گالری تصاویر سگ بیگل

فهرست مطالب

همه چیز درباره سگ بیگل :

سگ های نژاد بیگل در دو اندازه متوسط و بزرگ میباشند ، آنها سگ هایی هستند که اگر از کودکی آموزش اجتماعی لازم را ببینند در بزرگسالی هم با انسان ها و هم با حیوانات رفتار دوستانه و بسیار خوبی خواهند داشت . اخلاق خوب و رفتار دوستانه آنها نشان میدهد که آنها اصلا نمیتوانند سگ های گارد و یا نگهبان های خوبی باشند.
خوی این نژاد شکارچی میباشد ، آنها عادت به بو کشیدن و پرسه زدن دارند ، اگر قرار است آنها را در فضای باز قرار دهید بهتر است درون فنس بزرگ و یا قفس قرار گیرند ، و هواستان باشد که در هنگام پیاده روی های روزانه حتما آنها را با قلاده بیرون ببرید ، آنها ممکن است با حس کردن بوی جذاب همه چیز را از یاد ببرند و به دنبال پیدا کردن سر منشا این بو بروند.

توله های بیگل

سگ های نژاد بیگل بسیار خانواده دوست هستند و با شما و یا کودک شما به راحتی اخت و وابسته میشوند ، همچنین بسیار شیطون و کنجکاو میباشند و دوست دارند همیشه در کنار شما باشند ، اگر آنها را برای مدت زیادی تنها بگذارید دچار مشکلات رفتاری مانند پارس کردن و زوزه کشیدن میشوند.
بیگل ها کمی خجالتی و دیر جوش میباشند به همین دلیل آموزش آنها کمی سخت میباشد آنها ضریب هوشی بسیار بالایی دارند.
گوش های بلند بیگل ها بوهای مختلف را از اطراف جمع آوری و به بینی نزدیک میکنند تا او بتواند زودتر شکار خود را پیدا کند. همچنین آنها حدود 220 ملیون گیرنده بویایی دارند در حالی که گیرنده بویایی انسان ها فقط 5 میلیون میباشد.

تاریخچه سگ بیگل:

بیگل های اولیه سگ هایی بسیار کوچک بودند که قد آنها تا 20 سانتی متر بود ، به آنها بیگل های مینیاتوری یا سگ دستکشی هم میگفتند.
در اواخر قرن هجدهم زمانی که شکار محبوبیت بیشتری پیدا کرد بیگل های منیاتوری نیز کم کم محبوبیت خود را از دست دادند ودر 1901 منقرض شدند.
سر منشا اسم بیگل یک لغت فرانسوی میباشد که معنای آن دهان باز است. بعضی نیز معتقدند یک نام المانی به معنای سرزنش میباشد.

تصویر قدیمی از سگ بیگل

ریچارد رووت از اولین کسانی بود که بیگل را از انگلستان به آمریکا آورد و شروع به اصلاح نژاد و تلاش برای ایجاد یک بیگل استاندارد کرده است. امروزه بیگل یکی از ده نژاد محبوب در آمریکا میباشد. همچنین بیگل رتبه شماره سه را در باشگاه آمریکایی کنل دارد.

مشخصات ظاهری نژاد آکیتا :

سگ های نژاد بیگل بدنی عضلانی و کمر کشیده ای دارند ، با اینکه سگ ضعیفی به نظر می آید اما عضلات قدرتمندی دارد ، گوش های آنها به نسبت بزرگ و افتاده روی گونه هایشان است ، چشم هایشان به رنگ های مشکی و قهوه ای میباشد ، دم نژاد بیگل راست و بلند است و اکثرا به رنگ سفید میباشد این برای آنها مشخصه ای است که در زمان شکار در بیشه زارها شکارچیان بتوانند آنهارا تشخیص دهند.
موهایی دولایه و متراکم در کل بدن خود دارند و معمولا در سه رنگ ترکیبی دیده میشوند. بیگل اکثرا در رنگ های نارنجی سفید ، زرد سفید و قرمز و سفید دیده میشوند.

