گالری تصاویر سگ داگو

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ داگو :

داگو زادگاهش کشور آرژانتین میباشد و به همین دلیل داگو آرژانیتنو نام گرفته است.
سگ های بودند که برای شکارهای بزرگ تربیت میشدند اما با وجود غریزه شکار بسیار مهربان و خانواده دوست میباشند. از دسته حیوانات بزرگ جثه هستند و نیاز بیشتری به فعالیت های روزانه دارند ، به همین دلیل مناسب آپارتمان نمیباشند.
جثه بزرگ آنها مانع از این است که سگ آپارتمانی باشند اما اگر فضای خانه شما طوری است که میتوانند فعالیت لازم را داشته باشند میتوان آنها را با محیط اپارتمان سازگار کرد.

سگ داگو خوش استیل

اگر کودک شما از جثه داگو آرژانتینو نترسد میتوان گفت یکی از بهترین دوستان و همبازی ها ی کودک شما خواهد بود ، همچنین آنها نگهبانان بسیار خوبی میباشند ، صدای بلند آنها در مواقع خطر میتواند شما را آگاه کند.
اکثر داگو ها چهره های خشنی دارند که دارای جثه ای بزرگ و عضلانی نیز میباشند.آموزش به آنها بسیار راحت می باشد البته باید این را در نظر گرفت که هرکسی نمیتواند یک داگوی آرژانتینی داشته باشد ، صاحب آنها باید در مقابل او یک رهبر با اعتماد به نفس زیاد باشد.

تاریخچه سگ داگو آرژانتینو :

در سال 1920 آنتونیو نورس مارتینز و برادرش میخواستند یک سگ شکارچی که همراه خوبی در کنار خانواده باشد و همچنین نگهبان مناسبی نیز باشد را داشته باشد ازین رو نژاد داگو آرژانتینو را پرورش دادند.
داگو آرژانتینو ترکیبی از چند نژاد خالص میباشد و در ابتدا سگی جنگی بوده است که نژاد های برتر را نیز شکست میداده تا اینکه نورس مارتینز او را همراه خود به شکار برد و این نژاد مهارت های شکار کردن خود را در آنجا برای شکار حیوانات بزرگ نشان داد.

در تصویر زیر می توان شکارچیانی را دید که به کمک سگ های داگو توانسته اند گرازی با چنین جسه ای را شکار کنند.

شکار کردن با داگو آرژانتینو

آرژانیتنو ترکیببی از چندین نژاد باکسر، گریت دین، بولداگ، بول تریرو … می باشد ، از این نژاد در جنگ های بین سگ ها استفاده میکردند و حتی امروزه نیز در مناطقی از آمریکا به همین منظور از آنها استفاده میکنند.

مشخصات ظاهری نژاد داگو :

دارایی فکی بسیار بزرگ و قدرتمند میباشند و سر بزرگی دارند ، همچنین چشم هایشان با فاصله از هم قرار دارند و بینی آنها به رنگ سیاه میباشد ، چشم های آنها معمولا به رنگ قهوه ای میباشد اما در رنگ های دیگر نیز دیده شده است.
اطراف چشمشان نیز به رنگ صورتی و یا مشکی دیده میشود. گوش هایی مثلث شکل دارند که به حالت نیمه افراشته میباشد ، که اکثرا گوش های آنها را عمل میکنند تا کاملا افراشته باشد.

آنها دارای دمی کلفت هستند که آویزان به سمت زمین می باشد ، همچنین پوشش آنها ضخیم کوتاه و یک لایه به رنگ سفید میباشد.
وزن آنها معمولا بین 40 تا 45 کیلو گرم میباشد و قدشان بین 61 تا 67 سانتی متر است. طول عمر در بین نژآد داگو آرژانتینو بین 9 تا 12 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ داگو :

بهترین غذا برای سگ ها غذای خشک با کیفیت میباشد ، که بسته به سن وضعیت جسمی ، بیماری و فعالیت آنها باید به انها داده شود تا باعث چاقی نشود.
در توله های 8 تا 12 هفته به چهار وعده غذاییی در روز ، در توله 3 تا 6 ماه 3 وعده غذایی در طول 24 ساعت ، همچنین توله های شش تا یک سال دو وعده غذایی نیازمندند. وعده های غذایی را در زمان مشخصی به آنها بدهید.
سگ ها در هر شرایطی نیاز به دریافت کالری مورد نیاز خود را دارند برای اینکه بدانید و مطمئن شوید آنها کالری مصرفی روزانه خود را دریافت میکنند بهتر است با دامپزشک سگ خود مشورت کنید.

