گالری تصاویر نژاد چاو چاو

فهرست مطالب

همه چیز درباره نژاد سگ چاو چاو :

سگ چاو چاو بسیار خاص و زیبا میباشد ، این نژاد ترکیبی از یک پاندای بامزه ، با جذابیت یک خرس و مانند گربه سانان مغرور و ظاهرشان مثل یک عروسک دوست داشتنی میباشد.

اگر بدنبال یک سگ لوس و بغلی هستید این نژآد مناسب شما نمیباشد آنها علاقه ای به در آغوش کشیده شدن ندارند ، آنها را بیشتر میتوان به عنوان یک سگ نگهبان دانست ، اگر یک چاو چاو دارید در اصل یک سگ نگهبان فوق العاده دارید.
یک همدم وفادار برای تمام اعضا خانواده میباشد ، همچنین او در لیست بهترین سگ های نگهبان قرار دارد .

 

سگ_چاو_چاو_جدی

با کسی که از او نگهداری میکند رابطه بسیار عمیق عاطفی برقرار میکند همچنین ذاتا سگ تمیزی میباشد و آموزش جای دستشویی به او بسیار راحت است. نژاد چاو چاو بسیار وفادار اما کم توقع میباشد و در صورت آموزش درست بسیار سریع آموزش میبینند .

اگر در تولگی اجتماعی بزرگ نشوند در زمان بزرگسالی نسبت به غریبه ها پرخاشگر میباشند.
موهای بسیار بلندی دارند که رسیدگی به این موها و نگهداریشان سخت میباشد، ریزش موی نسبتا زیادی در فصل بهار و تابستان دارند.

سگ_چاو_چاو_دارچینی

میتوان گفت نژاد سگ چاو چاو پر هزینه و گران قیمت به حساب می آیند. بهتر است هنگامی که میخواهید آنها را در کنار دیگر حیوانات قرار دهید حتما قلاده داشته باشند، اگر شما تا کنون سگ نداشته اید انتخاب مناسبی برای شما نمیباشند.
بهره هوشی سگ چاو چاو متوسط میباشد لذا در هنگام آموزش به صبر و حوصله بیشتری نیاز دارد ، سگ های مستقلی هستند که نیاز به توجه و بازی های طولانی ندارند ، یک پیاده روی کوتاه میتواند انرژی آنها را تخلیه کند و برای آنها کافی باشد.

این نژاد به دلیل پوزه کوتاهی که دارند مستعد خروپف میباشند.

تاریخچه سگ چاو چاو :

اولین بار این سگ در قرن یازدهم پیش از میلاد مسیح در چین دیده شد، اما در حقیقت اصل و نسب آنها به دشت های مغولستان برمیگردد ، که در طول تاریخ همراه کوچ نشینان به سمته جنوب کشور چین حرکت کردند.
گفته میشود یکی از پادشاهان چینی 2500 سگ از نژاد چاو چاو داشته که با آنها شکار میکرده است.

وظیفه آنها علاوه بر مشارکت در شکار کردن نگهبانی از اموال صاحبشان نیز بوده است ، از موی آنها برای تزیین لباس استفاه میشده و همچنین از گوشتشان نیز نوعی غذای ویژه طبخ میشده است.
در طول تاریخ به اسم هایی همچون سگ گرگی، سگ خرسی، سگ کانتون و سگ زبان سیاه نیز شناخته میشده است.

در اواخر قرن هجدهم میلادی تاجران انگلیسی در کشتی خود سگ هایی به شکل خرس داشتند ، آنها محموله های متفرقه را حمل میکردند و به آنها چاو چاو میگفتند همچنین سگ های خود را چاو چاو صدا میکردند که از همانجا نام چاو چاو بر روی این سگ ها ماندگار شد.

oreo-cloud-chow-dog

مشخصات ظاهری نژاد چاو چاو :

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و عجیب سگ چاو چاو زبان بنفش رنگ آنها میباشد ، یک افسانه قدیمی چینی درباره رنگ زبان این نژاد میباشد که میگوید در ابتدای خلقت قطره رنگی از آسمان به زمین چکید و چاو چاو آن را لیسید به همین دلیل زبانش بنفش میباشد.
آنها جمجمه ای کوچک و پهن دارند و گوش هایی گرد و ایستاده ، خز هایی بلند و متراکم که به آنها ظاهری خشن داده است که اکثرا به رنگ های سفید ، سیاه دارچینی و کرمی و حنایی دیده میشود.
سگ چاو چاو پاهایی صاف و ایستاده دارد که در هنگام راه رفتن زیبایی و شکوه خاصی به این سگ می دهد ، همچنین چشم هایی بادامی شکل دارند که باعث محدود شدن دید آنها میشود ، به همین دلیل است که باید از رو به رو به آنها علامت بدهید. دم آنها دارای موهای فرفری میباشد که به سمت پشت خم شده است.
وزن این نژاد بین بیست تا سی و دو کیلو گرم میباشد و قد آنها نیز بین 46 تا 56 سانتی متر میباشد؛ عمر مفید آنها در بیشتر موارد بین 12 تا 15 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ چاو چاو:

سگ چاو چاو برای اینکه همیشه سر حال باشد نیاز به رژیم غذایی خاص دارد که در آن به میزان مشخصی باید پروتئین ، مواد معدنی ، فیبر کربوهیدرات ، چربی ها و ویتامین ها وجود داشته باشند.

غذا خوردن سگ چاو چاو

بهتر است روزانه در دو وعده سه چهارم پیمانه غذای خشک مورد تایید به آنها بدهید همچنین ظرف غذای آها را در دسترشان قرار ندهید ، چرا که در این صورت نمیتوانید میزان اضافه وزنشان را کنترل کنید برای این که متوجه شوید آیا سگ شما دارای ازافه وزن میباشد یا نه با انگشتانی جدا از هم روی ستون فقرات او را لمس کنید اگر دنده هایش را بدون اینکه دستتان را فشار دهید حس کردید ( البته به راحتی آن ها قابل مشاهده نیستند ) وزن سگ شما نرمال میباشد اما اگر برای حس کردن دنده های او مجبور شدید دستتان را فشار دهید یعنی دارای اضافه وزن میباشد.

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ چاو چاو :

سگ های این نژاد باید در هفته حداقل سه با موهایشان شانه شود اینکار کمک میکند که موی آنها به لباس مبل و یا وسایل شما نچسبد ، آنها دارای ریزش موی فصلی شدیدی هستند که باید به موهای آنها رسیدگی بسیار کرد. همچنین برس کردن موی سگ ها باعث میشود که بوی بد نگیرند.
از دوران تولگی سگ خود را به برس کشیدن موها عادت دهید، برای برس کشیدن موی سگ خود نیاز به یک برس فولادی با دندانه ها و اندازه متوسط دارید، برای برس کشیدن پاهای سگتان نیاز به یک برس ملایم تر دارید.

همیشه هنگام برس کشیدن سگتان در کنار دست خود یک آبپاش داشته باشید که راحت تر بتوانید موی آنها را برس کنید . موهای چاو چاو را کاملا از پوست شانه کنید در غیر این صورت گره های مو باقی میماند و مدتی بعد حالت نمدی به خود میگیرد .

نمد شدن موهای سگ در اثر شانه نشئن طولانی مدت تقریبا در اکثر نژادها صادقه ، موی آنها را هرگز به صورت کاملا خشک شانه نکنید.
چائو چائو ها نیاز مبرمی برای حمام کردن ندارند تقریبا ماهی یک بار مناسب است که آنها را حمام کنید مگر اینکه خودش را کثیف کرده باشد یا آنها را زیاد بیرون برده باشید . از دستمال مرطوب مخصوص برای تمیز کردن دور چشم و پنجه هایشان میتوانید استفاده کنید. در هنگام حمام کردن گوش ها و پوستشان را مورد بررسی قرار دهید، و مراقب باشید که به بعد از شست و شو به خوبی آنها را خشک کنید.

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه
چاو_چاو_سفید

ناخن های سگ چاو چاو را تقریبا ماهی یک بار باید کوتاه کرد ، زمانی که صدای برخورد ناخن ها را با سطح زمین میشنوید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها می باشد ، دندان هایشان را نیز در هفته باید دو تا سه بار مسواک کنید تا جرم و باکتری آنها از بین بروند.

آموزش و تربیت نژاد چاو چاو :

چاو چاو سگی لجباز و خود رای است و این به آن معنی میباشد که آموزش آنها زمان بیشتری میبرد و صبر بیشتری نیز نیاز دارد ، اگر نتوانید درست و به موقع به آنها آموزش بدهید تبدیل به سگی خرابکار و کله شق و خود رای میشود.
برای آموزش صحیح به آنها باید قاطعیت و جدیت داشت اما هیچگاه برای آموزش سرشان داد نزنید و تنبیه بدنی نکنید این نوع رفتار باعث اختلالات زیادی در سگ میشود .