بیگل ها از لحاظ جسه به دو نوع تقسیم می شوند :
بیگل کوچک که قدی بین 25 تا 33 سانتی متر دارد و بیگل متوسط که قد آنها بین 35 تا 43 سانتی متر میباشد ، میانگین وزن بیگل ها بین 5 تا 15 کیلو میباشد که در نرها ممکن است بیشتر هم باشد. طول عمر این نژاد نیز بین 10 تا 15 سال میباشد.

تغذیه مناسب سگ آکیتا :

سگ ها بسته به سن ، میزان فعالیت و شرایط سلامتی میزان کالری های متفاوتی باید دریافت کنند. سگ نژاد بیگل به طور معمول در روز به 674 تا 992 کیلو کالری نیاز دارند.
بیگل ها دزد غذا هستند و از هر فرصتی برای دزدیدن غذا استفاده میکنند. برای جلوگیری از چاقی آنها باید بسیار مراقب باشید ، سگ های بیگل همه چیز خوار هستند اما بهتر است مراقب باشید از مواد غذایی با کیفیت استفاده کنید.
بهترین غذا برای حیوانات خانگی غذای خشک با کیفیت میباشد که به بطور معمول سه چهارم فنجان تا یک و نیم فنجان غذای خشک را در دو وعده غذایی روزانه به آنها بدهید.

غذا خوردن سگ بیگل

برای اینکه متوجه شوید آیا سگ شما چاق است یا نه انگشتان خود را بدون آنکه فشار بیاورید روی ستون فقرات او بکشید اگر به راحتی دنده های او را حس کردید میتوان گفت که او وزن نرمالی دارد اما اگر دنده های او به راحتی حس نشد میتوان گفت سگ شما دچار چاقی شده و باید یک رژیم مناسب برای او در نظر بگیرید.

نگهداری موها و آراستن نژاد سگ بیگل :

موهای سگ نژاد بیگل کوتاه میباشد بنابراین رسیدگی خاصی نیاز ندارد ، حتی نیاز به حمام کردن های پی در پی هم ندارند ، از این لحاظ سگ های بی دردسری هستند ، اما همانند نژاد های دیگر ریزش مو دارند که به دلیل کوتاه بودن موهایان چندان مشخص نمی باشد.
ریزش موی آنها بیشتر در فصل بهار شدت میگیرد اما برای کنترل این ریزش بهتر است موهای آنها را به طور هفته ای برس بکشید ، در فصل زمستان پوشش خارجی آنها ضخیم تر میشود که در مدت زمان طولانی آنها را گرم نگه میدارد.

رشد ناخن های سگ نژاد بیگل به نسبت زیاد میباشد ، زمانی که صدای برخورد ناخن های آنها با زمین را شنیدید زمان کوتاه کردن ناخن های آنها میباشد ، هنگام کوتاه کردن ناخن های آنها به شدت مراقب باشید زیرا از ناخن های آنها رگ های خونی عبور میکنند و اگر مراقب نباشید باعث خونریزی و درد آنها میشوید.

به دلیل افتاده بودن گوش های آنها هوا درون گوش هایشان جریان ندارد و همین میتواند باعث عفونت گوش آنها شود پس حداقل باید در ماه دوبار گوش های آنها را چک کنید تا در گوش هایشان موم جمع نشود و یا دچار عفونت نشوند.

  داشهوند - معرفی تخصصی سگ داشهوند ملقب به سگ سوسیسی
کوتاه کردن ناخن سگ بیگل
اصلاح سگ بیگل

مراقب باشید که هیچگاه درون گوش سگ خود چیزی نکنید و نگذارید حتی آب هم وارد گوش سگ شما بشود ، با یک پنبه و پاک کننده که PH متعادل دارد گوش سگ خود را تمیز کنید.
برای جلو گیری از بوی بد دهان و تشکیل جرم روی لثه ها بهتر است به طور روزانه دندان های آنها را مسواک بزنید یا حداقل در هفته 3 بار از دوران تولگی برای آنها مسواک بزنید تا در دوران بزرگسالی به آن عادت کنند که شما را برای مسواک زدن اذیت نکنند.

حمام کردن سگ بیگل

در هنگام نطافت و مراقبت های روتین سگ خود بهتر است پوست آنها داخل دهان اطراف چشم ها و گوش آنها را چک نمایید و د صورت مشاهده هر گونه زخم، کبودی و جوش های عجیب به دامپزشک مراجعه نمایید.