غذا خوردن داگو

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ داگو آرژانتینو :

داگو آرژانتینو ریزش موی زیادی ندارد و برس کشیدن هفته ای موهای آنها میتواند تا درصد زیادی از ریزش آنها را کنترل کند البته دوبار در سال ریزش موی آنها شدت پیدا میکند و موهای آنها به شدت میریزند و مجدد رشد میکنند ، در این زمان ها برس کشیدن روزانه کمی از این ریزش را کاهش میدهد ، همچنین بهتر است هفته ای یکبار داخل گوش های آنها تمیز شوند تا از تجمع موم و عفونت جلوگیری شود.

شستن سگ داگو
حمام کردن داگو آرژانتینو

آنها به نسبت سگ های تمیزی هستند و گاها هر سه ماه یکبار حمام برای آنها کافی میباشد ، آنها باید هفته حداقل دوبار مسواک کنند ، همچنین ناخن های آنها بسیار زود رشد میکنند زمانی که صدای برخورد ناخن آنها با سطح زمین را شنیدید زمان مناسب برای کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد.
هنگام مراقبت ها و بررسی های روتین سگ خود اگر متوجه قرمز بودن پوست کبودی یا جوش های عجیب شدید و یا زور زدن برای ادرار یا تغییر رنگ ادرار یا درد های شکمی و بی حالی و غش کردن باید فورا به دامپزشک مراجعه کنید.

تمرین دادن و آموزش نژاد داگو :

نژاد داگو آرژانتینو نیاز زیادی به فعالیت و بازی در روز دارد و در صورتی که انرژی آنها تخلیه نشود میتوانند مستعد خرابکاری باشند ، نژاد داگو آرژانتینو اصلا مناسب کسانی که میخواهد برای اولین بار سرپرستی یک سگ را قبول کنند نمیباشد ، آنها به صاحبانی با تجربه و دارای اعتماد به نفس که از قدرت رهبری بالایی برخوردار باشند نیاز دارند.
سگ های نژاد داگو آرژانتینو را به عنوان سگ های پلیس، راهنما، و جست و جو نیز میتوان تربیت کرد.

سگ پلیس داگو آرژانتینو

زودترین زمان ممکن را برای اجتماعی کردن این نژاد استفاده کنید ، اگر از تولگی به آنها اجتماعی بودن را نیاموزید بعد ها مشکلات رفتای بیشماری خواهند داشت آنها خوی شکار دارند ، ازحیوانات خانگی کوچکتر از خودشان خوششان نمیاید اما اگر از تولگی با آنها بزرگ شوند به راحتی باهم کنار خواهند آمد ، نسبت به سگ های هم جنس خود خشن و سلطه گر هستند.
بهتر است آموزش آنها بر پایه تشویقی باشد ، و در زمان آموزش باید بسیار صبور باشید درست است که این نژاد بسیار باهوش و آموزش پذیر هستند اما باید به آنها نشان دهید که رهبر و آلفای آنها میباشید.

  معرفی و بررسی تخصصی سگ آکیتا - سگی با اصالت ژاپنی

سطح تطبیق پذیری سگ داگو

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد داگو با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

  معرفی کامل نژاد شیتزو به همراه بررسی کامل این نژاد

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ داگو

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

  معرفی جامع و بررسی تخصصی سگ پاگ-سگی با چشمان قلمبه

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد داگو :

weighing-machine-icon

وزن

از 40 الی 45 کیلوگرم

heart beat icon

طول عمر

9 الی 12 سال

height icon

قد

از 61 الی 67 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ شکاری

بیماری های شایع سگ داگو

ناشنوایی در سگ نژاد داگو :

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای نژاد داگو آرژانتینو پیش می آید ناشنوایی میباشد که به طور تقریبی 10 درصد از سگ های این نژاد از هر دو گوش یا یک گوش ناشنوا میباشند.

