گالری تصاویر سگ کاوالیر

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ کاوالیر ( Cavalier King Charles Spaniel ) :

سگ کاوالیر از دسته نژادهای سگ عروسکی هستند که ترکیبی از دو دنیای متفاوت نژاد عروسکی و سگ های ورزشکار میباشند ، آنها با نام های دیگری از جمله: کاوالیر، کینگ چارلز و کاوالیر کینگ نیز شناخته میشوند.
کاوالیر ها زیبایی همه جانبه دارند ، لطفافتی سلطنتی و خلق و خوی خاص دارند که او را یک سگ اشرافی در دنیای سگ ها معرفی میکند.
سگ کاوالیر جزوی از سگ های خستگی ناپذیر همچنین عاشق فعالیت و بسیار پر انرژی که روزانه باید وقت بسیار زیادی را برای فعالیت و بازی آنها در نظر بگیرید.
سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ، رابطه ای بسیار دوستانه با کودک شما خواهد داشت ودرک خوبی از محبت دارد که باعث میشود ارتباطی دوستانه و شیرین با کودک شما برقرار کند ، همچنین برای کودک شما یک نگهبان بسیار عالی میباشد.

سگ کاوالیر در پس زمینه سیاه

کاوالیر ها نگهبان های خوبی نیستند ، آنها ذاتا قلب مهربانی دارند و رابطه ای دوستانه با انسانها برقرار میکنند علاقه بسیاری به تعقیب پرندگان ، خرگوش و دیگر حیوانات کوچک دارند ، بهتر است از آنها در یک حصار امن مراقبت کنید تا در در زمان دنبال کردن سایر حیوانات از خانه دور و گم نشوند.
سگ کاوالیر به دلیل عروسکی بودن نژادشان به محبت شما نیازمند هستند ، میتوان گفت انتخاب خوبی برای افرادی که برای اولین بار میخواهند یک سگ رابه سرپرستی بگیرند میباشد همچنین بهترین انتخاب برای افراد سالمند است.
هرزمان که میخواهید کاوالیر خود را به بیرون از منزل ببرید حتما حتما از قلاده استفاده کنید تا از تعقیب دیگر حیوانات توسط او گم شدن و در نهایت آسیب دیدن او جلوگیری کنید.
کاوالیر ها با سایر سگها ارتباط خوبی برقرار میکنند اما گاهی ممکن است آنها را به چشم یک شکار ببینند ، اما آنها سگ هایی آموزش پذیر هستند و به راحتی میتوان برای ارتباط دوستانه با دیگر حیوانات به آنها آموزش داد.

تاریخچه سگ کاوالیر :

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نژادی به نسبت جدید محسوب میشود که صد سال نیز از عمر آنها نمی گذرد ، اما یکی از والدین آنها سگ اسپانیل که سگی از نژاد عروسکی میباشد قرن ها در کنار اشراف زادگان و همدم ثروتمندان بوده است.
سگ های عروسکی اروپایی به احتمال زیاد نتیجه جفت گیری سگ های کوچک اسپنیل با نژاد های عروسکی شرقی به وجود آمده اند.
سگ کاوالیر یک نژاد سلطنتی بوده که ملکه ماری یکم اسکاتلند و نوه اش چارلز یکم و نتیجه اش چارلز دوم که نام این نژاد از ایشان گرفته شده هر کدام چندین سگ نژاد عروسکی اسپانیل داشته اند و عاشق آنها بوده اند. همچنین گفته میشود چارلز دوم از سال 1660 تا 1685 بدون سگ های عروسکی خود جایی نمیرفت.

تصویر رونالد ریگان در کنار سگ محبوبش یعنی نژاد کاوالیر
پادشاهی که نام او را بروی کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل گذاشتند

بعد از مرگ چارلز دوم محبوبیت این نژاد کاهش یافت و علاقه مردم به نژادهای پوزه کوتاهی چون سگ پاگ جلب شد و بعد از این زمان پاگ ها مورد علاقه اشراف شدند.
سگ های اسپانیل در طول قرن ها جفت گیری با سایر نژاد ها ، که سگ های پوزه کوتاه نیز جزوی از آنها بودند تکامل یافته و تغییرات بسیاری پیدا کردند.
در سال 1945 تلاش و پیگیری پرورش دهنده ها ، سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل توسط موسسه کنل کلاب به عنوان نژادی جداگانه به رسمیت شناخته شد و پس از ورود آنها به امریکا روز به روز به شهرت این سگ های زیبا و اشرافی اضافه شد.

