گالری تصاویر نژاد جک راسل

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ جک راسل :

سگ جک راسل حدود 200 سال پیش به وجود آمده است ، کمک بسیار خوبی برای شکارچیان بود ، سگ جک راسل علاقه شدیدی به حفاری داشت ، ازین رو میتوانست به سرعت داخل لانه حیواناتی همچون روباه شود .

سگ جک راسل مانند اکثر سگ ها عاشق حفاری می باشد و در مدت زمان بسیار کمی می تواند سوراخی بسیار بزرگ ایجاد کند.

نگهداری از سگ جک راسل حتی برای افراد با تجربه نیز می تواند کار سختی باشد، در نتیجه مناسب برای کسانی نیست که میخواهند اولین تجربه سرپرستی را به عهده بگیرند ، در اکثر مواقع پاس می کنند که در اصل پاس کردن برای آنها یک سرگرمی محسوب می شود.

جک_راسل_داخل_قایق

سگ جک راسل بسیار اجتماعی میباشد ، که باید در خانه در کنار خانواده زندگی کند ، بهتر است در محل زندگی اش حیاط حصار کشی شده وجود داشته باشد ( البته او به راحتی از روی حصار ها می تواند فرار کند حصار بلندی در نظر بگیرید ) که بتواند کمی از انرژی بیش از اندازه خود را بسوزاند ، او عاشق پریدن و حفاری کردن است.

جک_راسل_خوابیده

نژاد سگ جک راسل را باید از تولگی آموزش داد بهتر است همراه و در کنار توله های دیگر آموزش ببیند ، در غیر این صورت بعدها نسبت به سگ های دیگر حالت تهاجمی خواهند داشت.

انرژی این نژاد بسیار زیاد است و به فعالیت روزانه بسیار بالایی نیاز دارند ، هر دو روز حداقل سه بار و در زمان های سی دقیقه تا چهل و پنج دقیقه فعالیت بدنی شدید یا پیاده روی نیازمندند ، سگ جک راسل می تواند تا یک  نیم متر را بپرد ، این نژاد از مراقبت و صبر بسیار زیادی نیازمند می باشند.

تاریخچه (Jack Russell) :

روزی روزگاری در قرن نوزدهم میلادی شکار یکی از تفریحات آن زمان بود ، از جمله مردان کلیسا عاشق شکار بودند ، در حدود 200 سال پیش در جنوب انگلستان پارسون جان راسل می خواست برای یکی از دوستانش سگی شکاری هدیه دهد.

مطابق ب معیارهایی که در ذهن داشت  پس تصمیم گرفت سگی مطابق با خواسته های خود طراحی کند .

سگی که بتواند حفاری کند و روباه ها را تله هایی که برای سارها گذاشته بودند دور کند همینطور جک راسل بیشتر مناسب شکاچیان اسب سوار بود.

نتیجه این کار یک سگ جسور ، با سرعت ، ورزشکار و در عین حال باهوش بود و علاقه شدیدی به شکار کردن داشت.

توله_چک_راسل

شخصیت سگ جک راسل :

سگ جک راسل نژادی باهوش و سرگرم کننده میباشد ، و به حیوانات کوچکتر از خود حالت تهاجمی دارد پس نباید آنها را آزاد گذاشت ، بسیار با هوش هست اما بخاطر طبیعت شلوغی که دارد .

برای آموزش دادن جک راسل در نظر داشته باشید که جلسات آموزشی کوتاه و شیرین باشد تا علاقه او را حفظ کند. تکرار او را خسته می کند .

مانند هر نژاد دیگری سگ جک راسل باید در معرض افراد ، مناظر ، صداها و تجربیات مختلف قرار گیرد ، این مسئله میتواند به اجنماعی شدن آن کمک کند.

جک_راسل_پیر

مشخصات ظاهری :

جک راسل ها موهایی صاف و کوتاه دارند که در اکثر مواقع به رنگ سفید هستند با لکه های قهوه ای و گاها مشکی می باشند ، گوش هایشان نیمه افراشته است .

دم سگ جک راسل مانند داس می باشد و چشمانی بادامی شکل و پیشانی مستطیل مانند دارند.

برای آشنایی بیشتر می توانید گالری تصاویر این نژاد را در ابتدای همین صفحه مشاهده فرمایید.

Jack Russell Terrier-PIC-6

تغذیه مناسب نژاد جک راسل :

میزان غذایی که به سگ جک راسل میدهید بین 1.25 پیمانه الی 1.75 باشد ، که این مقدار را باید دوبار در طول روز به او بدهید.

باید توجه داشته باشید که میزان کالری دریافتی به نسبت سن ، فعالیت و شرایط جسمی سگ متفاوت میباشد ، بهتر است به جای غذای بی کیفیت که باعث چاقی و اضافه وزن در سگ جک راسل می شود ، مقدار کمی غذای با کیفیت به او بدهید.

برای فهمیدن اینکه آیا سگ جک راسل شما دچار چاقی و اضافه وزن می باشد ، با استفاده از دست خود کمر او را لمس کنید اگر به راحتی دنده های او برایتان قابل لمس بود یعنی چاقی و اضافه وزن ندارد ، ولی اگر به جای دنده ها به لایه ضخیمی از چربی های انباشته شده برخوردید ، بهتر است تحت نظر دامپزشک میزان کالری دریافتی پت خود را کنترل کنید و فعالیت بدنی او را کمی هدفمند تر و طولانی تر کنید.

