گالری تصاویر سگ ژرمن شپرد

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ ژرمن شپرد ( German Shepherd ) :

هوش و توانایی و همچنین شجاعت و از خود گذشتگی همه اینها در کنار هم یک ژرمن شپرد را تشکیل میدهد ، سگ ژرمن شپرد از جمله سگ های کار هست که بسته به نوع آموزشی که میبینند میتوانند از پس هر کاری برآیند.
میتوانند در خدمت نیروهای نظامی در بیایند ، عملیات جستجو ونجات انجام دهند، چوپانی کنند ، و مواد مخدر را شناسایی کنند و جدا از همه اینها همراه و دوستی بی نظیر برای شما باشند.
سگ های نژاد ژرمن شپرد بسیار عاشق بازی و ورزش هستند و اگر نتوانید انرژی آنها را تخلیه کنید شاهد افسردگی وبد قلقی آنها خواهید بود ، آنها بدقلق بودن خود و را با واق زدن و جویدن نشان میدهند ژرمن ها به واسطه طبیعت شکاکشان میتوانند یکی از بهترین نگهبان ها برای شما باشند.
اما برای اینکه با غریبه ها و دوستانی که به منزل شما می آیند رفتار درستی داشته باشند باید آموزش روابط اجتماعی را از کودکی به آنها بدهید ، اگر در کودکی آموزش های لازم را ببینند در بزرگسالی رفتار خوبی با غریبه ها خواهند داشت.

سگ ژرمن شپرد اصیل

سگ نژاد ژرمن شپرد ریزش موی بسیار زیادی دارد آنها معروف به ژرمن موریز میباشند و میتوان گفت اگر به موی سگ ها حساسیت دارید انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.
آنها عاشق بازی و فعالیت در کنار خانواده هستند علاوه بر پیاده روی های روزانه ورزش و آموزش های روزانه نیاز است گاهی آنها را به دشت و طبیعت ببرید تا آزادانه انرژی خود را تخلیه کنند.
ژرمن ها میتوانند سگ هایی خانگی خوبی برای شما باشند و باز هم این بسته به این میباشد که بتوانید انرژی بسیار آنها را همراه بازی و فعالیت تخلیه کنید. به راحتی میتوانند با کودکان شما کنار بیایند و با آنها دوست و همبازی شوند ، بهترین نگهبان برای فرزندان شما خواهند بود البته اگر کودک شما از جسه او نترسد.

تاریخچه سگ ژرمن شپرد :

در سال 1899 سواره نظامی به نام مکس ون استفانیتز در ارتش آلمان بود ، قصد داشت سگ نگهبان بی همتایی را به وجود بیاورد ، در آن زمان چوپانان آلمانی برای نگهداری گله خود وابسته به سگ های نگهبان بودند.
برخی از آن سگ ها به قدری قدرتمند بودند که اکثر چوپانان سگ های ماده خود را پیش آنها میبردند تا از این سگ های قوی باردار شوند ، اما با این وجود برای داشتن سگ نگهبانی و چوپان بی همتا موفق نبودند.
اما استفانیز زمانی که از ارتش بازنشست شد به عنوان شغل دوم کار خود یعنی پرورش سگ چوپانی بی همتا را آغاز کرد ، مطالعات و سفر های بسیاری انجام داد و تا سگ های بسیاری را ببیند ، سگ های قوی جسه باهوش و توانمند اما هیچ کدام از آنها همه این صفات را با هم نداشتند.
روزی در هنگام بازدید از یک نمایشگاه سگی شبیه به گرگ نظر او را به خود جلب کرد به سرعت آن سگ را خریداری کرد ، در روز های بعد زمانی که استیفانیز با دیدن قدرت بدنی و هوش او بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و تصمیم گرفت تولید این سگ را ادامه دهد.

بن افلک در کنار سگ محبوبش ژمن شپرد
تصویری زیبا از بازیگر هالیوودی بن افلک در کنار ژرمن شپرد
هیتلر در کنار سگ محبوبش ژرمن شپرد
هیتلر در کنار سگ محبوبش ژرمن شپرد

اما در آن زمان خبر بد برای استیفانیز این بود که دولت آلمان پیشرفت بسیار چشم گیری داشت و دیگر نیاز به سگ هایی نگهبان حس نمیشد بنابر این پیشنهاد داد تا از این سگ در خدمت ارتش و پلیس قرار بگیرد. در طول مدت جنگ جهانی اول ژرمن شپرد به عنوان پیغام رسان، ناجی، نگهبان و غذا رسان تحت عنوان سگ صلیب سرخ در ارتش خدمت میکرد.
پس از جنگ جهانی اول سرجوخه لی دونکان توله ای از نژاد ژرمن شپرد را به فرانسه برد و نام رین تین را به او داد ، پس از تعلیم دادن رین تین او توانست در 27 فیلم هالیودی بازی کند و تبدیل به یک ستاره سینما شود.
معروفیت او به قدری گسترده بود که در یک هفته هزاران نامه از طرفدارانش برای او ارسال شد. در حال حاضر ژرمن شپرد جزو ده سگ محبوب جهان میباشد.