مشخصات ظاهری سگ کاوالیر :

سگ های عروسکی نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ظاهری اشرافی دارند ، آنها سری گرد و پوزه ای کوتاه اما نه تخت به شکلی مخروطی مانند دارند که به سمت نوک بینی باریک میشود.
آنها چشمانی درشت و قهوه و گرد دارند که باعث دوست داشتنی تر بودن صورتشان میشود ، همچنین یکی از بارزترین ویژگی های این نژاد را میتوان گوش های پشمالو و بلند آنها دانست ، زمانی که توجه آنها به چیز جلب شود گوش های آنها کمی به سمت جلو می آید.

سگ کاوالیر سیاه رنگ

قفسه سینه آنها به نسبت بدن کوچک و جمع و جورشان پهن میباشد و گردنی بلند با کمی شیب که به شانه ها متصل میشوند دارند.
سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در نژاد های عروسکی بلند ترین قد و جسه را دارد ، قد آنها بین 30 الی 33 سانتی متر میباشد و وزن آنها بین 6 تا 8 کیلوگرم میباشد همچنین میانگین عمر آنها در صورتی که از آنها به درستی مراقبت شود بین 12 تا 15 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ کاوالیر :

سگ کاوالیر برای سلامتی جسمانی نیاز به یک رژیم غذایی مقوی و با کیفیت دارد ، اگر میخواهید به سگ خود غذای خانگی بدهید باید از دستور العمل های غذایی که مورد تایید دامپزشک میباشد و مقدار بالانس شده دارند استفاده کنید در غیر این صورت در زمان های طولانی تر میتواند باعث سو تغذیه و بیماری سگ شما بشود.
اگر تغذیه سگ شما از غذای خشک میباشد ، باید مطمئن باشید که مواد استفاده شده در این غذای خشک برای سگ شما مفید باشد ، به یاد داشته باشثید که گران بودن یک غذای خشک صرفا باعث بهتر بودن آن نمیباشد .
بهتر است ازیک برند با کیفیت که نام تجاری معتبری دارد که مواد استفاده شده داخل غذای خشک را روی بسته بندی درج میکند استفاده کنید ، نوع پروتئین و کیفیت غذا بسیار مهم میباشد.
آب و هوا نیز در میزان غذای مصرفی سگ کاوالیر دخیل میباشد ، زندگی در شرایط آب و هوایی سرد تر باعث میشود که سگ شما به میزان کالری بیشتری نیاز داشته باشد ، به طور معمول سگ کاوالیر روزانه به یک تا دو فنجان غذای خشک با کیفیت که در دو وعده نیاز دارد اما در شرایط سردتر ممکن است نیاز به تغذیه آنها روزانه به 3 الی 4 فنجان و یا حتی 5 فنجان غذای خشک برسد.

غذاخوردن سگ کاوالیر

سگ های نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل سگ هایی هستند که بسیار مستعد چاق شدن میباشند ، پس حتما هواستان به میزان تغذیه آنها باشد همچنین بهتر است بیش از حد از تشویقی برای آنها استفاده نکنید تا از چاقی آنها جلوگیری کنید.
هواستان به چاقی یا لاغری سگ خود باشد برای اینکه متوجه شوید آیا سگ شما چاق است یا نه انگشتان خود را بدون آنکه فشار بیاورید روی ستون فقرات او بکشید اگر به راحتی دنده های او را حس کردید میتوان گفت که او وزن نرمالی دارد اما اگر دنده های او به راحتی حس نشد میتوان گفت سگ شما دچار چاقی افراطی شده و باید یک رژیم مناسب برای او در نظر بگیرید.

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل :

سگ های نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل عاشق برس کشیدن موهایشان هستند چون علاوه بر اینکه از گره خوردن موهای آنها جلوگیری میشه و ظاهر زیبا و براق آنها را حفظ میکند ، برس کشیدن برای کاوالیر ها نقش ماساژ را نیز دارد و برای آنها بسیار لذت بخش میباشد.
موهای بلند و زیبای کاوالیر ها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد ، برای انکه زیبایی این موها حفظ شود و از ریزش بیش از حد آنها جلوگیری شود لازم است که یک روز در میان موهای آنها را برس بکشید.