تمرین دادن و آموزش نژاد بیگل :

سگ های نژاد بیگل بسیار پر انرژی و بازیگوش هستن اگر بتوانید انرژی آنها در طول روز تخلیه کنید میتوانند خود را با زندگی در هر خانه ای وقف بدهند ، بیگل ها از دسته سگ های بسیار پر سرو صدا میباشند و بسیار واق میزنند ، بهتراست اگر در آپارتمان زندگی میکنید به این نکته توجه کنید.
آنها سگ هایی لجباز و کله شق هستند و جدای از لجبازی کمی خجالتی و هواس پرت نیز میباشند ،که همین موضوع باعث آموزش سخت به آنها میباشد ، گفته میشود که گاهی تا یکسال آموزش آنها طول کشیده است.

آموزش به سگ بیگل

بیگل ها سر به هوا هستند و به همه چیز و همه کس جز شما توجه میکنند ، البته که با دادن خوراکی و تشویقی های مورد علاقه آنها میتوانید توجهشان را به خود برگردانید اما این برای آنها بیشتر یک رشوه میباشد.
آموزش آنها بسته به صبر و اینکه به او بفهمانید که شما آلفای آنها هستید و همچنین میزان آموزش پذیری او بستگی دارد ، خشونت در آنها اصلا ایده جالبی نمیباشد وفقط باعث اضطراب جدایی و واق زدن های متوالی میشود.

سطح تطبیق پذیری سگ بیگل

سازگاری در آپارتمان :

 

برخلاف تصور که سگ های کوچک مناسب زندگی آپارتمان نشینی هستند ، اما به طور کلی و قطعی نمیتوان گفت که سگ های کوچک برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند.

اکثرا سگ هایی که جسه و اندام کوچکی دارند ،  بیشترین انرژی و فعالیت را دارند و مناسب زندگی در طبقات بالای آپارتمان نیستند.

از ویژگی های بارز یک سگ آپارتمانی ساکت بودن و داشتن آرامش و همینطور دوستی با دیگر ساکنان آپارتمان میباشد ، که این امر با آموزشهای صحیح و پیشرفته امکان پذیره.

سازگاری با صاحبان تازه کار :

 

بعضی از سگ ها به راحتی آموزش میبینند و خود را سازگار میکنند، وقتی برای اولین بار میخواهید یک سگ رامدیریت کنید، مدیریت سگی که حساسیت زیاد و تفکر مستقل یا ابراز وجود زیاد دارند بسیار دشوار می باشد. البته ممکن است که شما ترجیح دهید یک سگ سالخورده را به سرپرسیتی بگیرید زیرا از وقت و انرژی کمتری نسبت به توله ها نیازدارند.

حساسیت سگ :

 

برخی از نژادها حرف شنوی پایینی دارند ، و در زمان ناراحتی شما از خودشان به پشت خود غلط میزنند ، ویا بی اعتنا به شکایت شما هستند ولی بعضی دیگر نژادها با کوچکترین شکایت و ناراحتی شما غمگین و افسرده می شوند .

بعبارتی سگ هایی که سخت گیر نیستند و صبور و انعطاف پذیر هستند میزان حساسیت آنها کمتر است.

تحمل تنها ماندن :

 

بیشتر نژادهای مختلف سگ بعد از مدت کوتاهی که با یک خانواده زندگی می کنند رابطه عاطفی فوق العاده قوی با آن خانواده برقرار می کنند ، و اگر صاحبان سگ به هر دلیلی بخواهند فرزند خود را تنها در خانه بگذارند آن سگ ها بسیار وحشت زده و نگران می شوند .

لازم به ذکر است که یک سگ مضطرب و وحشت زده میتواند خیلی خرابکاری به بار آورد از جمله این خراب کاری ها میتوان به پارس کردن زیاد و جویدن لوازم خانه اشاره نمود.

سگ های خانگی نمیتوانند مدت زیادی را به دور از خانواده بمانند ، بهتر است یکی از اعضای خانواده در کنار سگ بمانند و یا اگر شزایطش مهیا بود آن را به محل کار خود ببرید.

