گالری تصاویر نژاد یورکشایر

فهرست مطالب

معرفی کامل نژاد یورکشایر تریر

همه چیز درباره سگ یورکشایر تریر :

سگ یورکشایر یکی از کوچکترین نژادهای تریر محسوب می شود ، این نژاد در اواخر قرن 19 درانگلستان بوجود آمدند آما در آن زمان جسه آنها به این کوچکی نبوده است ، جالب است بدانید که این نژاد در اصل برای طبقه کارگر می باشد و به این منظور آنها را پرورش داده اند.

یورکشایرها بسیار شیطون و مهربان هستند و اگر بتوانید به اندازه کافی با آنها بازی کنید ، و بگذارید فعالیت داشته باشند می توان گفت یک سگ آپارتمانی فوق العاده دارید.

سگ یورکشایر سیاه رنگ خوابیده

سگ یورکشایر علاوه بر ظاهر بامزه ای که دارند باطنی مغرور و خشن نیز دارند ، شخصیتی بزرگ و شجاع دارند و در اکثر مواقع قلدری می کنند ، آنها به راحتی با سگ های بزرگ تر از خودشان به رقابت می پردازند که این یعنی نیازمند مراقب بیشتری از جانب شما هستند ، تا دچار آسیب از سگ های بزرگ تر از خودشان نشوند.

اگر از تولگی به درستی آنها آموزش ببینند سگی مطیع و بسیار باهوش و مهربان خواهید داشت ، آنها به راحتی با دیگر حیوانات خانگی کنار می آیند مانند گربه ها ، و قادر هستند ک با پنجه های خود دیگر حیوانات خانگی شما را مطیع خود کنند.

سگ های یورکشایر به دلیل ریز جسه بودن بسیار مناسب زندگی در آپارتمان هستند و می توان گفت با داشتن یک یورکشایر شاید دیگر شما نیازی به سگ نگهبان نداشته باشید چرا که با کوچکترین صدا شما را مطلع می کنند.

سگ یورکشایر سیاه رنگ

اگر شما به ریزش موی حیوانات آلرژی دارید یورکشایر بهترین گزینه برای شماست ، چرا که ریزش موی بسیار کمی دارند اما موهای ابریشمی و بلند آنها نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه دارد.

شاید در برخورد با دیگر حیوانات و بچه ها پرخاشگری کنند ، تربیت این نژاد نسبت به بقیه نژادها کمی سخت تر است آنها پر سروصدا و مستعد پاس کردن های طولانی هستند و به دلیل جسه ریزی که دارند مناسب خانواده های پرجمعیت و بجه دار نمی باشند چرا که امکان صدمه دیدن آنها هست.

سگ یورکشایر پرتقالی

تاریخچه یورکشایر :

در سال 1870 بود که به نام یورکشایر یعنی به نام منطقه ای که برای اولین بار در آنجا دیده شدند ، نامگذاری شدند و در سال 1874 در انجمن انگلیسی کنل به ثبت رسید ، اما اولین یورکشایر شناخته شده در سال 1872 به دنیا آمد.

در طول انقلاب صنعتی زمانی که کارگران اسکاتلندی برای کار در معادن به منطقه یورکشایر در شمال انگلستان می آمدند ، سگ هایی کوچک به همراه داشتند که از دسته تریرها بودند.

بعدها این سگ ها با نژادهای اسکای تریر و شاید مالتیز ترکیب شدند و یورکشایر امروزی را بوجود آوردند ، تریرهای مناطق غربی نیز در تکامل این نژاد نقش بسزایی داشتند.

سگ یورکشایر خندان

مشخصات ظاهری :

سری کوچک و پوزه ای متوسط و گوش هایی به شکل عدد هشت ،  صاف و ایستاده دارند ، یکی از بارزترین مشخصه یورکشایرها موهای ابریشمی و بلند آنها می باشد که در قسمت پشت و دم به رنگ تیره و در بقیه قسمت های بدن در اکثر مواقع طلایی هستند.

در تولگی رنگ آنها معمولا مشکی می باشد ، و هرجه بزرگ و بالغ می شوند تغییر رنگ مشهودتری خواهند داشت ، موهای بالای سر یورکشایر معمولا با روبان بسته می شود تا بتوانند به راحتی همه جا را ببینند و ظاهری زیباتر داشته باشد.

به طور معمول قد آنها بین 16 تا 23 سانتی متر می باشد ، و همچنین وزن آنها 1 تا 3 کیلوگرم می باشد ، همینطور عمر مفید آنها 12 الی 15 سال خواهد بود.

