فهرست مطالب

راهنمای کامل خرید قلاده سگ مناسب

شاید بنظرتان انتخاب قلاده مناسب برای سگتان کاری بسیار ساده است ، اما ما در این مقاله کاربردهای مختلف انواع قلاده را برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم ، تا شما دوستان بتوانید بهترین قلاده را برای سگ خود پیدا کنید ، پس در ادامه با سلام پت همراه باشید.
یک قلاده مناسب باید ایمن ، راحت و با اندازه مناسب باشد ، و مهمتر از همه باید مطابق زندگی سگ شما باشد بعنوان صاحبین سگ وظیفه ماست که مطمئن شویم قلاده قابل قبول و مناسبی برای سگمان انتخاب کرده ایم.
رنگ‌ها، متریال‌ها، عرض‌ها، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف صدها انتخاب را ایجاد می‌کنند، اما کدام یک برای سگ شما مناسب است ؟ بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی اشتباهات رایجی را در انتخاب قلاده سگ خود مرتکب می شوند زیرا نمی دانند کدام قلاده برای سگشان بهترین است، یا اینکه چگونه آن را به درستی اندازه بگیرند و با خیال راحت از آن استفاده کنند.

انواع قلاده سگ

چگونه قلاده سگ را اندازه کنیم

قبل از اینکه شروع به جستجوی بهترین قلاده ها برای سگ کنید، مهم است که بدانید اندازه گردن سگ شما چقدر است، قلاده نامناسب می تواند باعث شود سگ شما از بند خارج شود، که اگر دور از خانه باشید یا در موقعیت شلوغ یا نا آشنا باشید می تواند بسیار خطرناک باشد.
برای اندازه گیری گردن سگتان میتوانید از متر و یا تکه ای بند استفاده کنید به اندازه به دست آمده از دور گردن سگ حدود ۳ تا ۵ سانتی متر بیافزایید ،اگر سگ شما کوچک است 2/5 سانتی متر کافی است.
میزان گشادی قلاده باید به حدی باشد که بتوانید به طور میانگین دو انگشت خود را بین قلاده و بدن سگ قرار دهید.
اندازه اشتباه قلاده نیز می تواند اثربخشی تلاش های آموزشی شما را کاهش دهد، قلاده های خاصی برای کنترل بیشتر طراحی شده اند، اگر به درستی انتخاب نشوند، اساساً بی فایده هستند.

اندازه گیری قلاده سگ

ممکن است قلاده هایی با برچسب کوچک، متوسط، بزرگ و غیره ببینید، اما هر برند برای هر یک از این اصطلاحات اندازه گیری متفاوتی دارد، بنابراین به این برچسب های مبهم اعتماد نکنید. گردن سگ خود را اندازه بگیرید و بر اساس آن انتخاب کنید تا مطمئن شوید که آیا مناسب سگ شما است یا خیر.
بیشتر قلاده ‌ها قابل تنظیم هستند این برای توله‌های در حال رشد، سگ‌هایی که وزن کم می‌کنند و سگ‌هایی با روکش‌های دوتایی ضخیم که در هر فصل یک لایه خز از دست می‌دهند عالی است. اگر سگ شما همچنان در حال رشد است، این امر در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز می شود.

پنج مشکل اساسی در انتخاب قلاده برای سگ

حتی با بهترین قلاده های سگ ممکن است مشکلاتی برای سگ ها ایجاد شود ، قلاده ها برای آموزش و ایمن نگه داشتن سگ ها ضروری هستند ، همچنین ابزاری حیاتی برای چسباندن اطلاعات شناسایی ضروری و برچسب های واکسیناسیون هستند.
در زیر به پنج مشکل اصلی در مورد قلاده میپردازیم ، که میتواند برای سگ شما خطر ایجاد کند و باعث آسیب احتمالی شود.

انتخاب قلاده برای سگ ها-min

1 . ایجاد خفگی

هرگاه که قلاده را به دور گردن سگ می اندازید امکان خفه شدن سگ وجود دارد ، مثلا سگ شما ممکن است در هنگام تعقیب حیوانی قلاده اش به شاخه بیرون زده درختی گیر کرده و او را خفه کند ، و یا سعی کند از روی نرده ای بپرد و قلاده آن به میخی گیر کرده و او را خفه کند و همچنین مشکلات ناخواسته دیگری که میتواند خطر خفگی در سگ ایجاد کند.
مشکل اساسی زمانی اتفاق می افتد که وقتی قلاده سگ به جایی گیر کند او شدیدا ترسیده و شروع به تقلا کردن میکند ، بهترین و معقولانه ترین کار این است که سگتان را با قلاده اش تنها و بدون نظارت رها نکنید.

2 . آسیب به اندام ها یا دهان

اگر قلاده سگتان بسیار شل باشد نیز خطر آفرین است مثلا سگ در هنگام خاراندن ، پایش در قلاده گیر کند و در این هنگام سگ ترسیده و شروع به تقلا میکند در نتیجه باعث در رفتگی مفصل ران میشود.
هرگز قلاده شل را روی سگ خود نگذارید. درعوض، مطمئن شوید که قلاده به خوبی قرار گرفته باشد، اما نه خیلی سفت. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید چند انگشت را بین قلاده و گردن حیوان قرار دهید.

3 . مشکلات پوستی

اگر قلاده سگ خیلی سفت باشد، می تواند پوست حیوان را تحریک کند که منجر به ریزش مو، بثورات و ساییدگی می شود. یک قلاده بسیار تنگ حتی میتواند باعث بریدن پوست گردن سگ شود.
مشکلات پوستی اغلب زمانی رخ می دهد که قلاده روی توله سگ باقی می ماند و با رشد سگ، قلاده آن بیش از حد سفت می شود. اگر صاحب یک توله سگ هستید، باید مرتباً تناسب قلاده را بررسی کنید.
توله ها بسیار سریع رشد می کنند ، بنابراین در حالت ایده آل باید حداقل یک بار در روز انگشتان خود را بین قلاده و گردن توله قرار دهید تا مطمئن شوید که قلاده خیلی محکم نمی شود.
توله سگ ها پوست گردن بسیار ظریفی دارند ، گذاشتن قلاده دائمی روی سگ معمولاً باعث شکستگی مو و ایجاد لکه های طاسی می شود.

سگ امدادگر

ممکن است در جایی که قلاده با پوست برخورد دارد ، متوجه بوی بدی شوید ، این بو به دلیل تجمع رطوبت بین مواد قلاده و پوست حیوان خانگی است. این محیط ایده آل برای رشد عفونت های قارچی است.
اگر سگ شما در نتیجه قلاده دچار مشکلات پوستی مانند جوش یا ریزش مو باشد، اجازه دهید سگ شما شب ها بدون قلاده بخوابد ، خوابیدن بدون قلاده به حیوان خانگی شما فرصت می دهد تا هوای پوست را خارج کند و این امر احتمال ابتلا به عفونت های قارچی پوست را کاهش می دهد.