البته آموزش های بروز و پیشرفته ای برای تنها نگه داشتن سگ در خانه وجود دارد ، بطوریکه از استرس و اضطراب آن نیز بکاهد که برای زسیدن به این مهم بهتر است از یک مربی خوشنام و خبره کمک بگیرید.

تحمل نسبت به گرما :

 

نژادهایی که تراکم موی بالایی دارند و پوشش ضخیم و دوتایی دارند در معرض گرم شدن شدید هستند ، و نسبت به گرما آسیب پذیرند .

اگر سگ شما پوشش موی متراکم دارد بهتر است در روزهای گرم سال احتیاط بیشتری کرده و از بیرون آوردن سگ هایتان در ساعت های گرم روز خودداری کنید چرا که با گرم شدن هوا آسفالت نیز به شدت گرم شده  باعث سوختن پنجه های سگ شما میشود.

حدالامکان گردش در فصول گرم سال را به بعد از غروب آفتاب موکول کنید و بهتر است در آن زمان ها نیز در صورت لزوم از کفش های مخصوص برای پت خود استفاده کنید

تحمل نسبت به سرما :

 

نژاد هایی با تراکم موی پایین و کوتاه که بدنی بدون چربی دارند یا از چربی بدن کمی برخوردارند تحمل هوای سرد برایشا بسیار سخت می باشد ، نژادهایی که تراکم موی کمتری دارند نسبت به سرما آسیب پذیری بالایی دارند و برای سگ هایی با موهای کم تراکم بهتر است از ژاکت مناسب استفاده کرد.

رفتار کلی نژاد بیگل با اطرافیان

رفتار و برخورد با خانواده :

 

بعضی از نژادهای سگ بطور کلی خصلت مستقل دارند ، ولی در مجموع بیشتر سگ ها حتی اگر از بدو تولد شخصی دیگر بزرگ شده باشند باز نیز می توانند با فرد دیگری اخت شده و پیوند بخورند.

اکثر سگ ها با تمام اعضای خانواده رابطه خیلی گرم برقرار می کنند و از تمامی اعضای یک خانواده محبت میگیرند.

این را نیز باید در نظر داشت که سگ هایی که از ابتدا در خانه و با انسان ها بزرگ شده باشند و از همان تولگی تربیت شده باشند ، با انسان های دیگر راحت تر هستند و زودتر با آنها دوست شده و پیوند می خورند.

  معرفی تخصصی نژاد سگ ژرمن شپرد (تاریخچه،تغذیه،نگهداری،بیماریها)

رفتار و رابطه با کودکان :

 

برای انتخاب سگ واسه خانواده هایی که بچه کوچک دارند بیشتر باید دقت بشه ، چرا که بعضی از نژادها برای زندگی با بچه ها مناسب نیستن .

از لحاظ جسه و رفتار ممکنه که بصورت ناخودآگاه سگ به کودک شما آسیب بزنه ، لذا باید در نظر بگیرید که واسه انتخاب سگ مناسب خودتون از مربی های موجه کمک بگیرید.

البته بعضی از نژادها نیز رابطه خیلی صمیمی و دوستانه ای با کودک دلبند شما برقرار می کنند ، چه بسا میتوانند نگهدار و پرستار کودک شما باشند.

رفتار در مواجه با غریبه ها :

 

بعضی مواقع سگهای غریبه دوست هنگام مواجه با افراد غریبه با تکان دادن دم و ناز از آنها پذیرایی میکنند. دیگر سگها در مواجه با افراد غریبه اغلب خجالتی یا بی تفاوت و یا حتی پرخاشگر نیز هستند. سگها در معاشرت با دیگران بسته به شرایط عکس العمل های متفاوتی دارند اغلب در سن ، اندازه و اشکال مختلف در بزرگسالی پاسخ بهتری به غریبه ها خواهند داد.

رفتار در مواجه با دیگر نژادها :

 

رفتار و دوستی سگ با همنوع های خود با رفتار سگ ها با انسان ها دو مسئله کاملا متفاوت و جدا از هم می باشند.