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد :

اگر از بالا به سر یک سگ ژرمن شپرد نگاه کنیم جمجمه از سمت گوش ها به سمت بینی به تدریج باریک شده است و میتوان گفت دارای پوزه ای باریک هستند ، فاصله بین گوش های آنها نیز نسبتا زیاد میباشد و گوششان در تناسب با اندازه سر آنها میباشد چشم های آنها بادامی شکل است که اکثرا به رنگ های تیره دیده میشوند.
دم آنها شبیه به شمشیر میباشد که موهای زیر دمشان پر پشت تر میباشد ، دم آنها به طور معمول به سمت پایین میباشد و در بین پاهایشان قرارش میدهند.

سگ ژرمن شپرد سیاه رنگ

از ویژگی های یک ژرمن شپرد اصیل میتوان بدن عضلانی او را مثال زد. اما آنها در ناحیه کمر خود دارای شیب هستند که به مرور ممکن است برای آنها دچار مشکلات حرکتی و دیسپلازی شود ، آنها پوششی دولایه دارند، پوشش خارجی آنها موهایی صاف و متراکم میباشد.
در رنگ های سیاه، سیاه و کرم، سیاه و قرمز؛ سیاه و نقره‌ای، سیاه و  برنزه، آبی، خاکستری، جگری، مشکی و سفید میباشند.
به طور معمول قد این نژاد در نر ها 60 سانتی متر و در ماده ها بین 55 تا 60 سانتی متر میباشد. همچنین وزن آنها بین 35 تا 45 کیلوگرم میباشد. طول عمر سگ نژاد ژرمن شپرد 12 الی15 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ ژرمن شپرد :

رژیم غذایی سگ شما بسته به سن ، میزان فعالیت و بیمار بودن یا نبودن همچنین شرایط جسمی او متفاوت میباشد ، میتوان گفت بهترین نوع غذا برای سگ ها غذای خشک با کیفیت میباشد ، در ژرمن ها روزانه 3 الی 4 فنجان به آنها داده شود.
هواستان به چاقی یا لاغری سگ خود باشد برای اینکه متوجه شوید آیا سگ شما چاق است یا نه انگشتان خود را بدون آنکه فشار بیاورید روی ستون فقرات او بکشید اگر به راحتی دنده های او را حس کردید میتوان گفت که او وزن نرمالی دارد اما اگر دنده های او به راحتی حس نشد میتوان گفت سگ شما دچار چاقی شده و باید یک رژیم مناسب برای او در نظر بگیرید.

سگ ژرمن شپرد در حال غذا خوردن

اگر میخواهید به سگ خود غذای خانگی بدهید باید بدانید کدام غذاها برای آنها مفید است و کدام یک برای آنها ضرر دارد بهتر است برای رژیم غذایی مناسب سگ خود با دامپزشک مشورت کنید.

  سگ چاو چاو - معرفی و بررسی تخصصی و کامل سگ چاو چاو

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ ژرمن شپرد :

سگ ژرمن شپرد ریزش موی بییشتری نسبت به سایر نژاد ها دارد و در سال دوبار موریزی در آنها شدت پیدا میکند برای کنترل ریزش موی آنها در طول هفته حداقل سه بار باید موهای آنها را برس بکشید.
ژرمن شپردها نیاز به حمام های مداوم ندارند و بهتر است فقط زمانی آنها را به حمام ببرید که واقعا به آن احتیاج دارند هر سه ماه یکبار نیز برای حمام آنها کافی میباشد ، حمام های پی در پی فقط باعث از بین رفتن روغن بدن او میشود ، این روغن برای سلامت بدن او ضروری است.
زمانی که صدای برخورد ناخن های آنها با زمین را شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد ، به طور معمول یک بار در ماه کافی میباشد.

حمام کردن سگ ژرمن شپرد

حداقل هفته ای یکبار گوش های سگ خود را چک کنید تا از تجمع موم و چرک در گوش جلوگیری شود مراقب باشید که هیچگاه درون کانال گوش سگ خود چیزی فرو نکنید با یک پنبه و پاک کننده که PH متعادل دارد گوش سگ خود را تمیز کنید.
سگ های نژاد ژرمن شپرد عاشق جویدن هستند ، بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدگی دندانهایشان بر اثر جویدن جسم سخت برای آنها اسباب بازی های جویدنی بگیرید ، حداقل هفته ای یکبار دندانهای آنها را با مسواکی نرم و خمیر دندان مخصوص سگ مسواک کنید تا از جرم و بوی نامطبوع در دهانشان جلو گیری کنید.
در هنگام نظافت و مراقبت های روتین سگ خود بهتر است پوست آنها داخل دهان اطراف چشم ها و گوش آنها را چک نمایید و در صورت مشاهده هر گونه زخم ، کبودی و جوش های عجیب به دامپزشک مراجعه نمایید.