4 . آلرژی و حساسیت

انواع مختلفی از قلاده های سگ وجود دارد که از طیف گسترده ای از مواد ساخته شده اند، همانطور که در زیر به آنها خواهیم پرداخت. سگ های نیز درست مانند انسان ها هستند و اغلب می توانند از آلرژی یا سایر حساسیت ها رنج ببرند که میتواند ناشی از مواد یا اجزای شیمیایی مورد استفاده در ساخت قلاده باشد.
قلاده های چرمی سگ ممکن است برای حیوان خانگی شما ایده آل به نظر برسند ، اما تعدادی از مواد شیمیایی در زمان عمل آوری چرم وارد آن می شوند که می توانند پوست سگتان را خراب کنند.
همه سگ ها از نظر ذهنی نمیتوانند با وجود قلاده دور گردنشان کنار بیایند و آن را ناراحت کننده میدانند و انقدر قلاده را میکشند و چنگ میزنند تا اینکه پوستشان پاره شده و یا جوش میزند.
اگر سگ شما با قلاده مخالف است ، مواد یا طرح دیگری را امتحان کنید برخی از سگ‌ها قلاده‌های خیلی سفت را دوست ندارند ، بنابراین مواد سبک ‌وزن و انعطاف ‌پذیرتر را انتخاب ‌کنید تا سگ از پوشیدن قلاده راضی‌تر باشد.
بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی سگ خود را با قلاده حمام می کنند زیرا کنترل و نگه داشتن حیوان راحت تر است، با این حال قلاده می تواند به راحتی خیس شود ، اگر بعد از حمام کردن سگ قلاده را عوض نکنید، پوست گردن ممکن است دچار بثورات، عفونت قارچی یا سایر مشکلات شود.
همیشه قلاده سگ را بردارید، تمام صابون را از گردن و قلاده سگ بشویید.
اجازه دهید قلاده قبل از تعویض در هوا خشک شود.
هرگز قلاده خیس را روی سگ خود نگذارید.

5 . آسیب به گردن

هر نوع قلاده ای می تواند به گردن سگ آسیب برساند اگر صاحب آن از قلاده به درستی استفاده نکند. کشیدن بیش از حد قلاده ، چرخاندن آن، یا تکان دادن گردن اغلب باعث آسیب می شود.
گردن ناحیه حساسی است و استرس مکرر ممکن است به بافت گردن، اعصاب، غدد بزاقی یا غده تیروئید آسیب برساند.
اگر سگ شما مشکلات گردن دارد، ممکن است بخواهید از یک قلاده کتفی به عنوان جایگزین ایمن تر برای قلاده گردن استفاده کنید ، زیرا فشار بسیار کمتری بر ناحیه حساس وارد می کند. قلاد گردنی فشار را از گردن سگ شما به سینه و شانه های او منتقل می کنند.

آسیب قلاده به سگ ها

قلاده گردنی بهتر است یا قلاده کتفی (تنی)

توجه داشته باشید که شما هرکدام از قلاده گردنی یا کتفی را انتخاب کنید باید بی خطر، راحت و متناسب با سگ دوست داشتنی شما باشد. هر کدام از این دو نوع قلاده نقاط قوت و نقاط ضعفی دارند و در موقعیت های مختلفی می توانند برای سگ شما مناسب باشند.
در ادامه علاوه بر بررسی این دو نوع قلاده، نکات بسیار مفیدی برای انتخاب جنس قلاده نیز ارائه شده است. با ما باشید تا در انتهای این مقاله بتوانید بهترین نوع قلاده را برای دوست باوفای خود انتخاب کنید.

قلاده کتفی

نقاط قوت قلاده گردنی

داشتن قلاده گردنی برای سگ شما بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین فواید این نوع قلاده ها این است که می توانید اطلاعات مربوط به سگ و صاحب او را بر روی یک پلاک نوشته و آن را به قلاده او مانند یک گردنبند بیاویزید. با اینکار درصورتی که سگ شما گم شود، احتمال پیدا شدن او و بازگشتش به آغوش شما بسیار زیاد خواهد بود.
هنگامی که می خواهید برای سگ خود یک قلاده گردنی انتخاب کنید باید مطمئن شوید که این قلاده برای او بی خطر و راحت باشد. همه قلاده های گردنی برای سگ ها مناسب نیستند. برخی از آن ها ممکن است به گردن سگ آسیب وارد کنند. اگر قلاده گردنی را برای توله سگ استفاده می کنید به خاطر داشته باشید که سرعت رشد آن ها بسیار زیاد است و همیشه سایز آن را در گردن توله چک نمایید.
قلاده گردنی برای سگ هایی که عادت به کشیدن شما هنگام پیاده روی ندارند بسیار مناسب تر از قلاده تنی است، زیرا برای راه رفتن سگ محدود کننده نیست و بسیار سبک تر از قلاده تنی است. همچنین باز و بسته کردن این نوع قلاده ها نیز بسیار آسان تر است.

نقاط ضعف قلاده گردنی

مهم ترین مشکل این قلاده ها کشیدن سگ‌ها هنگام پیاده روی است که می تواند منجر به وارد شدن آسیب به گردن آن‌ها شود. قلاده گردنی نباید برای سگ‌های پاگ استفاده شود. این سگ ها کره چشم بزرگی دارند و هر گونه افزایش فشار در فضای جمجمه می‌تواند منجر به آسیب به چشم شود.
قلاده‌های آموزشی خار دار می توانند به گردن سگ آسیب وارد کنند. دقت داشته باشید که فقط در صورتی که مهارت کافی دارید ازین قلاده استفاده کنید ، بنابراین در نظر داشته باشید فقط باید هنگام آموزش ازین قلاده استفاده شود ، در ادامه بیشتر در مورد قلاده های اموزشی توضیح خواهیم داد.

چند قلاده رنگی

نقاط قوت قلاده کتفی

استفاده از قلاده‌های تنی هنگام پیاده روی فواید بسیار زیادی دارد. این فواید شامل: کنترل بهتر حیوان، کاهش احتمال آسیب به گردن و ممانعت از کشیده شدن توسط سگ و در نتیجه باعث می‌شوند که آموزش دادن به حیوان راحتتر شود. به خصوص برای سگ هایی که عادت به کشیدن بند قلاده دارند و می خواهند که سریع تر حرکت کنند، وقتی که قلاده تنی استفاده شود، با بلند کردن حیوان مانع از پیشروی او می‌شویم، این کار هم به آموزش او کمک می کند و هم آسیبی به گردنش وارد نمی‌کند.

