گالری تصاویر سگ کن کورسو

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ کن کورسو ماستیف ایتالیایی ( Cane Corso ) :

سگ کن کورسو جزو سگ های بزرگ به حساب می آید که برخلافه ظاهر کمی ترسناک و بزرگشان قلب مهربانی دارند و ظاهر آنها فقط گول زننده میباشد. ، سگ هایی هستند به شدت اجتماعی ، مهربان و سازگار در عین حال جسور.
کورسوها همراهان بسیار خوبی برای خانواده هستند اما به نظر نمی آید بتوانند دوستان خوبی برای کودک شما باشند ، جسه بزرگ و خلق خوی آنها میتواند باعث آسیب رسیدن به کودک شما شود.
سگ نژاد کن کورسو کمی حالت تهاجمی دارد ، ولی بیش از حد نیز تمایل به نزدیک شدن و صمیمیت با انسان ها را دارند البته نسبت به غریبه ها از آنها توقع مهربانی نداشته باشید.
این نژاد سگ هایی بسیار باهوش و دوست داشتنی هستند که در عین حال میخواهند همیشه رئیس باشند و شما را امتحان میکنند که ببینند تا کجا میتوانند پیش بروند ، لازم است به آنها این را بفهمانید که باید از قوانین شما پیروی کنند.

چهار توله سیاه سگ کن کورسو

سگ کن کورسو را میتوانید در خاانه نیز نگهداری کنید درست است که آنها سگ هایی بزرگ جسه میباشند اما اگر بتوانید انرژی روزانه آنها را تخلیه کنید همچنین فضای کافی برای بازی و فعالیت داشته باشند خود را با محیط آپارتمان سازگار میکنند ، خوشبختی سگ های کن کورسو زمانی تکمیل میشود که کاری برای انجام دادن داشته باشند.
کن کورسوها از نژاد سگ های کاری هستند موهای کوتاهی دارند و همچنین بسیار پر قدرت هستند آنها جسه ی بزرگی دارند سگ هایی آموزش پذیر هستند که همراهی خوب برای خانواده میباشند اما سازگاری کمی با کودکان دارند.
سگ های نژاد کورسو را به نام ماستیف ایتالیایی نیز میشناسند، کورسوها سگ های ثبت شده در ایتالیا میباشند.

تاریخچه سگ کن کورسو :

سگ کن کورسو یک نژاد ایتالیایی میباشد در زمان های دور آنها فقط در مناطق دور از دسترس و کوهستانی یافت میشدند ، به عنوان سگ های نگهبان و شکاری تربیت میشدند در زمانی این طور به نظر می آمد که این نژاد منقرض شده است ، اما در جنوب ایتالیا که امروزه رونق بسیاری دارد گروهی از محققین موفق شدند تا این نژاد را از انقراض نجات دهند.
این نژاد محبوبیت خود را در اروپا و ایالات متحده گسترش داده است ، در سال 1988 مردی به نام مایکل کسی بود که کورسو را وارد ایالات متحده کرد ، اما در سال 1993 به رسمیت شناخته شد ، کورسو ها نقش خود را به عنوان نگهبان حفظ کرده اند ، با این حال سگ کن کورسوها در مسابقات سازمانی و ورزشی دیده میشود و سازگاری خوبی دارند.

کورسو های ایتالیایی را در نبرد با گاو های خشمگین نیز به کار میگرفتند که یک نوع قمار ورزشی بود ، یک یا چندین سگ کورسو را در مقابل یک گاو وحشی و بسته شده با طناب قرار میدادند.
سگ کن کورسو نژادی است که روحیه ای جنگجو دارد و بسیار قدرتمند میباشد. گفته میشود کورسو ها نسبتی خونی با سگ های بولداگ دارند و به نوعی پسر عموی هم میباشند ، کن کورسو های ایتالیایی کمی سبک تر همچنین سریع تر و چالاک تر میباشند که آنها برای کمک به نیروی نظامی ، شکار و یا نیروهای کمکی تربیت میکنند.
کن کورسوها یکی از قدیمی ترین نژاد های شناخته شده میباشد.