جک_راسل_شکمو

نگهداری موها و آراستن این سگ جک راسل :

نژاد سگ جک راسل ریزش موی بسیار کمی دارد ، و اگر به ریزش موی حیوانات حساسیت دارید برای شما بهترین گزینه جک راسل می باشد ، اگر ریزش موی سگ ها را عدد 100 در نظر بگیریم جک راسل نمره 20 از عدد 100 را می گیرد.

هفته ای حداقل یکبار موهای جک راسل تریر را باید برس بکشید ، تا موهای مرده آنها از بین برود ، نیازی به حمام های مکرر و پشت هم ندارد و فقط در صثورت لزوم باید آن را حمام کرد.

در ماه یک بار باید ناخن های جک راسل را کوتاه کرد ، هرگاه که صدای برخورد ناخن هایش را با سطح زمین شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن ها فرا رسده است ، و خیلی دقت کنید که زودتر از زمان های گفته شده ناخن های آنها را کوتاه نکنید ، چرا ک ممکن است باعث ایجاد درد شود و در نوبت های بعد با شما همکاری نکند.

دندان های سگ جک راسل را باید حداقل هفته ای یکبار مسواک برنید تا دچار بیماری های دندانی همچون پریودنال نشوند.

  داشهوند - معرفی تخصصی سگ داشهوند ملقب به سگ سوسیسی
جک_راسل_داخل_سبد

تمرین دادن و آموزش سگ جک راسل :

سگ جک راسل می تواند تمام روز را جست و خیز کند ، و به فعالیت بدنی زیادی نیازمند است ، جک راسل بسیار باهوش است و خیلی خوب آموزش می بیند  پس میتوان آنها را به راحتی آموزش داد ، بهتر است آموزش همراه با تشویقی و بازی باشد.

اگر تمایلی به یادگیری نداشت بهتر است در آن زمان دست از آموزش بردارید ، برای بهتر آموزش دیدن سگ جک راسل بهتر است زمان شاد بودن او اقدام کنید ، یادگیری او باید با علاقه و میل خودش اتفاق بیافتد.

این نژاد بسیار باهوش و زیرک است که فعالیت بدنی بالایی نسبت به دیگر نژادها میطلبد.

اگر  در طول روز 30 الی 45 دقیقه آنها را به پیاده روی ببرید یا بازی هایی که بیشتر باعث فعالیت آنها می شود را انجام دهید ، ارژی آنها تقریبا تخلیه خواهد شد .

از سگ جک راسل توقع نشستن و یا استراحت بیش از اندازه نداشته باشید.

جک_راسل_تاب_سوار

سطح تطبیق پذیری سگ جک راسل

سازگاری در آپارتمان :

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت :

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی سگ جک راسل با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت سگ جک راسل

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ جک راسل

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

  معرفی کامل سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل- سگی با پیشینه سلطنتی

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی سگ جک راسل

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد جک راسل :

weighing-machine-icon

وزن

6 الی 8 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

10 الی 15 سال

height icon

قد

از ناحیه شانه 25 الی 31 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ تریر

بیماری های شایع سگ جک راسل

دیسپلازی مفصل ران یا ( Legg Calve Perthes ):

این بیماری بیشتر در سگ هایی یا سایز کوچک یافت میشود ، که باعث تغییر مفصل ران به شکل یک توپ میشود ، لازم به ذکر است نام لاتین این بیماری (Legg Calve Perthes) می باشد که معمولا با دیسپلازی مفصل ران اشتباه گرفته میشود.

Disease in Legg Calve Perthes Jack Russell breed

کم شنوایی و ناشنوایی در سگ جک راسل :

یک اختلال که ممکن است در یک یا هر دو گوش سگ جک راسل اتفاق بیافتد و باعث ناشنوایی او شود ، اگر این اختلال در یکی از گوش های پت شما اتفاق بیافتد او به راحتی میتواند به زندگی خود ادامه دهد ولی اگر هر دو گوش پت شما دچار ناشنوایی شد شما می توانید با آموزش های ویژه به سگ تان و هم چنین افزایش آگاهی به دیگران این مشکل را تا حدودی حل کنید.

مشکلات کشکک زانو در سگ جک راسل تریر :

در رفتگی کشکک زانو بیماری شایع در سگ های کوچک می باشد ، علت آن این است که کشکک ، که دارای سه قسمت استخوان ران ، کشکک (کلاهک زانو) و ساق پا است ، به طور صحیح در یک ردیف قرار نگرفته است حیوانات مبتلا به این بیماری هنگام راه رفتن دچار مشکل می شوند و لنگ میزنند.

از دیگر علائم این بیماری ورم کردن مفاصل است و گاهی نیاز است در صورت پیشرفت بیماری با جراحی سگ را درمان کرد.

Jack Russell Patellar Dislocation

گلوکوم (Glaucoma) یا آب سیاه در نژاد جک راسل :

در این بیماری فشار چشم بصورت غیر طبیعی بالا می رود و چشم ها مایعی تولید می کنند ب نام زلالیه که حتما باید تخلیه شود ، در غیر اینصورت فشار بروی چشم دوباره بالا می رود که با تاری دید و درد شدیدی همراه است.این بیماری بسیار خطرناک است و ممکن است باعث کوری سگ جک راسل شما شود ، این بیماری معمولا بروی یک چشم تاثیر می گذارد.

Jack Russell Glaucoma
Jack Russell Glaucoma

جا به جایی لنز در سگ جک راسل :

منظور همان جابه جایی عدسی چشم می باشد که در موارد شدید چشم باید تخلیه شود و در موارد خفیف سگ با دارو و جراحی بهبود پیدا می کند.

مطالب تصادفی

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