بعضی از نژادهای سگ ممکن است تمایل داشته باشند که به سگ های دیگر حمله کنند و یا اینکه سعی بر تسلط پیدا کردن به دیگر سگ ها داشته باشند ، اما بعضی دیگر از سگ ها هستند که تمایل بیشتری دارند برای بازی کردن تا اینکه بخواهند جنگ کنند.

مسئله مهم در رابطه با رفتار سگ ها با همنوعان خود این است که اگر یک سگ دو نیم الی سه ماه به همراه مادر و توله های دیگر گذرانده باشد ، آن سگ به مراتب مهارت های اجتماعی بهتری خواهند داشت.

بهداشت و نظافت

ریزش مو :

 

اگر قصد دارید که یک سگ را به سرپرستی بگیرید و آنرا به خانه خود بیاورید و با آن هم خانه شوید ، باید این را بدانید که ریزش موی سگ اجتناب ناپذیر است ، و شما روی اکثر لوازم و لباسهایتان نیز موهای سگتان را خواهید دید ، پس قبل از آوردن سگ به خانه خود با این مسئله کنار بیایید.

البته مقدار ریزش موی سگ در نژادهای مختلف متفاوت است ، مثلا بعضی از سگ ها در طول سال ریزش مو دارند و بعضی دیگر از نژادها ریزش موی فصلی دارند.

افزایش وزن :

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای سگ ها بوجود می آید ، مربوط به هضم غذا و مشکلات روده ای می باشد که جای نگرانی نیست ، چون با اضافه کردن یک غذای مکمل و کمکی که مناسب سن پت شما باشد ، میتواند مشکل هضم غذا را حل کند.

تا اینکه حیوان خانگیه شما احساس بهتری داشته و همیشه سلامت باقی بماند.

بعضی ار نژادها اشتهای سیری ناپذیری دارند ، از این رو خیلی سریع وزن میگیرند اضافه شدن وزن برای سگ ها نیز مانند انسان میتواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

پس اگر نژادی را به سرپرستی میگیرید ، که مستعد چاقی هست باید مراقب میزان غذا خوردن و ورزش و فعالیت او باشید.

به خاطر داشته باشید که ظرف غذای پر همیشه در دسترس پت شما نباشد ، یک تایم مشخصی ظرف غذا را جلویش بگذارید مثلا پانزده دقیقه تا عادت کند که در آن زمان مشخص شده باید غذای خود را بخورد وگرنه از غذا خبری نیست.

لازم به ذکر است که وعده های غذایی را به اندازه های معمول در دسترس پت خود قرار دهید.

اندازه :

 

سگ های زیادی از لحاظ اندازه در سراسر جهان وجود دارند ، یک عامل کلیدی در رابطه با انتخاب سگ میزان جسه آن و میزان فضایی است که شما برای نگهداری از سگ خود دارید.

نژادهای بزرگ سگ معمولا ترسناک به نظر می آیند و خانواده های کمتری تمایل به نگهداری آنها در خانه دارند ، سگ ها با جسه بزرگ بیشتر مناسب گله داری و شکار هستند.

اما نژاد های کوچک همچون پامرانین مناسب نگهداری در آپارتمان هستند زیرا که هم اندازه کوچکی دارند هم فضای کمتری اشغال می کنند.

سلامت عمومی :

 

ممکن است به دلیل شیوه های نادرست تولید مثل و زایمان در سگ ها، حیوان مورد نظر شما دارای بیماری باشد.  برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی ژنتیکی مانند دیسپلازی مفصل ران هستند. این به آن معنا نیست که همه نژاد ها یا سگ ها به راحتی به این بیماری مبتلا می شوند. حیوانات مبتلا به این بیماری نیز به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

قابلیت آموزش پذیری سگ بیگل

آموزش آسان :

 

سگ هایی که به راحتی تربیت میشوند ، مهارت بیشتری در یادگیری خواهند داشت و خیلی زودتر فرمان های ساده مانند (بشین) و یا (دست بده) و غیره… را می فهمند و یاد میگیرند.

اما یک سری از سگ ها هستند که علیرغم هوش بالایی که دارند در مقابل آموزش پذیری از خودشان مقاومت نشان می دهند و یادگیری را منوط به دریافت جایزه یا تشویقی می دانند.