ون دیزل و سگ کن کورسو
تصویری زیبا از ون دیزل و سگ محبوبش کن کورسو

مشخصات ظاهری نژاد سگ کن کورسو :

نژاد کن کورسو سگ هایی عضلانی با استخوان بندی درشت هستند ، ظاهری بسیار شایسته و با شکوه دارند سر آنها بزرگ و جمجمه ای پهن دارند گونه هایشان استخوانی و برجسته میباشد ، پیشانی صاف دارند و پوزه آنها پهن میباشد.
گوش های این نژاد بسیار بلند میباشد که در گذشته آنها را میبریدند ، البته امروزه نیز بعضی ها گوش های سگ خود را میبرند ( که البته اینکار به هیچ عنوان ن انسانی است و ن شرعی) چشم های نژاد کورسو بادامی شکل و متوسط میباشد.

دو سگ بالغ نژاد کن کورسو

پوشش این ماستیف ایتالیایی دولایه است که پوشش زیرین نرم و سبک میباشد که در زمان سرما ضخیم تر میشود ، مو های آنها نیز کوتاه و براق است و در رنگ های سیاه و سفید، زغالی، آبی شاه بلوطی، قرمز، سرخ مایل به قهوه ای و خاکستری دیده میشوند.
قد این نژاد در ماده ها بین 60 تا 64 سانتی متر و در نر ها بین 64 تا 68 سانتی متر میباشد همچنین وزن آنها در ماده ها 40 تا 45 کیلو گرم و در نر ها 45 تا 50 کیلوگرم میباشد و میانگین عمر سگ های نژاد کورسو 10 تا 12 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ کن کورسو :

انتخاب غذای مناسب برای سگ نژاد کن کورسو مقداری سخت میباشد ، کورسو ها بیشتر ترکیبات غذایی خام و طبیعی را استفاده میکنند مانند گوشت گاو ، بره و بز استخوان خام ، گردن مرغ و ارگان هایی مثل کبد ، قلب ، کلیه و سیرابی.
اگر میخواهید سگ خود را با غذای خشک تغذیه کنید بهترین کیفیت غذای خشک را برای آنها فراهم کنید انتخاب یک غذای خشک ارزان و بی کیفیت که فقط مواد سیر کننده مانند ذرت و … دارد نه تنها برای سگ شما کافی نمیباشد بلکه میتواند برای او ایجاد مشکل کند.
به طوری که اگر شما به طور کامل ذرت را از غذای سگ خود حذف کنید باعث طولانی تر شدن عمر او و شادابی بیشتر برای آنها خواهد بود ذرت برای سگ ها غیر قابل هضم میباشد.

کن کورسو در کنار ظرف غذایش

پس از انتخاب یک غذای با کیفیت برای سگ خود روزانه بین 4 تا 5 فنجان غذای خشک با کیفیت در دو وعده میتواند انرژی آنها را تامین بکند ، البته بهتر است بدانید که غذای سگ شما با توجه به سن ، شرایط جسمی، میزان فعالیت و تحرک سگ شما متفاوت میباشد. بهتر است برای تغذیه سگ خود حتما با دامپزشک مشورت کنید تا بعد ها دچار مشکلات چاقی نشوند.
هواستان به چاقی یا لاغری سگ خود باشد برای اینکه متوجه شوید آیا سگ شما چاق است یا نه انگشتان خود را بدون آنکه فشار بیاورید رویی ستون فقرات او بکشید اگر به راحتی دنده های او را حس کردید میتوان گفت که او وزن نرمالی دارد اما اگر دنده های او به راحتی حس نشد میتوان گفت سگ شما دچار چاقی شده و باید یک رژیم مناسب برای او در نظر بگیرید.

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ کن کورسو :

سگ های نژاد کورسو از مراقبت های پوستی کمتری نسبت به سایر نژاد ها نیاز دارند، ریزش موی کمی دارند و برس کشیدن های هفتگی برای آنها کافی میباشد اما در سال دوبار ریزش موی آنها شدت میگیرد که در این زمان روزانه موهای آنها را برس بکشید تا ریزششان کمتر شود و موهای مرده از پوست جدا شود.
نیاز آنها به حمام کردن بسیار کم است و تمیز کردن آنها با یک پارچه نمناک کافی میباشد اگر میخواهد سگ نژاد کورسو خود را مرتبا حمام کنید باید به آنها از تولگی عادت دهید.