  سگ کن کورسو- معرفی کامل نژاد سگ کن کورسو اصیل ترین ماستیف ایتالیایی
سگ کاوالیر با گوش های آراسته

حمام کردن های پشت سر هم برای کاوالیرها ضروری نمیباشد ، بهتر است فقط در مواقع ضروری آنها را حمام کنید اما اگر شما نسبت به حمام کردن سگ خود وسواس دارید بهتراست از کودکی به آنها آموزش لازم را بدهید.
ناخن های آنها را باید در ماه حداقل یک بار کوتاه کنید زمانی که صدای برخورد ناخن های آنها را با زمین شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد .

سگ های نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل عاشق برس کشیدن موهایشان هستند چون علاوه بر اینکه از گره خوردن موهای آنها جلوگیری میشه و ظاهر زیبا و براق آنها را حفظ میکند ، برس کشیدن برای کاوالیر ها نقش ماساژ را نیز دارد و برای آنها بسیار لذت بخش میباشد.

حمام کردن سگ کاوالیر

موهای بلند و زیبای کاوالیر ها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد ، برای انکه زیبایی این موها حفظ شود و از ریزش بیش از حد آنها جلوگیری شود لازم است که یک روز در میان موهای آنها را برس بکشید.
حمام کردن های پشت سر هم برای کاوالیرها ضروری نمیباشد ، بهتر است فقط در مواقع ضروری آنها را حمام کنید اما اگر شما نسبت به حمام کردن سگ خود وسواس دارید بهتراست از کودکی به آنها آموزش لازم را بدهید.
ناخن های آنها را باید در ماه حداقل یک بار کوتاه کنید زمانی که صدای برخورد ناخن های آنها را با زمین شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد .

تمرین دادن و آموزش نژاد سگ کاوالیر :

سگ های نژاد کاوالیر کینگ چارلز سگ هایی به شدت اجتماعی هستند که علاقه بسیاری به معاشرت با انسان ها دارد ، آموزش سگ های کاوالیر بسیار آسان میباشد ، به همین دلیل است که میگوییم کاوالیر ها سگ های خانواده میباشند ، آنها سگ هایی خوش رو و خوش اخلاق هستند که میخواهند هیشه صاحب خویش را خوشحال کنند.
اگر از سنین پایین به آنها آموزش های لازم را بدهید در آینده سگ مطیع و فرمان پذیر وهمچنین اجتماعی خواهید داشت که میتواند رابطه خوبی هم با بچه ها و هم سایر حیوانات برقرار کند ، انسان ها برای این نژاد سگ بسیار در توجه هستند و بازی و تشویقی و جایزه در آموزش آنها میتواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.
اگر به سگ کاوالیر خود بی محلی کنید و مورد بی توجهی و بد رفتاری از جانب شما قرار بگیرند میوانند بسیار مخرب شوند و مشکلات رفتاری بسیاری پیدا میکنند.

سگ کاوالیر در حال بازی

در گذشته هدف پرورش دهندگان سگ برای کاوالیر یک سگ خانگی و عروسکی بود اما میتوا ن گفت کاوالیر بیشتر یک سگ ورزشی میباشد عاشق فعالیت و ورزش نیز میباشد ، آنها باید فعالیت روزانه خود را داشته باشند ، پیاده روی روزانه حداقل برای یک ساعت میتواند تا مقداری انرژی آنها را کنترل کند ، یک حیات کوچک حصارکشی شده نیز میتواند مکانی برای بازی و فعالیت آنها باشد.
شاید در هنگامی که کسی در پشت در منزل شما بیاید کاوالیر شروع به پاس کردن کند اما اخلاق بسیارخوب و اجتماعی بودن آنها نمیتواند از او یک نگهبان بسازد.
اگر در امر آموزش سررشته ای ندارید و اولین بار است که میخواهید یک سگ را سرپرستی کنید به شما پیشنهاد میکنیم از یک مربی تربیت کننده سگ کمک بگیرید.

