پسندها گل هایی کوچک ، زیبا و رنگارنگ هستند که همزمان با فصل بهار میتوان آنها را در همه جا حتی خیابان ها دید . شاه پسند ها نیز انواع گوناگونی دارند ، همانطور که گفته شد در زمان بهار این گیاه را در همه جا میتوان دید پس هنگامی که میخواهید سگ خود را برای پیاده روی به بیرون ببرید باید بسیار مراقب باشید که سگ شما مجذوب این گیاه نشود و قصد بلعیدن آن را نداشته باشد .
در صورت خوردن این گیاه مشکلاتی از جمله تنگی نفس، اسهال و استفراغ و در مواردی نارسایی کبد را برای سگ شما به همراه دارد .

گل آپارتمانی شاه پسند
گل آپارتمانی شاه پسند

گیاه مار یا سانسوریا :

یک گیاه بسیار مقاوم ک در بدترین شرایط نیز سرحال و شاداب میماند و با تصفیه هوای آپارتمان شما به شما خدمت نیز انجام میدهد . به دلیل برگ های بلند و کشیده اش به آن گیاه مار نیز گفته میشود .
سانسوریا یا گیاه مار انواع مختلفی در سرتاسر جهان دارد و به دلیل مقاومت بسیار خوب او در تمامی شرایط محبوب شده است . این گیاه همیشه سبز در صورت بلعیده شدن توسط سگ شما میتواند عوارضی همچون اسهال و استفراغ را به همراه داشته باشد .

گیاه آپارتمانی مار یا سانسوریا
گیاه آپارتمانی مار یا سانسوریا

گندمی یا گیاه عنکبوت :

این گیاه بومی مناطق استوایی و جنوب آفریقا میباشد و تصفیه کننده بسیاری از عوامل ناهنجار محیط است ، گندمی با این که یک گیاه گلخانه ای میباشد میتواند به راحتی با محیط بیرون نیز خو بگیرد . گندمی انواع بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد .
این گیاه مفید که میتواند در هر مکانی رشد کند در صورتی که توسط سگ شما بلعیده شود منجر به ناراحتی های معده اسهال و استفراغ (بیشتر در گربه ها) میشود . پس اگر این گیاه را در خانه دارید بهتر است به شکل آویز در نقطه ای که پنجه های حیوان شما حتی به آن نخورد قرار دهید .

گیاه آپارتمانی گندمی یا گیاه عنکبوت
گیاه آپارتمانی گندمی یا گیاه عنکبوت

گیاه سیکلامن :

سیکلامن یک گیاه ملی و ایرانی میباشد ، یک گل گلخانه ای که معمولا در زمستان دیده میشود که در مقابل سرما نیز بسیار مقاوم هستند . این گیاه بیشتر برای گربه ها خطرناک و آسیب رسان است ، برگ های این گیاه در صورتی که بلعیده شود باعث ترشح بیش از حد براق اسهال و استفراغ میشود .
در صورتی که از قسمت ریشه ها که معمولا در زیر خاک قرار دارد حیوان خانگی شما بخورد دچار مشکل جدی تری خواهد شد ، بی نظمی ضربان قلب و تشنج که اگر در سریع ترین زمان آن را دامپزشکی نبرید و به او رسیدگی لازم نشود دچار مرگ خواهد شد .

گیاه آپارتمانی سیکلامن
گیاه آپارتمانی سیکلامن

گیاه سرخس (مارچوبه) :

سرخس ها انواع بسیاری دارند و محبوب ترین آنها گیاهانی هستند که در خانه و با شرایط آسان به راحتی زندگی میکنند . سرخس مارچوبه و یا گیاه شویدی ازجمله گیاهان سمی برای حیوانات خانگی مانند سگ ها و گربه ها میباشد .
در صورتی که حیوان شما میوه قرمز رنگ سرخس را بخورد دچار علائمی از جمله اسهال استفراغ و دل درد میشوند . همچنین نگهداری این گیاه همراه با سگ و یا گربه شما میتوان مشکلات پوستی مانند آلرژی های پوستی ( خارش و قرمزی ) را به همراه داشته باشد .