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه
حمام کردن سگ کن کورسو

ناخن هایشان را حتما یک یا دوبار در ماه کوتاه کنید ، بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن های آنها زمانی است که صدای برخورد ناخن های آنها را با زمین میشنوید.
هنگام کوتاه کردن ناخن های آنها به شدت دقت کنید، در ناخن های آنها رگ های خونی عبور میکند و اگر مراقب نباشید باعث درد و خونریزی در ناخن هایشان میشوید که این امر باعث میشود در نوبت بعدی کوتاه کردن ناخن هایشان به شما این اجازه را ندهند.

حداقل هفته ای یکبار گوش های سگ خود را مورد معاینه قرار دهید ، قرمزی و بوی بد در گوش میتواند از نشانه های عفونت باشد ، برای تمیز کردن گوش سگ خود بهتر است از یک گوش پاک کن و پاک کننده مخصوص استفاده کنید و هواستان باشد که گوش پاک کن را به داخل کانال گوش وارد نکنید.
برای جلو گیری از تجمع جرم روی دندان ها و همچنین بوی بد در دهان سگ خود باید در هفته حداقل سه بار دندان های آنها را مسواک بکشید.

در هنگام نظافت و مراقبت های روتین سگ خود بهتر است پوست آنها داخل دهان اطراف چشم ها و گوش آنها را چک نمایید و در صورت مشاهده هر گونه زخم ، کبودی و جوش های عجیب به دامپزشک مراجعه نمایید.

تمرین دادن و آموزش نژاد سگ کن کورسو :

سگ های نژاد کن کورسو سگ هایی مناسب آپارتمان نیز هستند البته در صورتی که جایی برای بازی و جست و خیز داشته باشند و انرژی آنها تخلیه شود.
نیاز دارند که هر چند روز یکبار برای پیاده روی بیرون بروند ، همراهان خوبی برای گردش و ورزش میباشند و از تحرک زیادی برخوردارند جدای از تخلیه روزانه انرژی آنها باید تحرکات ذهنی نیز داشته باشند در غیر این صورت رفتاری نامطلوب به طور نا آگاهانه نشان خواهند داد.
اگر از تولگی آموزش های لازم برای اجتماعی شدن را ببینند میتوانند کورسو هایی باشند بسیار جذاب که مراقب فرزندان شما نیز هستند ، باید از تولگی بودن در کنار حیوانات دیگر را آموزش ببیند تا در بزرگسالی هم بتواند با دیگر حیوانات رابطه ای دوستانه داشته باشد ، اگر میخواهید سگ دومی را به خانه بیاورید از هر نژادی بهتر است جنس مخالف سگ خود را بیاورید.

آموزش به سگ کن کورسو

سگ های کن کورسو جزو نژادهایی هستند که کاملا تربیت پذیری دارند اما آنها بسیار علاقه به رییس بودن دارند پس باید در ابتدای آموزش متوجه شان کنید که شما رییس و آلفا او هستید ، آنها خود بسیار مشتاق به یادگیری میباشند و همچنین از هوش بالایی برخوردار هستند .
بهتر است زمانی که در آموزش نافرمانی و یا بازیگوشی میکنند بجای تنبیه و یا استفاده از روش های سخت تر آموزش با تشویقی و نوازش های گاه به گاه او را تشویق به یادگیری کنید ، حتما باید به آنها آموزش فرمان برداری را در تولگی بدهید تا از رییس بودن آنها در زمان بزرگسالی در خانه جلوگیری کنید.
اگر در امر آموزش سررشته ای ندارید و اولین بار است که میخواهید یک سگ را سرپرستی کنید به شما پیشنهاد میکنیم از یک مربی تربیت کننده سگ کمک بگیرید.