تمرین دادن و آموزش نژاد سگ ژرمن شپرد :

سگ های نژاد ژرمن شپرد از تولگی باید اجتماعی شوند و آموزش ببینند سگ هایی با توانایی های بالا و فوق العاده توانا هستند ، در صورتی که به آنها آموزش پیروی از دستورات به درستی داده شود در بزرگسالی سگ هایی خوش اخلاق و سازگار خواهند بود.
اگر انرژی ژرمن ها در طول روز تخلیه نشود و با او بازی نکنید و او را در طول روز ندید بگیرید برای شما و خانه تان میتواند مخرب باشد و دچار مشکلات رفتاری شوند واق زدن های متوالی ، حفاری و جویدن وسایل خانه از جمله مشکلات رفتاری آنها میباشد.
آموزش مثبت و آموزش بر مبنای پاداش نتیجه ی عالی خواهد داشت آنها از هشت هفتگی آماده آموزش و یادگیری میباشند ، در هنگام آموزش آنها تنوع داشته باشید گاهی بجای تشویقی و غذا فقط او را نوازش کنید.

آموزش دادن به سگ ژرمن شپرد

سگ های نژاد ژرمن شپرد برای ارتقا جسم و روح خود نیاز به ورزش و فعالیت های مداوم دارند برای شروع بازی با سگ خود بهتر است از یک محیط محصور و کوچک استفاده کنید ، سگ خود را به حال خود رها نکنید و همه هواستان به او باشد ، در شرایط خاص حتی بهترین سگ های آموزش دیده هم ممکن است بجای پیروی از دستور راه خودشان را بروند.
آموزش های درست و بجا میتواند از ژرمن شما یک سگ قهرمان بسازد اگر خود نمیتوانید آموزش لازم را به سگتان بدهید بهتر است از یک مربی تربیت سگ حرفه ای درخواست کمک کنید.

سطح تطبیق پذیری سگ ژرمن شپرد

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه

رفتار کلی نژاد ژرمن شپرد با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ نژاد ژرمن شپرد

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

  معرفی کامل سگ جک راسل به همراه بررسی کامل این نژاد

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد ژرمن شپرد :

weighing-machine-icon

وزن

بین 35 تا 45 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

12 الی 15 سال

height icon

قد

در نرها حدود 60 سانتی متر در ماده ها 55 الی 60 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ نگهبان و شکاری و سگ پلیس

بیماری های شایع سگ ژرمن شپرد

دیسپلازی مفصل ران در سگ نژاد ژرمن شپرد :

یک شکل گیری غیر عادی مفصل ران است که می تواند باعث درد ولنگ زدن حیوان بشود در این نژاد بسیار شایع است ، عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد.
سگ هایی که صدمه دیده اند برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

دیسپلازی مفصل ران در سگ ژرمن شپرد

اتساع معده –ولووس یا نفخ در سگ نژاد ژرمن شپرد :

وضعیتی تهدید کننده است که به طور معمول سگ هایی با جسه بزرگ را درگیر میکند زمانی به وجود می آید که در روز یکبار غذا بخورند به سرعت غذا بخورند و پس از غذا آب فراوان بخورند و پس از آن ورزش کنند. نفخ زمانی رخ میدهد که گاز و یا هوا متورم و پیچیده شود.
در این حالت سگ شما نمیتواند برای از بین بردن هوای اضافی آروغ بزند و یا استفراغ کند که باعث میشود بازگشت خون به قلب مختل شود. فشار خون افت میکند و سگ به حالت شوک می افتد.
بسیار مهم است که در این شرایط باید به سرعت به دامپزشکی مراجعه کنید بدون ایجاد مراقبت های لازم ممکن است سگ شما جان خود را از دست بدهد ، بالا اوردن بدون استفراغ تورم شکم و بزاغ بیش از حد از علائم این بیماری میباشد.

بیماری میلوپاتی دژنراتیو (تخریب شونده) در سگ ژرمن شپرد :

بیماری نخاعی میباشد ، بخشی از نخاع را درگیرمیکند که اطلاعات مربوط به پاهای عقب را ارسال میکند در این بیماری سگ ها نمیدانند پاهای عقبشان کجاست و به مرور راه رفتن را از یاد میبرند. برای این بیماری درمانی وجود ندارد.

بیماری میلوپاتی دژنراتیو (تخریب شونده) در سگ ژرمن شپرد

نارسایی اگزوکرینی (بخش برون ریز) پانکراس :

این بیماری ژنتیکی مربوط به بخش پانکراس میباشد سلول های تولید کننده آنزیم گوارشی از بین میروند در نتیجه سگ دیگر نمیتواند غذا را هضم کند. بی اشتهایی، کاهش وزن، تغییررنگ مدفوع از علائم این بیماری میباشد.
با یک آزمایش خون ساده به راحتی میتوان بیماری را تشخیص داد و درمان آن نیز بسیار ساده میباشد آنزیم پانکراس را به غذای سگ اضافه میکنند و با نظارت دارویی به راحتی بیماری برطرف میشود.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