میزان هوش :

 

بعضی از سگ ها برای کارهایی آموزش می بینند که نیاز به تصمیم گیری دارند ، برای مثال سگ گله دارای هوش و تمرکز بالایی است ، چرا که جلوی از هم پاشیدن گله را میگیرد.

برای تربیت یک سگ گله نیاز است که بدن آنها ورزیده و برای دویدن سریع آموزش ببینند ، و تحرک ذهنی لازم را داشته باشند ، در غیر اینصورت گله را فراموش کرده و به چنگ زدن به خاک و حفاری بی مورد می پردازند.

جویدن و گاز گرفتن :

 

تمام نژادهای سگ در تولگی علاقه شدیدی به گاز گرفتن و جویدن دارند ، که البته این گاز گرفتن سگ در تولگی باعث درد و خونریزی نمیشود ، چرا که سگ ها در تولگی از فک ضعیفی برخوردارند.

برای مقابله با این رفتار سگ ها در تولگی توصیه می شود یک اسباب بازی پر شده از خوراکی مورد علاقه پت خود را برایش مهیا کنید ، پت شما از بازی کردن و جویدن آن حسابی لذت میبرد و میتواند بهترین هدیه برای او باشد.

  معرفی و بررسی تخصصی سگ آکیتا - سگی با اصالت ژاپنی

باید بدانید که دلیل گاز گرفتن سگ در تولگی بخاطر در آمدن دندان است و این امر باعث خارش لثه میشود و توله برای رهایی از این خارش دست به جویدن و گاز گرفتن میزند.

زوزه کشیدن :

 

بعضی از نژادهای سگ ذاتا سر و صدای کمی دارند و برعکس بعضی از آنها عاشق زوزه کشیدن و صدا در آوردن هستند.

داشتن یک سگ که سر و صدای زیادی ایجاد میکند کار را برای نگهداری او سخت میکند ، پس بهتر است برای رفع آن از یک متحصص کمک بگیرید.

سگ های شکاری با زوزه کشیدن صاحب خود را به سمت شکار می کشانند ، و سگ های بومی برای ارتباط با یکدیگر زوزه میکشند.

نیازهای جسمی

سطح و شدت انرژی :

 

سگ هایی که انرژی زیادی دارند ، همیشه منتظرند تا فرصتی پیش بیاد تا از خونه بزنن بیرون و اینکه نیازهای جسمی پت خودتونو برآورده کنین مسئله خیلی مهمیه که تو خیلی از موارد رعایت نمیشه.

تو خونه موندن زیاد سگ باعث افسردگی و تو بعضی موارد پرخاشگری اونا میشه ، پس بخاطر داشته باشین که سگ ها هم مثل ما انسان ها به هوای آزاد و گشت و گذار احتیاج دارن و هر سگی بسته به سطح انرژی که داره باید زمینه تخلیه کردن انرژی رو براش فراهم کنیم.

یک سگ پر جنب و جوش ممکنه انرژی بسیار بالایی داشته باشه که اگه آموزش نبینن ممکنه باعث پرخوری اونا بشه و یا باغچه خونه رو شخم بزنن و هرکاری رو ممکنه انجام بدن تا از شدت انرژیشون کم بشه.

نیازهای ورزشی :

 

بعضی از سگ ها از انرژی بسیار کمی بهره میبرند ، و کمتر نیاز به بازی و فعالیت دارند اینگونه نژادها دوست دارن اکثر طول روز رو چرت بزنن تا خانواده اشان به گردش کوتاهی بروند تا او هم با آنها همراه شود.

اینگونه نژادها با یک پیاده روی عصرگاهی می توانند انرژی خود را تخلیه کنند ، برخی دیگر از نژادها به ورزش روزانه ، طولانی مدت و شدید نیاز دارند تا انرژی آنها کاملا تخلیه شود.

بازیگوشی و شیطنت :

 

بدون ورزش کافی ، نژاد شیتزو ممکن است اضافه وزن پیدا کند و اگر مدام در خانه بماند و انرژی اش تخلیه نشود ، کارهایی انجام می دهد که باب میل شما نیست مانند واق زدن ، جویدن لوازم خانه و کندن زمین .