  فحل سگ چیست ؟ علائم نشان دهنده فحل شدن سگ ها

نقاط ضعف قلاده کتفی

در واقع این قلاده‌ها نقاط منفی زیادی ندارند، برخی سگ‌ها احساس خوبی به پوشیدن این نوع قلاده ندارند و نیز پیدا کردن قلاده مناسب برای سایز سگ بسیار اهمیت دارد.
سگ‌ها سایز‌های متنوعی دارند و توله سگ‌ها در حال رشد هستند، بنابراین باید قلاده گردنی یا تنی که برای سگ خود انتخاب می‌کنیم مناسب اندازه و سایز حیوان باشد.

انواع قلاده سگ

هنگام انتخاب قلاده برای سگ خود، نیازهای سگ و فعالیت های روزانه او را در نظر بگیرید ممکن است دوست داشته باشید چند نوع قلاده مختلف برای مصارف مختلف برای سگتان تهیه کنید
دانستن اینکه هر قلاده برای چه هدفی بهترین استفاده را دارد به شما کمک می کند قلاده مناسب را برای سگ خود و فعالیت های منظم او پیدا کنید.

قلاده های استاندارد سگ

قلاده های استاندارد سگ انواع مختلفی دارند ، این قلاده‌ها به راحتی باز و بسته میشوند و می‌توانند هر چقدر که بخواهید ساده یا شیک باشند و اغلب از راحت‌ترین قلاده‌های سگ هستند.
حتی زمانی که از سایر لوازم پیاده روی مانند بند یا کوله پشتی استفاده می شود، همچنان یک قلاده ساده برای نگه داشتن مشخصات سگ توصیه می شود. 
در اینجا چند نوع قلاده استاندارد وجود دارد که ممکن است بخواهید برای سگ خود داشته باشید.
قلاده های استاندارد معمولاً نایلونی یا چرمی هستند و با سگک های پلاستیکی یا فلزی عرضه می شوند. آنها در طیف گسترده ای از سبک ها، الگوها و حتی مواد موجود هستند. قلاده ساده معمولاً در تمام روز و حتی شب پوشیده می شود، آنها باید خیلی راحت باشند .
هیچ چیز خاصی در مورد قلاده استاندارد وجود ندارد و آنها معمولاً بسیار ارزان هستند به طوری که می توان آنها را به راحتی تعویض کرد زیرا سگ شما رشد می کند یا قلاده فرسوده می شود.

قلاده های استاندارد

قلاده های آموزشی برای سگ

اکثر سگ ها دارای یک قلاده استاندارد برای استفاده روزمره هستند، اما نوع دیگری از قلاده که می تواند مفید باشد، قلاده آموزشی است، قلاده های آموزشی برای آموزش همراه شدن سگ در هنگام پیاده روی و کنترل آنها در موقعیت های پرمشغله، استرس زا و ناآشنا استفاده می شود.
همه قلاده های آموزشی یکسان نیستند و کاربرد آنها بسیار متفاوت است ، قلاده های تمرینی در صورت استفاده نادرست می‌توانند خطرناک باشند، بنابراین اگر مطمئن نیستید که چگونه از آن استفاده ایمن کنید، بهتر است قبل از استفاده از یک دامپزشک و یا با یک مربی مشورت کنید. تا به حیوان خانگی خود آسیب نرسانید.

قلاده سگ مارتینگل (Martingale)

قلاده های مارتینگل یکی از محبوب‌ترین انواع قلاده های آموزشی هستند، زیرا راحت‌ترین و ایمن‌ترین قلاده ها برای استفاده هستند. این سبک قلاده طوری طراحی شده است که وقتی سگ شما را می کشد کمی سفت یا محکم می شود، اما زمانی که به طور مناسب راه می رود به راحتی شل می شود.
رایج ترین طرح مارتینگل از نایلون مشابه قلاده استاندارد استفاده می کند و سپس بخش کوچکی از یک زنجیره سبک بین دو حلقه فلزی بسته می شود، این نوع قلاده یک گزینه آسان و راحت برای آموزش رفتارهای خوبه راه رفتن برای سگ شما هستند.
نوع دیگری از قلاده های مارتینگل وجود دارد که به جای زنجیر از پارچه استفاده میشود ، این نوع قلاده بیشتر برای سگ های کوچک تر و همینطور سگ هایی با موهای بلند ساخته شده است چرا که زنجیر باعث کشیده شدن موهای سگ میشود ازین رو در این نوع قلاده بجای زنجیر از پارچه استفاده شده است.
بیشتر مارتینگل ها گیره یا سگک ندارند. آنها طوری طراحی شده اند که روی سر سگ شما بلغزند. این بدان معنی است که آنها باید شل شوند تا روی سر سگ شما قرار بگیرند و سپس محکم شوند تا به طور ایمن اما راحت در اطراف گردن سگ شما قرار گیرند.

قلاده مارتینگل

خطرات قلاده های مارتینگل

ما گفتیم که قلاده های مارتینگل ایمن ترین قلاده های آموزشی هستند، اما این بدان معنا نیست که بگوییم این نوع قلاده هیچگونه خطری ندارد ، از آنجایی که وقتی سگتان شما را می‌کشند، قلاده‌هایی که خیلی سفت هستند می‌چسبند، همچنان می‌توانند به گردن سگ شما آسیب برسانند.
استفاده از حرکات سریع با این نوع قلاده نیز خطرناک است ، زمانی که قلاده های مارتینگل به طور نامناسب استفاده شوند، می توانند باعث ایجاد آسیب فیزیکی شوند.
بخشی از آموزش سگ ایجاد اعتماد و احساس امنیت است، بنابراین اگر سگ شما بترسد ، آن قلاده آموزشی فقط ممکن است باعث استرس یا اضطراب بیشتر شود.

نکات ایمنی قلاده های مارتینگل

اگرچه این نوع ساده‌ترین قلاده آموزشی است، اما توجه به نکات ایمنی ساده می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که از آن به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنید.
سایزبندی یکی از مهمترین عوامل ایمنی قلاده های مارتینگل است. وقتی مارتینگل سگتان را اندازه می‌دهید، آن را طوری قرار دهید که وقتی قلاده شل است بتوانید ۲ انگشت خود را زیر آن قراردهید .
قلاده های مارتینگل برای واکنش به حرکت سگ شما طراحی شده اند ، اگر سگ شما قلاده را بکشد، قلاده آن کمی سفت می شود. بعبارتی قلاده ها برای این طراحی نشده اند که مدام بند قلاده را بکشید. این نوع رفتار میتواند شدیدا باعث آزار به سگتان شود.
هنگامی که سگتان قلاده را می کشد، و قلاده آن سفت می شود، با یک فرمان شفاهی مانند آهسته تر و یا کلمه ای که باعث جلب توجه او شود، از او بخواهید که به گام قابل قبول تری بازگردد.