دیسپلازی هیپ در سگ نژاد داگو :

با تشکیل نادرست مفصل لگنی. در این بیماری مفصل ران به لگن تکاملی غیر عادی خواهد داشت که باعث دررفتگی ناقص و یا حتی کامل لگن حیوان خواهد شد.

از علائم بیماری عدم تحمل تمرین ، لنگیدن های طولانی و همچنین عدم ایستادن طولانی میباشد، در حیوانات جوان معمولا بین 5 تا 10 ماهگی خود را نشان میدهد.

درمان این بیماری بسته به سن حیوان شما و مرحله ای از بیماری که سگ شما در آن قرار دارد میباشد، میتوان فقط با دارو و استراحت بیماری را درمان کرد و ممکن است در مرحله ای نیاز به جراحی باشد.

دیسپلازی هیپ در سگ نژاد داگو :

زمانی اتفاق می افتد که هورمون تیرویید به اندازه کافی در بدن ترشح نمیشود و باعث کاهش سوخت و ساز بدن سگ ها میشود ، معمولا این اتفاق در صورت التهاب غده تیرویید به وجود می آید و کمتر پیش می آید که دلیل آن از مشکلات مادرزادی باشد. به طور معمول بین 4 تا 10 سالگی پیش می آید که درمان های دارویی به خوبی بر روی این بیماری جواب میدهند.

مشکلات چشمی در سگ نژاد داگو :

درصد بسیار بالایی امکان دارد که این نژاد دارای مشکلات چشمی بشود ، از جمله آب مروارید ، خشکی قرنیه ، پاره شدن مجاری اشکی که اگر هر کدام از آنها به موقع تشخیص داده نشوند و روند درمان را به موقع طی نکنند میتواند باعث نابینایی این فرشتگان کوچک بشود.
درصورت مشاهده هر گونه قرمزی، زخم و یا ریزش اشک غیر عادی در پت خود شدید به سرعت با دامپزشک او تماس بگیرید و یا برای معاینه به دامپزشکی مراجعه کنید.

از دیگر مشکلاتی که برای چشمان داگو امکان دارد رخ بدهد به شرح زیر می باشد.

1 . خشکی چشم

2 . گلوکوم

3 . انترپیون

خشکی چشم : زمانی به این بیماری مبتلا میشوند که چشم نتواند به اندازه کافی اشک تولید کند ، پس از اینکه دامپزشک با انجام آزمایش مطمئن شد که سگ شما به خشکی قرنیه مبتلا شده است دارو تجویز میکند، همچنین ممکن است هنگامی که سگ شما مبتلا به خشکی چشم میشود همزمان به بیماری دیگری به اسم کراتیت رنگدانه مبتلا شود که این بیمای باعث لک های سیاهی در چشم میشود که اگر در سریع ترین زمان ممکن کنترل نشود میتواند این سیاهی کل چشم را بگیرد و باعث نابینایی سگ شما بشود.

گلوکوم : گلوکوم یک عدم تعادل در تولید و تخلیه مایع چشمی میباشد که باعث افزایش فشار چشم می شود، گلوکوم معمولا بدون درد به وجود می آید و به تدریج باعث آسیب به شبکیه چشم و تخریب آن در نهایت نابینایی سگ خواهد شد. سگ گریت دین مستعد ابتلا به این بیماری در هردو چشم میباشد.

انترپیون : این بیماری یک بیماری چشمی دیگر میباشد که باعث میشود پلک به داخل چشم لوله شود و باعث آسیب به کره چشم میشود ، اگر حیوان شما دارای این بیماری است مراقب باشید که چشم های خود را نمالد ، در بعضی موارد برای درمان نیاز به عمل جراحی میباشد.

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.

آیااین مطلب برای شما مفید بود؟