دندان های شیری یورکشایر بطور معمول نمیافتد ، شما از پنج ماهگی باید دندان های آنها را چک کنید و زمانی که جوانه دندان های اصلی او را دیدید به دامپزشک مراجعه کنید ، وجود دندان های شیری زمانی که دندان های اصلی میخواهند رشد کنند باعث نامتعارف درآمدن دندان های اصلی آنها میشود و بعدها باعث خرابی آنها خواهد بود.

yorkshire-PIC-5

تغذیه مناسب :

یورکشایرها بسیار حساس هستند ، سیستم گوارشی این نژاد بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد و این یعنی در غذا خوردن حساس هستند و هر چیزی را نمی خورند می توانید به آنها غذاهای تجاری بصورت خشک یا کنسرو شده و با کیفیت بدهید ، و یا حتی غذاهای خانگی مناسب براساس دستور غذایی که از دامپزشک گرفته میشود را تهیه نموده و به پت خود بدهید.

سگ یورکشایر دوقلو

بعضی از یورکشایرها به شدت مستعد اضافه وزن هستند پس باید حواستان به کالری مصرفی آنها باشد ، باید بدانید که هر سگ در دوره های مختلف زندگی اش به میزان کاری های متفاوتی نیاز دارد ( تولگی ، بلوغ ، بزرگسالی و پیری ).

مقدار غذای مصرفی نسبت به سن ، و میزان فعالیت و وزن متفاوت می باشد ، اما بطور معمول 1/2 تا 3/4 لیوان مقدار مناسب غذای مصرفی یورکشایرها می باشد که در طول روز باید دوبار آنرا مصرف کند.

نگهداری موها و آراستن :

نژاد یورکشایر معروف است به موهای بلند و ابریشمی ، این نژاد در تولگی موهایی یکدست مشکی دارد و هرچه به سمت بلوغ و بزرگسالی می رود تغییر رنگ می دهند.

کوتاه کردن موی سگ یورکشایر

هفته ای یکبار باید یورکشایر را حمام کرد تا بهداشت موهای او کاملا حفظ شود ، فقط در نظر داشته باشید که در هنگام شستشوی یورکشایر موهای او را بسیار نمالید و چنگ نزنید.

فقط کافی است که پس از خیس کردن موهایش با مقدار کمی شامپو او را بشویید و سپس موهای آنرا آب بکشید و به سرعت پس از حمام موهایشان را خشک کنید.

سگ یورکشایر بعد از حمام

بطور کل باید در طول هفته دو تا سه بار دندان های آنها را مسواک بزنید ، اما اگر میخواهید از بو دادن دهان و مشکلات لثه آنها جلوگیری کنید بهتر است هر روز برایشان مسواک بزنید.

مسواک زدن به سگ یورکشایر

ناخن های یورکشایر را باید هر ماه یکبار کوتاه کنید و در هنگام کوتاه کردن ناخن ها هواستان باشد که فقط کمی از نوک ناخن را کوتاه کنید ، و در هنگام راه رفتن پت خود وقتی که صدای برخورد ناخن ها را به زمین شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن ها می باشد. 

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه

هنگام نظافت پت خود به علائمی ازجمله قرمزی ، خارش و جوش و جراحت توجه داشته باشید و در صورت وجود هرکدام از علائم گفته شده دامپزشک پت خو را در جریان قرار دهید .

اگر گوش یورکشایر شما بوی بدی میداد یا قرمز شده بود با یک پنبه مرطوب مناسب حیوان خانگی قسمت بیرونی گوش را تمیز کنید و مراقب باشید که هیچ چیزی را برای تمیز کردن در گوش او فرو نکنید.

اصلاح سگ یورکشایر

تمرین دادن و آموزش :

یورکشایر نژادی بسیار خوبی برای زندگی آپارتمانی میباشد ، اما نیاز به حیات و یا تراس یا پیادروی منظم و اصولی دارد ، تا بتواند انرژی خود را تخلیه کند.

آنها سگ هایی قلدر هستند که دوست دارند گاهی رئیس باشند ، و همچنین اگر چیزی باب میل آنها نباشد پاس میکنند و سروصدا ایجاد می کنند پس بهتر است از دوران تولگی به آنها آموزش داده شود.

سگ یورکشایر سیاه و سفید

یورکشایر سگ هایی بزرگ در قالب کوچک هستند و اغلب رفتار سگ های بزرگ جسه را دارند .

آموزش آنها معمولا راحت است اما ممکن است کمی مقابل یادگیری کند عمل کنند ، در این مواقع بهتر است از آموزش بر پایه تشویقی کمک بگیرید.