قلاده های زنجیری

یکی دیگر از قلاده های آموزشی بسیار محبوب برای مربیان سگ یا صاحبین حیوانات خانگی، قلاده زنجیری است، این قلاده‌های زنجیری مانند قلاده های مارتینگل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام کشیدن سگ شما سفت میشوند.
این نوع قلاده به نسبت شل بسته میشوند، آنها قابل تنظیم نیستند و سگک ندارند، بنابراین سایز قلاده باید به اندازه ای باشد که به راحتی روی سر سگ شما بلغزد.
جنس این نوع قلاده ها از فلز ساخته شده‌اند و سنگین هستند، اما می‌توان آن‌ها را در ضخامت‌ها و طول‌های مختلف یافت تا به بهترین شکل با سایز سگ شما مطابقت داشته باشد.

قلاده زنجیری

خطرات قلاده های زنجیری

قلاده های زنجیری اگر به درستی استفاده نشود می تواند برای سگ شما بسیار مضر باشد و به ندرت از این نوع قلاده به درستی استفاده می شود، بر خلاف مارتینگل که فقط تا حد محدودی می تواند سفت شود. قلاده زنجیری می‌تواند خیلی بیشتر سفت شود و منجر به درد، آسیب به گردن و خفگی شود.
همچنان بعضی از مربیان استدلال میکنند که استفاده از این نوع قلاده برای آموزش به سگ های سرسخت موثر هستند، اما گزینه های امن تری مانند قلاده مارتینگل وجود دارد ، با این حال بسیاری از مربیان از تکنیک های خطرناک برای آموزش استفاده میکنند که برای این کار از قلاده های زنجیری، قلاده های میخ دار و قلاده های ریموت یا شوک دار استفاده میکنند.
اگر استفاده از قلاده زنجیری را انتخاب می کنید، به شدت توصیه می کنیم از مربی ای که با استفاده مناسب و ایمن از این ابزار آشنایی دارد راهنمایی بگیرید.

نکات ایمنی در استفاده از قلاده های زنجیری

مانند مارتینگل، زنجیر نیز باید به درستی استفاده شود تا هم موثر و هم ایمن باشد. افسار سگ خود را به عقب نکشید تا او را متوقف کنید، به او اجازه دهید کشش را انجام دهد و تصمیم بگیرید که چه زمانی متوقف شود.
در اینجا چند نکته ایمنی بیشتر برای استفاده از قلاده زنجیری برای سگ شما آورده شده است:
قلاده زنجیری دارای جهت صحیح است،این قلاده به گونه‌ای طراحی شده است که وقتی در یک جهت کشیده می‌شود، راحت‌تر لغزیده و محکم شود، اینکار اجازه می دهد در زمانی که سگ شما کشیدن را متوقف میکند زنجیر به سرعت شل شود.
اگرقلاده زنجیری حتی پس از توقف کشیدن سگ شما محکم می ماند، ممکن است به سمت عقب حلقه شود. قبل از اینکه زنجیر را بروی گردن سگتان ببندید، آن را بالا بگیرید و به شکل آن دقت کنید که باید شبیه حرف پی انگلیسی قرار گرفته باشد.
اگر در حال آموزش و تمرین نیستید ، قلاده را باز کنید ، چرا که قلاده زنجیری می تواند به راحتی روی نرده ها، بوته ها و حتی میله ها گیر کند و سگ شما را خفه کند. بدون نظارت، این امر می تواند به سرعت کشنده باشد.
آب و هوا را در نظر بگیرید، پوشیدن یک زنجیر فلزی در زمستان سرد ایده خوبی نیست ، فلز خیلی سریع سرد می شود و نباید حتی نژادهایی با پوست ضخیم نیز در پیاده روی زمستانی خود گردنبند یخی استفاده کنند.
نوع فلز نیز مهم است، فلزات ارزان قیمت می توانند پوست حیوان خانگی شما را اکسید کرده و لکه دار کنند ، به دنبال زنجیرهای با کیفیت بالاتر یا استیل ضد زنگ باشید.

قلاده های پرانک یا میخ دار

این نوع قلاده یک لول دردناک تر از قلاده زنجیری میباشد، این قلاده دارای یک ردیف شاخک رو به داخل است که روی گردن سگ شما قرار می گیرد، و زمانیکه این قلاده کشیده میشود این شاخک ها به درون گردن سگ فرو رفته و باعث متوقف کردن آن میشود.
قلاده میخ دار اغلب برای نژادهای بزرگتر و قویتر که پوست ضخیمی در اطراف گردن دارند استفاده می شوند. قلاده‌های میخ دار اولین گام در فرآیند آموزش نیستند و اغلب برای سگ‌هایی که به قلاده زنجیری یا سایر روش‌های آموزشی واکنش نشان نمی‌دهند استفاده میشود.

قلاده سگ پرانگ

خطرات قلاده های میخ دار یا پرانک

خطرات این نوع قلاده را در شکل ظاهری آن نیز میتوان دید، اگر سگ سرسختانه قلاده را بکشد یا اگر قلاده‌اش را به عقب بکشید، باز هم می‌تواند آسیب‌های قابل توجهی را به همراه داشته باشد، نوک های لاستیکی برای کمتر شدن درد ناشی از استفاده در سگ ها تعبیه شده است ، اما خطر درد و آسیب همچنان وجود دارد.

نکات ایمنی در استفاده از قلاده های میخ دار

درمورد این قلاده بهتر است از آن استفاده نکنید مگرآنکه راهنمایی یک مربی حرفه ای تأیید شده را داشته باشید، این نوع قلاده خطرات و معایبش بیشتر از فواید آن میباشد.
روش‌های آموزشی بسیار زیادی برای جلوگیری از کشیدن سگ شما وجود دارد، بنابراین قلاده‌های میخ دار فقط در صورتی باید استفاده شوند که کاملاً ضروری باشند و 100% مطمئن باشید که از آنها به درستی و ایمن استفاده می‌کنید.

قلاده های ضد پارس

قلاده های ضد پارس نیز به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ،اینها عملکرد بیشتری نسبت به قلاده های تمرینی معمولی دارند و معمولاً برای اصلاح رفتار بد در راه رفتن استفاده نمی شوند ، آنها بیشتر برای اصلاح پارس بی موقع و نامناسب استفاده می شوند.