سطح تطبیق پذیری سگ کاوالیر

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

  معرفی کامل نژاد شیتزو به همراه بررسی کامل این نژاد

رفتار کلی نژاد کاوالیر با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ نژاد کاوالیر

آموزش آسان :

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

  داشهوند - معرفی تخصصی سگ داشهوند ملقب به سگ سوسیسی

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد کاوالیر :

weighing-machine-icon

وزن

بین 6 تا 8 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

12 الی 15 سال

height icon

قد

از 30 الی 33 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ عروسکی و آپارتمانی

بیماری های شایع سگ کاوالیر

کاوالیر ها به طور معمول نژاد بسیار سالمی هستند اما آنها نیز مانند بقیه نژاد سگ ها مستعد یک سری بیماری میباشند ، اما میتوان با اطمینان گفت که اکثر سگ های نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل تا دوران میانسالی و پیری بدون هیچ مشکل و بیماری زندگی میکنند.
بهتر است با بیماری هایی که این نژاد ممکن است به آن مبتلا شوند آشنا شوید و با مشاهده هر گونه علائم بیماری ها به دامپزشک مراجعه کنید.

آتروفی پیشرونده شبکیه در سگ کاوالیر :

این بیماری به مرور باعث از بین رفتن بینایی سگ ها میشود ، به مرور گیرنده های نوری در قسمت پشتی چشم از بین میروند ، یک اختلال دژنراتیو میباشد.
در ابتدا سگ شما شب کور میشود و به مرور نیز در طول روز بینایی آنها کم خواهد شد تا به طور کامل نابینا شوند، بسیاری از سگ ها در صورتی که محیط اطرافشان ثابت باقی بماند میتوانند به راحتی به زندگی خود ادامه دهند.

آتروفی پیشرونده شبکیه در سگ کاوالیر

دیسپلازی مفصل ران در سگ نژاد کاوالیر :

یک شکل گیری غیر عادی مفصل ران است که می تواند باعث درد ولنگ زدن حیوان بشود ، در این نژاد بسیار شایع است عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد.
سگ هایی که صدمه دیده اند برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

دیسپلازی مفصل ران در سگ نژاد کاوالیر

خشکی چشم :

یک اختلال است که معمولا با نام عامیانه آن همان خشکی چشم شناخته میشود ، یک واکنش خود ایمنی در برابرغده اشکی سگ میباشد ، که باعث کاهش تولید اشک میشود ، این شرایط نیاز به درمان های مداوم دارد و اگر پیگیری نشود باعث کم بینایی یا کوری کامل میشود.

بیماری قلبی دریچه میترال در نژاد کاوالیر :

این بیماری اکثرا در سگ های میانسال به وجود می آید اما در نژاد کاوالیر بیشتر در سگ های کم سال تر ایجاد مشکل میکند ، میتوان گفت که بیشتر کاوالیر ها به این بیماری مبتلا میشوند.
این بیمای در اثر ضعف دریچه قلب بوجود می آید که در نهایت نیز منجر به نارسایی قلبی میشود ، دریچه به آرامی دچار تغییر شکل میشود به شکلی که خون در اطراف و پشت آن نشت میکند.

بیماری قلبی دریچه میترال در سگ کاوالیر کینگ چارلز

این بیماری در سگ های کاوالیر در یک یا دوسالگی خود را نمایان میسازد و میتوان گفت بیماری دریچه میترال یکی از دلایل مرگ و میر در این نژاد میباشد ، اگر بیماری دریچه قلب(دریچه میترال) زود تشخیص داده شود ، با دارو میتوان سال های طول عمر سگ شمارا بیشتر کرد.
حیوانات مبتلا به بیماری دریچه قلبی در سمع قلب دارای سوفل قلبی هستند، اگر سگ شما دارای سوفل قلبی میباشد و یا علائم بیماری قلبی دارد باید زودتر آزمایشاتی انجام دهد تا شدت بیماری مشخص شود.

سقوط اپیزودیک در اسپانیل کاوالیر :

بیماری شبیه به صرع میباشد اما صرع نیست و تفاوت آن با صرع این است که حیوان در حالت تشنج هوشیار است ، علائم آن از شدید تا خفیف متغیر است و در سنین 4 ماهگی تا 4 سالگی شروع علائم آن میباشد. با بزرگ شدن سگ این علائم شدت میابد و الگوی استانداردی برای حملات وجود ندارد.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.