البته مقدار بازیگوشی نیز در نژادهای مختلف متفاوت است ، بعضی از نژادها توله های همیشگی هستند و همیشه برای بازی گدایی میکنند.

در صورتی که بعضی از نژادها خیلی آرام و جدی هستند و در آخر توجه داشته باشید که روزانه چند بازی جذاب هرچند کوتاه با پت خود داشته باشید.

آمارهای کلی و حیاتی نژاد بیگل :

weighing-machine-icon

وزن

بین 5 الی 15 کیلوگرم که در نرها این مقدار بیشتر است

heart beat icon

طول عمر

10 الی 15 سال

height icon

قد

در بیگل کوچک 25 الی 33 سانتی متر در بیگل متوسط 35 الی 43 سانتی متر

dog icon

گروه نژاد

سگ شکاری

بیماری های شایع سگ بیگل

عارضه چشم گیلاسی در سگ بیگل :

یک اختلال غشایی میباشد ، بیشتر برای سگ های دارای پلک سوم این مشکل به وجود می آید ، یک غده کوچک در گوشه چشم وجود دارد که به تولید اشک کمک میکند (این غده غیر قابل دیدن میباشد) زمانی که این غده از مکان خود خارج میشود متورم و قرمز رنگ خواهد شد و چیزی شبیه گیلاس در گوشه چشم دیده میشود ، درمان این بیماری جراحی میباشد تا از عفونت و کوری جلوگیری شود .

عارضه چشم گیلاسی در سگ بیگل

دررفتگی کشکک :

زمانی اتفاق میافتد که استخوان زانو از جای خود خارج میشود ، و دچار در رفتگی میشود، اگر در هنگام دویدن حیوان شما ناگهانی ایستاد و احساس درد دارشت از نشانه های دررفتگی میباشد ، در موارد خیلی حساس برای رفع این بیماری نیاز به عمل جراحی میباشد.

در رفتگی کشکک زانو

ناشنوایی :

یکی از مهمترین مشکلاتی که میتواند برای این نژاد پیش بیاید ناشنوایی میباشد که به طور تقریبی 10 در صد از سگ های این نژاد از هر دو گوش یا یک گوش ناشنوا میباشند.

دیسپلازی مفصل ران در سگ بیگل :

یک شکل گیری غیر عادی مفصل ران است که می تواند باعث درد ولنگ زدن حیوان بشود ، در این نژاد بسیار شایع است عوامل بوجود آورنده این بیماری میتواند ژنتیکی باشد یا عوامل محیطی و یا رژیم غذایی نامناسب باشد. سگ هایی که صدمه دیده اند برخلاف دیگر نژاد ها بسیار کمتر نیاز به عمل جراحی پیدا می کنند و میتوانند خود را با شرایط وقف دهند و بدون هیچ مشکلی زندگی خود را ادامه دهند.

دیسپلازی مفصل ران در سگ بیگل

کم کاری تیروئید :

زمانی اتفاق می افتد که هورمون تیروئید به اندازه کافی در بدن ترشح نمیشود و باعث کاهش سوخت و ساز بدن آنها میشود ، معمولا این اتفاق در صورت التهاب غده تیرویید به وجود می آید و کمتر پیش می آید که دلیل آن از مشکلات مادرزادی باشد ، به طور معمول بین 4 تا 10 سالگی پیش می آید که درمان های دارویی به خوبی بر روی این بیماری جواب میدهند.

گلوکوم (glaucoma) در سگ بیگل :

گلوکوم یک عدم تعادل در تولید و تخلیه مایع چشمی میباشد که باعث افزایش فشار چشم می شود، گلوکوم معمولا بدون درد به وجود می آید و به تدریج باعث آسیب به شبکیه چشم و تخریب آن در نهایت نابینایی سگ خواهد شد.

بیماری گلوکوم در سگ بیگل

مطالب تصادفی

سعید شکری

سعید شکری

سلام سعید هستم علاقه خیلی شدیدی به مطالب مربوط به حیوانات دارم و حامی حیوانات هستم و داخل سایت سلام پت تمام تلاشمو میکنم تا شما عزیزان رو با مسائل مربوط به حیوانات آشنا کنم و شعارم خدای من همان خدای حیوانات است.