قلاده ضد پارس پاششی (اسپری): این نوع قلاده دور گردن سگ بسته شده و دارای اسپری می باشد که درون آن از سنبل هندی پر شده است ، وقتی که سگ پارس می کند این قلاده جلوی بینی او کمی از ماده اسپری را می پاشد.
صدای پیس اسپری آنها را ترسانده و همچنین از بوی آن نیز خوششان نمی آید ، اکثر سگها دلیلش را بخوبی می فهمند ودیگر پارس نمی کنند، تحقیقات نشان داده است که قلاده پاششی دو برابر قلاده شوک دهنده موثر است.

  10 دلیل برای بی اختیاری ادرار در سگ ها و راه های پیشگیری و درمان

قلاده ضد پارس شوک دهنده: این نوع قلاده دارای باطری می باشد و به فعالیت صدا حساس بوده و هر بار سگ پارس کند باطری درون آن باعث یک شوک کوچک الکتریکی می شود. فقط زمانی به او شوک وارد می شود که پارس کند ، پس خیلی زود سگ علت شوک را فهمیده و از پارس کردن اجتناب می کند.

قلاده ضد پارس صوتی: این قلاده دور گردن سگ بسته شده و به صدای پارس سگ واکنش نشان می دهد ، و هر وقت که پارس کند این قلاده از خودش صدایی با فرکانس بالا ایجاد می کند که ما انسان ها متوجه آن نمیشویم این امر باعث اذیت سگ می شود و سبب می شود ، تا زمانی که قلاده دور گردن سگ بسته است ، پارس نکند.

Shock or shock collar

خطرات قلاده های ضد پارس

نکته منحصر به فرد در مورد این نوع قلاده ها این است که احتمال آسیب فیزیکی بسیار کم است، البته در این قلاده نیز همچنان خطر وجود دارد که قلاده خیلی سفت بسته شده باشد.
نگرانی واقعی با این ابزار آموزشی اضطرابی است که می تواند ایجاد کند، این نوع ابزارهای آموزشی اغلب برای واق زدن های های سگ از روی اضطراب استفاده می شوند و در دراز مدت، ممکن است مشکل رفتار اولیه را حل کند، اما پتانسیل ایجاد اضطراب و رفتارهای پرخاشگرانه را دارد.

نکات ایمنی قلاده ضد پارس

این قلاده ها معمولاً وقتی به درستی استفاده می‌شوند ایمن‌ هستند، اما اگر نحوه استفاده از آن‌ها را ندانید، می‌توانند بی‌اثر باشند در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای استفاده از این قلاده آماده کرده ایم:
این قلاده ها باید اندازه مناسبی داشته باشند تا به طور موثر کار کنند، اگر آنها در جای خود روی گردن ننشینند، نمی توانند حرکات تارهای صوتی را تشخیص دهند.
اکثرا این قلاده ها از راه دور به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی یا به طور موثر برای سگ های کوچک یا آن هایی که گردن بسیار لاغری دارند مناسب باشند.
در زمانی که واقعا نیاز نیست هرگز نباید از آن روی سگ خود استفاده کنید، این نوع قلاده ها اغلب زمانی استفاده می شود که سگ ها در خانه تنها هستند، بنابراین وقتی در خانه هستید دستورات شفاهی را دنبال کنید یا حواس آنها را با فعالیت پرت کنید، دیگر نیازی به قلاده نیست.

قلاده های شوک دار یا ضربه ای

این بحث برانگیزترین قلاده آموزشی در لیست ما میباشد ، در حالی که برخی از مردم استفاده از این قلاده را بی رحمانه می دانند، برخی دیگر آنها را به عنوان یک ابزار آموزشی موثر برای موارد شدیدتر می دانند.
مانند هر ابزار آموزشی، این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام ابزار آموزشی برای حیوان خانگی شما مناسب است، اما این قلاده را تیم سلام پت به ندرت توصیه می کند زیرا به ندرت از آنها به درستی استفاده می شود.
قلاده‌های شوکدار شبیه به سایر قلاده‌های کنترل از راه دور ساخته شده‌اند، زیرا دارای شاخک‌هایی هستند که باید به راحتی روی گردن سگ شما بنشینند ، این نقاط اتصال، حرکت تارهای صوتی را در قلاده ها تشخیص می دهند.

قلاده سگ شوک دهنده

خطرات قلاده های شوک دار

اگر از خود می پرسید که آیا این نوع قلاده شوک دار به درد شما می خورد، پاسخ میتواند مثبت باشد ، چرا که این قلاده یک شوک سطحی ایجاد میکند که باعث ایجاد صدمه به سگتان نمیشود.
با افزایش سطح میزان ، شوک وارده میتواند هشدار دهنده و دردناک باشد، اصولا این قلاده ها برای صدمه زدن طراحی نشده اند، بلکه برای ارسال پاسخ به درد سیگنالینگ مغز طراحی شده اند.
اکثر این قلاده ها دارای چندین سطح تحریک الکتریکی هستند ، در این نوع قلاده نیز انواعی وجود دارد که بصورت خودکار میتوانند برای اثر بخشی بهتر سطح الکتریکی را بصورت چند بار زدن پشت سرهم تنظیم نمود.
بنابراین، اگر سگ شما همچنان به رفتار خود ادامه دهد، ممکن است شدت شوک، البته تا حدی محدود، افزایش یابد. با قلاده های از راه دور، می توانید سطح را به صورت دستی تنظیم کنید.

نکات ایمنی قلاده های شوک دار

وقتی صحبت از ایمنی قلاده های شوکدار به میان می آید، دانستن نحوه عملکرد و نحوه استفاده از آن بسیار مهم است. دستورالعمل ها را بخوانید، با سازنده تماس بگیرید و با دامپزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که قلاده برای استفاده با حیوان خانگی شما ایمن است.
1. این قلاده را ما تنها به عنوان آخرین راه حل و با راهنمایی یک مربی حرفه ای توصیه می کنیم ، این دستگاه ها به قدری به راحتی میتوانند به غلط مورد استفاده قرار بگیرند که تقریباً هرگز خودمان آن را توصیه نمی کنیم.
قبل از اینکه قلاده شوک را امتحان کنید، سایر روش های تمرینی کمتر خطرناک را امتحان کنید. و اگر مطمئن نیستید که می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید، لطفاً این کار را نکنید.
این نیز مانند سایر قلاده های ریموت دار و اتوماتیک، باید اندازه مناسبی داشته باشد تا موثر عمل کند ، این قلاده ها طوری طراحی نشده اند که برای سگ های کوچک و با وزن کم استفاده شوند.
قلاده های شوک دار به معنای راه حل کوتاه مدت هستند. آنها برای متوقف کردن یک رفتار خاص و کمک به جایگزینی آن با یک رفتار بهتر استفاده می شوند. اگر قلاده بعد از یک یا دو ماه موثر واقع نشد، یا از آن اشتباه استفاده می‌کنید یا ابزار آموزشی مناسبی برای سگ شما نیست.