به این منظور که هر چند بار رفتار خوب یک تشویقی خوشمزه از شما دریافت میکند ، و بهتر است برای هر کار مورد پسند شما دست نوازشی بروی سرش بکشید در اینصورت در ذهنش جا خواهد افتاد که برای جلب نظر و محبت شما باید کارهای مورد قبول انجام دهد.

سگ یورکشایر ایستاده

یاد دادن اینکه تن صدای ملایم یا بلند شما برای او چه حکمی دارد نیز مهم است ، برای مثال زمانی که کار مورد قبول شما را انجام نمی دهد یا برعکس رفتار میکند .

شما با کلمه ن کمی بلندتر از حد معمول توجه او را به خودتان جلب میکنید و به او سرنخی می دهید برای تغییر دادن رفتارش.

یا برای مثالی دیگر زمانی که به او فرمان نشستن را می دهید و او از انجام فرمان امتناع میکند با صدای کمی بلندتر از حد معمول فرمان خود را تکرار کنید و سرنخی به او بدهید تا رفتار درست را انجام دهد.

سطح تطبیق پذیری یورکشایر

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت نژاد یورکشایر :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد یورکشایر با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

  معرفی کامل نژاد شیتزو به همراه بررسی کامل این نژاد

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت نژاد سگ یورکشایر

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه نژاد :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ یورکشایر

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

  داگو -بررسی کامل سگ نژاد داگو آرژانتینو ملقب به سگ گراز کش

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی سگ یورکشایر

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی سگ های یورکشایر :

weighing-machine-icon

وزن

1 الی 3 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

12 الی 15 سال

height icon

قد

از ناحیه شانه 16 الی 23 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ تریر و آپارتمانی

بیماری های شایع در یورکشایر تریر

یورکشایر حیوان بسیار حساسی می باشد که حتی ممکن است ، با یک پرش ساذه از پله ها و یا یک زمین خوردگی دچار مشکلات جدی شوند ، بنابرین نیازمند مراقب های بیشتری نسبت به حیوانات خانگی دیگر دارند ، اما بطور کلی یورکشایرها حیوانات سالمی هستند.

عطسه معکوس در یورکشایر :

در این بیماری که به دلیل عدم رعایت بهداشت سگ و یا مواردی که سگ چیزی وارد بینی اش میشود پیش میاید ، مایعات درون بینی به نرم کام او وارد میشود ، خونسردی خود را حفظ کنید و گلوی سگتان را به آرامی بمالید تا مشکل حل شود.

سگ یورکشایر بی حال

دررفتگی کشکک زانو در سگ یورکشایر :

زمانی پیش می آید که استخوان کشکک زانو به درستی تشکیل نشده باشد ، این بیماری در دوران تولگی خود را نشان می دهد که به چهار درجه تقسیم بندی میشود که در بدترین حالت نیاز به جراحی می باشد.

دیسپلازی در سگ یورکشایر

آتروفی پیشرونده شبکیه در سگ یورکشایر ( Progressive Retinal Atrophy ) :

این بیماری به مرور باعث از بین رفتن بینایی سگ ها میشود ، به مرور گیرنده های نوری در قسمت پشتی چشم از بین می رود ، این بیماری یک اختلال دژنراتیو می باشد بهترین حالت این است که همه ساله پت خود را برای معاینه پیش یک دامپزشک ببرید.

Progressive retinal atrophy in Yorkshire dogs

پروتو سیستمیک در سگ یورکشایر ( portosystemic ):

در این بیماری رگ های خونی دور کبد سگ میپیچد و عملکرد آن را با مشکل مواجه میکند در اصل یک نارسایی کبد می باشد ، در این وضعیت کبد نمی تواند خون را به خوبی پاکسازی کند .

از علائم این بیماری می توان به بی اشتهایی ، افت قند خون ، مشکلات ادراری ، اختلالات گوارشی ، اختلالات عصبی و رفتاری همچنین توقف رشد را می توان نام برد ، درمان آن با جراحی امکان پذیر است.

کاهش قند خون یا هیپوگلیسمی در یورکشایر :

مانند بسیاری از سگ ها یورکشایر نیز در زمان استرس به ویژه در زمان تولگی دچار هیپوگلیسمی می شود ، گیجی و حرکت نامتعادل از نشانه های این بیماری می باشد که هنگام مواجه با آن بهتر است به دامپزشک مراجعه کنید.

یورکشایر با گل سر

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

2.7/5 - (3 امتیاز)