چاو_چاو_دوقلو


سعی کنید آموزش خود را در جلسه های کوتاه بین 5 الی 15 دقیقه انجام دهید و در روز بیشتر از دوبار تکرار کنید ، هنگام آموزش دادن حتما از تشویقی برای سگ خود استفاده کنید که جلسات آموزش را برایشان دلنشین تر کنید.

چاو چاو نژادی مالکیت طلب هست پس بهتر است در دوران تولگی اولین آموزشی که میبینند اجتماعی بودن باشد ، برای آموزششان نیاز به صبر و حوصله فراوانی خواهید بود ، تکرار و تداوم تمرین ها برای یادگیریشان بسیار مهم میباشد ، در هنگام آموزش های جدید نیز آموزش های قبلی را تکرار کنید.

سطح تطبیق پذیری سگ چاو چاو

سازگاری در آپارتمان :

rate 3 star

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

rate 2 star

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

rate 2 star

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

rate 5 star

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

rate 2 star

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

rate 5 star

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد چاو چاو با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

rate 2 star

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

  نژاد باربت - معرفی کامل و تخصصی سگ باربت

رفتار و رابطه با کودکان :

rate 1 star

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

rate 1 star

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

rate 1 star

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

rate 1 star

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

rate 4 star

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

rate 4 star

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

rate 2 star

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ چاو چاو

آموزش آسان :

rate 2 star

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

rate 1 star

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

rate 5 star

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

  معرفی کامل سگ گریت دین و بررسی کامل این نژاد

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

rate 1 star

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

rate 2 star

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

rate 2 star

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

rate 1 star

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد چاو چاو :

weighing-machine-icon

وزن

20 الی 32 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

12 الی 15 سال

height icon

قد

از ناحیه شانه 46 الی 56 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ نگهبان و شکاری

بیماری های شایع سگ چاو چاو

هر نژاد از سگ ها بیماری های شایع خود را دارند ، چاو چاو نیز مانند دیگر نژاد ها دارای مشکلاتی خاص و شایع میباشد که به این معنلا نیست که حتما به این بیماری ها مبتلا میشوند.

پاره شدن رباط صلیبی:

رباط صلیبی یکی از چهار بافت اصلی میباشد که مفصل زانو را نگه میدارد ، درمان فیزیکی و مدیریت پوزیشن های یک سگ میتواند در بهبود این شرایط بسیار کمک کند ، از چرخاندن بیش از اندازه زانو جلوگیری کنید، سگ خود را در وزن نرمال نگه دارید و همچنین مراقب تغذیه حیوان خود باشید که کیفیت مطلوب را دارا باشد.

در رفتگی کشکک سگ چاو چاو :

این عارضه زمانی اتفاق میافتد که استخوان زانو از جای خود خارج شود ، و دچار در رفتگی شود ، اگر در هنگام دویدن حیوان شما ناگهانی ایستاد و احساس درد شدیدی کرد طوری که به سختی به راه رفتن خود ادامه داد از نشانه های دررفتگی کشکک میباشد.

در موارد خیلی حساس برای رفع این بیماری نیاز به عمل جراحی میباشد.

Patellar dislocation in the dog Chaw Chaw

انتروپیون (Entropion) در سگ چاو چاو :

این بیماری یک بیماری چشمی میباشد که باعث میشود پلک به داخل چشم بپیچد و باعث آسیب به کره چشم میشود .

اگر دید سگتان مکرر چشم های خود را میمالد مشکوک شده و او را به یک دامپزشک برسانید ، مورد مالش چشم از نشانه های بیماری انتروپیون می باشد ، در بعضی موارد برای درمان نیاز به عمل جراحی میباشد .

Entropion in the dog Chow Chow

مشکلات چشمی نژاد سگ چاو چاو:

درصد بسیار بالایی امکان داد که این نژاد دارای مشکلات چشمی بشود ، از جمله آب مروارید، خشکی قرنیه، پاره شدن مجاری اشکی که اگر هر کدام از آنها به موقع تشخیص و داده نشوند و روند درمان را به موقع طی نکنند میتواند باعث نابینایی این فرشتگان کوچک بشود. درصورت مشاهده هر گونه قرمزی، زخم و یا ریزش اشک غیر عادی در پت خود شدید به سرعت با دامپزشک او تماس بگیرید و یا برای معاینه به دامپزشکی مراجعه کنید.

دیسپلازی مفصل ران در سگ چاو چاو :

یک شکل گیری غیر عادی سوکت مانند در مفصل ران است که می تواند باعث درد و لنگ زدن حیوان بشود . در این نژاد بسیار شایع است . عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد .

Hip dysplasia in the dog Chow Chow

سگ هایی که صدمه دیده اند و مشکلشان زنتیکی نیست ، برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