قلاده های پوزه ای

قلاده ای مناسب برای سگ هایی که بیش از حد واق واق میکنند
شامل یک حلقه بزرگ گردنی و یک حلقه کوچک برای قرار گرفتن دور پوزه سگ است.
توجه کنید میزان گشادی قلاده باید به حدی باشد که یک انگشت زیر آن قرار بگیرد.
جایگزین کردن این قلاده به جای آموزش کار درستی نیست.
سگ شما باید از طریق آموزش و تمرین یاد بگیرد که در مواقع غیر ضروری واق واق نکند.
راهکار درست این است که در کنار آموزش از این قلاده کمک بگیرید نه به جای آن…!
استفاده از این سبک قلاده ها بهتر است موقتی باشد تا سگ آموزش های لازم را به پایان برساند.

قلاده پوزه ای برای سگ

ویژگی های مثبت:

برای فرمان پذیر کردن سگ مناسب است.
این قلاده جایگزین انسانی تری برای ابزارهایی مانند قلاده های الکتریکی (دارای شوکر) و… است ، به نوعی طراحی شده که به سگ ها اجازه می دهد تا در صورت لزوم نفس نفس بزنند.

ویژگی های منفی:

بزرگترین عیب پوزه بند ها این واقعیت است که مدت زمان زیادی طول می کشد تا سگ با آن سازگار شود.
برخی از سگ ها هنگام استفاده وحشت کرده، خود را به زمین می اندازند، سر خود را بر روی سطوح می مالند و با آن دست و پنجه نرم میکنند تا از آن خلاص شوند.
در صورت استفاده نادرست پتانسیل ایجاد آسیب به گردن و ستون فقرات سگ را دارد.
پوزه بند نباید با ناحیه نزدیک چشم تماس داشته باشد. بلکه باید در نزدیکی بینی باشد.

قلاده سگ نایلونی

قلاده های نایلونی سگ رایج ترین انواع قلاده ها هستند ، قلاده‌های نایلونی برای پوشیدن سگ‌ها در خانه، پیاده‌روی و بستن برچسب‌های شناسایی ایده‌آل هستند، قلاده‌های نایلونی چند منظوره و استاندارد هستند.
تنوع بسیار زیادی از الگوها، رنگ ها و کیفیت ها در این دسته بندی قلاده سگ وجود دارد ،همینطور قیمت این نوع قلاده به نسبت قلاده های دیگر بسیار ارزان تر می باشد.

قلاده گردنی

مزایای قلاده های نایلونی

ارزان
تنوع نامحدود در الگوها و طرح ها
نحوه استفاده آسان
مورد استفاده در هر دو طرح قلاده استاندارد و آموزشی
نایلون رایج ترین ماده برای قلاده سگ است ، نایلون یک انتخاب عالی برای قلاده های معمولی و روزمره، به ویژه برای توله های در حال رشد است. آنها زیبا و سبک هستند، بنابراین برای سگ ها در هر اندازه راحت می باشد.

معایب قلاده های نایلونی

می تواند به مرور زمان بدبو شود
با دوام نیست
تمیز کردن آن مشکل است
سگ ها ممکن است به نایلون حساسیت داشته باشند
ارزان بودن قلاده هیچوقت دلیل بر کیفیت خوب آن نیست ، قلاده های نایلونی کم دوام ترین نوع را در بین دیگر مواد دارند ، سگ شما به راحتی می تواند این قلاده را بجود و به مرور زمان پارچه شروع به ساییدگی کند ، این خوب است که آنها ارزان هستند زیرا نسبت به سایر قلاده ها ، دفعات بیشتری نیاز به تعویض دارند.
آنها همچنین محل تجمع باکتری ها نیز هستند و بنابراین واقعا بدبو می شوند ، می توانید آنها را بشویید، اما بوی آن برمی گردد.

قلاده سگ نئوپرن

نئوپرن یک ماده لاستیکی نرم است که در کت و شلوارها نیز استفاده می شود و برای استحکام، کشش و دوام بیشتر با تارهای نایلونی تقویت شده است. نئوپرن برای سگ هایی که زمان زیادی را در آب می گذرانند، قلاده های بسیار خوبی می باشد.
در حالی که آنها کاملا ضد آب نیستند و بوی کمتری نسبت به قلاده نایلونی در خود نگه می دارند.

Neoprene dog collars

مزایای قلاده نئوپرن

راحت
مناسب برای سگ هایی که دوست دارند شنا کنند
خشک شدن سریع
برای حیوانات خانگی با حساسیت پوستی مناسب است
مانند قلاده نایلونی، نئوپرن نیز یک ماده نرم و انعطاف پذیر است، بنابراین پوشیدن آنها در تمام طول روز راحت می باشد ، بدلیل نرم بودن جنس این نوع قلاده در هنگام استفاده در سگ هایی با موهای بلند گیر نمیکند.

معایب قلاده های نئوپرن

نسبتا گران
حجیم تر از نایلون
طرح های محدود
اگرچه این یک ماده معمولی برای قلاده است، اما از نایلون گران‌تر است، اما برای بسیاری ، مزایای آن ارزش هزینه اضافی را دارد ، آنها همچنین از قلاده های نایلونی کمی حجیم تر می باشند.
از آنجا که نئوپرن به طور گسترده در دسترس نیست، بنابراین شما سبک‌ها و الگوهای کمتری را در دسته نئوپرن پیدا می‌کنید.

قلاده های فلزی (زنجیری)

قلاده های زنجیره‌ای از جنس فلز هستند، معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند ، این نوع قلاده ها سنگین و بسیار محکم هستند و می توانند در برابر سگ هایی که پرخاشگر هستند مقاومت کنند. تمیز نگه داشتن این قلاده ها نیز بسیار آسان است.
فلزات بی کیفیت تر می توانند کدر یا زنگ بزنند، بنابراین مطمئن شوید که به دنبال فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا هستید ، برخی از قلاده های زنجیری حتی در رنگ های متنوع نیز عرضه می شوند ، این کارها با روکش کروم انجام می شود ، در حالی که این ظاهر زیبا ممکن است به مرور زمان محو شود یا از بین برود.

قلاده فلزی برای سگ

مزایای قلاده های فلزی

بادوام
بوی بد نخواهد داد
مناسب استفاده در سگ های بزرگ و پرخاشگر
فلز مطمئناً از هر نوع قلاده دیگری دوام بیشتری دارد ، آن‌ها ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند، اما بعید است که نیازی به تعویض این قلاده داشته باشید، مگر اینکه گردن سگ شما از سایز آن بزرگتر شود.
این قلاده‌ها برای سگ‌های سرسختی طراحی شده‌اند که با آموزش‌شان مشکل دارند، بنابراین در صورت استفاده صحیح می‌توانند کمک آموزشی مفیدی باشند.