سطح تطبیق پذیری سگ کن کورسو

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد کن کورسو با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

  سگ چاو چاو - معرفی و بررسی تخصصی و کامل سگ چاو چاو

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ نژاد سگ کن کورسو

آموزش آسان :

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

  داگو -بررسی کامل سگ نژاد داگو آرژانتینو ملقب به سگ گراز کش

زوزه کشیدن :

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد سگ کن کورسو :

weighing-machine-icon

وزن

در نر ها بین 45 تا 50 کیلوگرم در ماده ها 40 تا 45 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

10 الی 12 سال

height icon

قد

درماده ها 40 الی 64 سانتیمتر و در نرها 64 الی 68 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ شکاری ، گله و آپارتمانی

بیماری های شایع سگ کن کورسو

دیسپلازی مفصل ران در سگ نژاد کن کورسو :

یک شکل گیری غیر عادی مفصل ران است که می تواند باعث درد ولنگ زدن حیوان بشود ، در این نژاد بسیار شایع است عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد.
سگ هایی که صدمه دیده اند برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

دیسپلازی مفصل ران در سگ کن کورسو

پیچش معده در سگ کن کورسو :

در سگ کن کورسو زمانی اتفاق می افتد که در اکثر مواقع گاز یا مایع در معده جمع میشود ، و معده نمیتواند در مقابل آن مقاومت کند به همین دلیل معده دچار پیچ و تاب میشود و شروع به گشاد شدن میکند ، در این موارد سگ سعی میکند با استفراق کردن محتویات جمع شده در معده را تخلیه کند ، این بیماری اکثرا در سگ های بزرگ رخ میدهد.
چرخش معده باعث میشود گردش خون قطع شود و به برخی از ارگان های بدن آسیب جدی وارد بکند ، و اگر در حداقل زمان ممکن درمان نشود میتواند باعث مرگ سگ شما بشود.
پیچش معده در سگ کن کورسو میتواند مادرزادی باشد و یا به دلیل استرس زیاد در سگ به وجود بیاید و یا مصرف نادرست مواد غذایی از نشانه های پیچش معده میتوان به تهوع و استفراق ، بی قراری ، ترشح زیاد آب دهان ، اشکال در تنفس و ضعف افسردگی و بی اشتهایی اشاره کرد. هرگاه این علائم را دیدید به سرعت به دامپزشک مراجعه کنید.
توجه داشته باشید که این بیماری درمان خانگی ندارد و اگر دیر اورا به دامپزشکی ببرید ممکن است باعث مرگ او بشوید ، در ابتدا دامپزشک با دارو و یا تخلیه معده توسط لوله سعی به برطرف کردن پیچش معده میکند اما در آخرین مرحله بیماری با جراحی میتوان آن را برطرف کرد.

پیچش معده در سگ کن کورسو

چشم گیلاسی در نژاد سگ کن کورسو :

یک اختلال غشایی میباشد ، بیشتر برای سگ های دارای پلک سوم این مشکل به وجود می آید. یک غده کوچک در گوشه چشم وجود دارد که به تولید اشک کمک میکند (این غده غیر قابل دیدن میباشد).

زمانی که این غده از مکان خود خارج میشود متورم و قرمز رنگ خواهد شد و چیزی شبیه گیلاس در گوشه چشم دیده میشود ، درمان این بیماری جراحی میباشد تا از عفونت و کوری جلوگیری کرد.

چشم گیلاسی در سگ کن کورسو

انتربیون در سگ کن کورسو :

این بیماری یک بیماری چشمی میباشد که باعث میشود پلک به داخل چشم لوله شود و باعث آسیب به کره چشم میشود ، اگر ماستیف ایتالیایی شما دارای این بیماری است مراقب باشید که چشم های خود را نمالد در بعضی موارد برای درمان نیاز به عمل جراحی میباشد.

بیماری های قلبی در ماستیف ایتالیایی :

بیماری قلبی در سگ ها میتواند بسیار متغیر باشد. بعضی از سگ های علائمی برای بیماری های قلبیی از خود نشان نمیدهند در حالی که برای بعضی سگ ها میتواند همراه با سرفه های شدید ، تنفس و بیهوشی همراه باشد.
شایع ترین علائمی که در بیمای قلبی یک سگ میتواند داشته باشد از جمله: سرفه کردن، دشواری تنفس، بیهوشی، ضعف اعضا بدن، کاهش وزن، از دست دادن اشتها، تغییرات رفتاریی و کاهش توانایی در ورزش اشاره کرد.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.