  گرمازدگی در سگ ها و علائم ، راه های پیشگیری و درمان
گیاه آپارتمانی سرخس
گیاه آپارتمانی سرخس

فیکوس لیرا :

فیکوس لیرا گیاهی بسیار زیبا میباشد که در ایران آن را به نام فیکوس آفریقایی نیز میشناسند ، این گیاه بسیار زیبا به دلیل برگ هایی که شبیه به ویالون دارد تبدیل به یک گیاه بسیار خاص و زیبا شده که اکثرا آن را در دکوراسیون های خانه های اروپایی مشاهده میکنیم .
این گیاه بومی آفریقا میباشد و در طبیعت رشد آن گاهی تا 12 متر نیز میرسد ؛ البته زندگی این گیاه در طبیعت به صورت انگل وار میباشد یعنی روی گیاهان دیگر رشد و زندگی میکنند . فیکوس لیرا برای سگ ها خطرناک است و اگر در خانه سگ دارید بهتر است که اصلا آن را به خانه نیاورید ، خوردن برگ های فیکوس لیرا توسط سگ شما میتواند منجر به بیماری های گوارشی و حساسیت های پوستی دردناکی برای آن ها شود .

گیاه آپارتمانی فیکوس لیرا
گیاه آپارتمانی فیکوس لیرا

زاموفیلیا :

زاموفیلیا یک گیاه بسیار مقاوم در تمامی شرایط است و برک های آن همیشه سبز میباشند ، میتوان گفت که اگر روزی قصد نابود کردن آن را داشته باشید این نیت بسیار سخت تر از نگهداری آن میباشد . این گیاه زیبا به آبیاری مداوم نیازی ندارد دارای غده و یا ریزوم هایی میباشد که آب را درون خود ذخیره میکند .
اما این گیاه مقاوم نیز به دلیل وجود سم کلسیم اگزالات نامحلول زمانی که توسط سگ ها خورده شود میتواند باعث ایجاد عوارضی از جمله اسهال و استفراغ شود .

گیاه-زاموفیلیا
گیاه-زاموفیلیا

گل استرلیتزیا یا پرنده بهشتی :

این گل از سه گلبرنگ نارنجی و سه گل برگ آبی تشکیل شده که زمانی که رشد میکنند و با هم ترکیب میشوند حالت یک پرنده را به خود میگیرند به همین دلیل به آن پرنده بهشتی گفته میشود . مقاومت این گل گرمسیری بسیار زیاد است و در صورتی که از آن درست مراقبت شود میتواند در سال چندین بار گل بدهد .
این گل نماد وفاداری معصومیت و حتی ابراز عشق میباشد . تعجب آورترین نکته این گل این است که در قسمت گل ها به شدت سمی میباشد و در صورتی که توسط سگ شما بلعیده شود عوارضی از جمله التهابات گوارشی ، تهوع و استفراغ و همچنین خوابالودگی میشود که اگر به موقع او را به دامپزشکی برسانید و رسیدگی های لازم سر وقت برای سگ شما انجام شود به راحتی به زندگی خود بدون هیچ مشکلی ادامه خواهد داد .

گل استرلیتزیا یا پرنده بهشتی
گل استرلیتزیا یا پرنده بهشتی

سیکاس رولوتا :

گونه های سیکاس انواع بسیار متفاوتی دارند که رولوتا از نوع محبوب ترین آنها میباشد ، از برگ های این گیاه جهت تزئین دسته گل ها و تاج گل ها و … استفاده میشود . اکثر گونه های سیکاس برگ هایی شبیه به نخل دارند و این برگ ها بسته به شرایط نور از یک تا دو متر رشد خواهند کرد .
این گیاه رشدی کم و عمری طولانی دارد . این گیاه هم برای انسان ها سمی است و هم برای حیوانات ، در صورتی که سگ شما این گیاه را بخورد میتواند سریعا دچار نارسایی کلیه و حتی مرگ شود از علائم مسمومیت با این گیاه استفراغ ، اسهال و تشنج میباشد .

گیاه آپارتمانی سیکاس رولوتا
گیاه آپارتمانی سیکاس رولوتا

اسپاتی فیلوم :

یک گیاه گرمسیری میباشد که نگهداری از آن بسیار آسان است ، به نور کمی برای رشد نیاز دارد و جدا از زیبا بودن آن خاصیت تصفیه کنندگی هوا را هم دارد . برگ هایی سبز و براق و نوک تیز دارد که گاهی ارتفاع آن ها تا چهل و پنج سانتی متر هم میرود ، این گیاه گلهایی سفید و کوچک دارد که زیبایی آن را دو چندان میکند .
اسپاتی فیلوم نیز در دسته گیاهان سمی برای حیوانات خانگی قرار دارد ، در خانه ای که سگ است اگر از این گیاه نگهداری شود در صورت برخورد های پوستی سگ شما میتواند دچار التهابات پوستی در اطراف ناحیه برخورنده به گیاه و در صورت خورده شدن توسط سگ شما میتواند باعث استفراغ در سگ شما شود .

گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم
گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