معایب قلاده های فلزی

نباید روی سگ بدون مراقبت رها شود
مناسب آب و هوای سرد نیست
در صورت عدم استفاده صحیح می تواند مضر باشد
بند آن قابلیت تعویض ندارد
احتمال آسیب با این قلاده زیاد است ، هرگز قلاده زنجیری را روی سگ خود بدون مراقبت یا داخل جعبه رها نکنید، زیرا ممکن است خطر خفگی را به همراه داشته باشد.
فلز به سرعت با دمای بیرون تنظیم می شود ، قلاده های زنجیری، چه برای اهداف آموزشی باشند و چه نباشند، در زمستان بسیار سرد و در گرمای تابستان بسیار گرم می شوند. قبل از اینکه به سگ خود اجازه دهید با قلاده فلزی راه برود، مراقب دما باشید.

  بررسی تخصصی بارداری سگ و نحوه برخورد با سگ باردار

قلاده های چرمی

قلاده های چرمی اولین قلاده های ساخته شده برای سگ ها هستند ، این قلاده ها زیبایی مخصوص به خودشان را دارن و از چند لایه چرم دوخته شده به هم ساخته می شوند.
قلاده های چرمی سگ سبکی کلاسیک و بادوام از قلاده هستند ، که تعادل عالی هم از نظر ظاهری و هم کاربردی را فراهم می کند ، در حالی که قلاده های چرمی گران تر از بسیاری از قلاده ها هستند، می توان انتظار داشت که سال ها دوام داشته باشند.
هنگام خرید قلاده چرمی برای توله سگ ها مطمئن شوید که قلاده ای را انتخاب می کنید که از چرم طبیعی ساخته شده باشد .
نوع دیگری ازین قلاده ها بنام چرمی مصنوعی شناخته میشوند ، این نوع قلاده های چرمی سگ ممکن است شبیه چرم طبیعی به نظر برسند، اما آنقدرها بادوام نیستند و محصولی ضعیف بشمار میروند .

قلاده چرمی برای سگ

مزایای قلاده های چرمی

بسیار بادوام
برای حیوانات خانگی با آلرژی یا حساسیت پوستی مناسب است
کلاسیک و شیک
مواد طبیعی
به راحتی پاک می شود
چرم بیشتر یک سبک قلاده لوکس شناخته می شود ، اما برای کسانی که به دنبال طراحی بادوام اما براق هستند، چرم بهترین گزینه است ، چرم اصل با کیفیت بالا عرضه میشود و برای سگ هایی که ممکن است واکنش های پوستی به مواد دیگر قلاده ها داشته باشند، مناسب باشد.
تمیز نگه داشتن آن نیز آسان است. شما می توانید تمیزی را تشخیص دهید و گل و کثیفی را پاک کنید، قلاده را در شرایط خوبی نگه دارید تا بوی خیس سگتان را قلاده نگیرد.

معایب قلاده های چرمی

طرح های محدود
گران قیمت
با گذشت زمان همچنان می تواند بدبو شود
چرم های رنگی ممکن است هنگام خیس شدن و مرطوب ماندن موجب ایجاد لکه رنگی روی خز شود
برای سگ هایی با موهای ضخیم و پرپشت که به راحتی در هم گره می‌خورد؛ این قلاده توصیه می شود

قلاده چرم مصنوعی

چرم مصنوعی که به آن چرم وگان نیز می‌گویند ، ماده ارزان ‌قیمتی است که بسیاری از قلاده‌های سگ ارزان ‌قیمت موجود در بازار را تشکیل می‌دهد ، اگرچه قلاده های ساخته شده از این مواد ممکن است ارزان‌تر و شیک‌تر باشند، اما به اندازه چرم استاندارد دوام نمی‌آورند ، از قلاده چرم مصنوعی برای استفاده روزمره خودداری کنید.

قلاده چرم مصنوعی

مزایای قلاده چرم مصنوعی

ارزان
در رنگ ها و سبک های زیادی عرضه می شود
می تواند یک گزینه گیاهی مناسب باشد (اما همه چرم های مصنوعی وگان نیستند)
در دسته چرم مصنوعی، رنگ ها و سبک های متنوع زیادی خواهید یافت ، از همه مهمتر، آنها بسیار ارزان تر از چرم واقعی هستند .

معایب قلاده های چرم مصنوعی

به سرعت خراب می شود؛ بادوام نیستند
مواد ارزان قیمت
مواد ساخت بشر
ممکن است انواع رنگی آن موجب ایجاد لکه رنگی روی پوست و خز حیوان شود.
این قلاده های تزئینی مقرون به صرفه بدون عیب نیستند ، آنها اغلب از مواد با کیفیت ارزان تری استفاده می کنند که به اندازه کافی بادوام نیستند. ممکن است خیلی زود شاهد ترک خوردن و شکافتن آن باشید.
بدتر از همه، طرح‌ها و رنگ‌های فانتزی زمانی که خیس می‌شوند احتمال ایجاد لکه های رنگی روی خز سگ دارند. این می تواند منجر به این شود که خز سگ شما برای مدتی به طور موقت به رنگ های عجیب و غریب در بیاید.

قلاده های پلاستیکی (بیوتان)

قلاده های پلاستیکی قلاده ایده آل برای سگ هایی است که عاشق آب هستند ، این قلاده از بافته پلی استر ساخته شده است که با مواد پلی اورتان یا پلی وینیل با پودر پوشش داده شده است و 100٪ غیر سمی میباشد ، آنها یک جایگزین عالی برای نئوپرن و چرم هستند ، زیرا نرم تر، انعطاف پذیرتر و ارزان تر هستند.
مواد این قلاده برای استفاده روزمره به اندازه کافی راحت است، برای هر فعالیتی به اندازه کافی بادوام است و مانند مواد دیگر خراب نمی شود. برای سگ‌هایی که لوازم خود را میجوند مناسب هستند.

قلاده سگ بیوتان

مزایای قلاده پلاستیکی (بیوتان)

ارزان تر از نئوپرن و چرم
ضدآب
به راحتی تمیز می شود و بوی بد نمی دهد
انعطاف پذیر و راحت
بسیاری از مردم این قلاده را به محصولات چرمی ترجیح می دهند، زیرا این قلاده که محکم و تمیز است را با نصف قیمت دریافت می کنند ، خشک می ماند، بو در خود نگه نمی دارد و تمیز می شود.
مواد انعطاف پذیراین قلاده برای همه انواع خز نیز مناسب است و مانند نایلون و سایر پارچه ها خز را جمع نمی کند.

معایب قلاده پلاستیکی (بیوتان)

به اندازه سایر قلاده ها در دسترس نیست
ارزان قیمت
اگرچه مزایای زیادی دارد، اما ممکن است در فروشگاه حیوانات خانگی محلی خود آنرا پیدا نکنید ، این قلاده مانند دیگر انواع قلاده به وفور پیدا نمیشود در حالی که از نظر دوام و عملکرد با چرم قابل مقایسه است.

انواع ویژگی قلاده ها که باید در نظر گرفته شوند

برای اینکه مطمئن شوید بهترین قلاده را برای سگتان انتخاب می کنید، برخی از ویژگی های دیگر قلاده ها را با هم مرور میکنیم :

سگک

بستن و درآوردن سگک‌های پلاستیکی آسان‌تر است ، اما این سگک‌ها می‌توانند در دمای سرد شکننده شوند و همچنین با قرار گرفتن در معرض آب و هوا (خورشید و سایر عناصر) یکپارچگی خود را از دست بدهند، بنابراین سگک‌های پلاستیکی ممکن است بهترین انتخاب برای حیوانات خانگی در فضای باز نباشند.
سگک های فلزی قوی تر و به طور کلی ایمن تر هستند ، این سگک‌های بادوام ممکن است برای سگ‌هایی که مستعد جویدن قلاده‌های خود (یا قلاده‌های هم خانه‌هایشان) هستند ، یا سگ‌های بزرگ‌تر و قوی‌تر که بیشتر قلاده را می‌کشند مناسب باشد.

سگک قلاده سگ

ثبات رنگ در قلاده ها

هر چند وقت یک‌بار، بعضی از قلاده ها رنگ خود را بروی خز سگتان پس میدهند ، که البته این بیشتر در مورد قلاده های نایلونی و چرم مصنوعی دیده می شود، این مسئله مخصوصاً برای سگ هایی که مشکل پوستی و یا آلرژی دارند میتواند مشکل ساز شود .
البته در صورت بروز چنین مشکلی میتوانید از قلاده های پلاستیکی و یا چرم اصل استفاده کنید.
با گذشت زمان رنگ هر قلاده شروع به محو شدن می کند، به خصوص اگر به طور مرتب شسته شود. برای جلوگیری از محو شدن رنگ قلاده بهتر است آنرا با دست بشویید و استفاده از مواد شوینده سنگین خودداری کنید ، قلاده های نایلونی را در محلول 5 درصد سرکه و آب خیس کنید تا کثیفی آن از بین رفته و ضدعفونی شود.

قابلیت تنظیم شدن

برای هر کسی که سگ در حال رشد دارد و یا سگی که وزن کم می‌کند، یا سگ‌هایی که در زمستان زیرپوشش ضخیم خزهستند و در تابستان اصلاح میکنند میتواند باعث کوچک و بزرگ شدن مداوم سایز قلاده شوند، داشتن قلاده‌ای با قابلیت تنظیم می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه شما شود.
نایلون، نئوپرن و قلاده ‌هایی با سگک‌های محکم پلاستیکی بیشترین اندازه‌ها را ارائه می‌کنند، چرم و چرم مصنوعی قابلیت تنظیم محدودی دارند زیرا معمولاً از سگک فلزی کلاسیک استفاده می کنند ، قابلیت تنظیم با تعداد سوراخ های ایجاد شده در قلاده ، محدودیت ایجاد میکند.

قلاده های تزئینی

اگر به دنبال قلاده‌ای هستید که سگتان را خوش استایل نشان دهد، یا قلاده هایی با جواهرات، زرق و برق یا حتی میخ ممکن است نظر شما را جلب کند، اگرچه اینها زیبا یا سرگرم کننده هستند، اما می توانند بر دوام و ایمنی قلاده تأثیر بگذارند.
میخ ها اغلب تزئین محکم تری برای قلاده هستند زیرا با پرچ به قلاده متصل می شوند، اما برخی از گزینه های ارزان قیمت به سادگی روی قلاده دوخته می شوند یا چسبانده می شوند، این تزیینات بی کیفیت می توانند به راحتی بیفتند و توسط یک سگ کنجکاو بلعیده شوند.
بعضی از لوازم جانبی قلاده سرگرم کننده هستند که به سگ شما کمک می کنند سخت به نظر برسد، اما خطر آسیب رساندن به خود سگ وجود دارد ، این خطر به ویژه اگر چندین حیوان خانگی داشته باشید زیاد است، در انتخاب قلاده تزئینی به این نکات گفته شده توجه داشته باشید.

قلاده تزئینی برای سگ

خرید قلاده برای توله سگ

خرید قلاده توله سگ با خرید قلاده برای سگ بالغ کمی متفاوت است ، توله ها رشد سریعی را تجربه می کنند، بنابراین شما باید قلاده ای را انتخاب کنید که با آنها رشد کند. در اینجا چند نکته برای پیدا کردن بهترین قلاده برای یک توله سگ را برایتان فراهم کرده ایم.
بهتراست قلاده ای بخرید که به خوبی اندازه توله سگتان باشد ، معمولا هنگام خرید قلاده برای توله سگ خود، می خواهید بیشترین صرفه جویی را برای پول خود داشته باشید، اما اجازه ندهید مسئله ارزانی باعث شود سگ خود را در معرض خطر قرار دهید پس بهتر است سر کیسه را مقداری شل کنید.
سایز مناسب برای قلاده بسیار مهم است ، قلاده‌ای که خیلی بزرگ است می‌تواند روی سر سگ بلغزد و یا جویده شود یا حتی خطر خفه شدن را به همراه داشته باشد ، قلاده‌ای بخرید که فضایی برای رشد توله سگ شما ایجاد کند ، توله ها خیلی سریع رشد می کنند.
توله ها به خصوص در ماه های اول بسیار رشد می کنند، بنابراین شما مطمئن شوید که قلاده توله سگ شما قابل تنظیم باشد تا بتوانید در حین رشد اندازه آن را تغییر دهید.
توله سگ خود را به طور منظم سایز کنید ، به دلیل الگوی رشد سریع و غیرقابل پیش بینی توله سگ ها، باید حداقل هر دو هفته یک بار گردن او را اندازه بگیرید. شما باید بتوانید هر زمان که بخواهید دو انگشت خود را زیر قلاده سگ خود قرار دهید.
قلاده خیلی کوچک نیز می تواند سگ شما را خفه کند، باعث تحریک پوست یا حتی مانع تنفس شود. اگر سگ شما به نظر می رسد که مشکل تنفسی دارد، مطمئن شوید که قلاده او خیلی سفت نیست. 

در پایان نظرات خودتون رو در مورد این مقاله با تیم سلام پت به اشتراک بزارید.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

4.8/5 - (5 امتیاز)